Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHaHaHa

Jabłecznik:D

Polecane posty

Gość KaHaHaHa

Mam zamiar upiec jabłecznik:)Będę to robić pierwszy raz...Macie jakieś łatwe przepisy? Podrzućcie:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablecznik nr 1
300 g margaryny kasia 450g mąki 150g cukru 1 jajko 1500g jabłek 300g cukru 30g cynamonu 50g rodzynek 50g płatków migdałów 200g Kasi 200g cukru 400g mąki Jak zrobić? Zaczynamy od przygotowania ciasta. Mąkę do ciasta kruchego musimy najpierw przesiać. kasię łączymy z cukrem i ucieramy. Po uzyskaniu puszystej masy dodajemy jajko. Na sam koniec wsypujemy przesianą mąkę i wyrabiamy ciasto na jednolitą masę. Ciasto trzeba wyrobić w miarę szybko. Jednolitą masę formuję w kulę i wkładam na co najmniej pół godziny do lodówki. Kiedy ciasto się chłodzi przygotujemy masę jabłkową. Jabłka obieramy, usuwamy z nich gniazda nasienne i kroimy w niewielką kosteczkę. Na patelni karmelizujemy cukier i wrzucamy do niego owoce, które przez chwilę przesmażamy. Do owoców dorzucamy dodatki: migdały,rodzynki i cynamon. Pozwólmy owocom przestygnąć i zajmijmy się przygotowaniem kruszonki. W tym celu łączymy 200g kasi , 200g cukru i 400g mąki. Wyrabiamy składniki razem. Schłodzone ciasto wyciągamy z lodówki i rozwałkowujemy. Z rozwałkowanego placka odkrawamy kawałek ciasta wykleimy nim później boki blachy. Dno blachy delikatnie wykładamy ciastem. Przygotowany spód nakłuwamy widelcem. Jabłka, które będziemy wykładać na ciasto są dość mokre, dlatego aby uniknąć zakalca, spód ciasta musimy najpierw podpiec. Spód na 10 minut wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni Celsjusza. Kiedy ciasto jest już podpieczone, wyciągamy je z piekarnika i czekamy chwilkę aż przestygnie. Następnie wyklejamy boki blachy resztą ciasta. Na tak przygotowane ciasto wykładamy przygotowaną masę jabłkową. Wierzch ciasta posypujemy przygotowaną kruszonką. Ciasto pieczemy przez 40 minut w temp.peraturze 160 stopni Celsjusza. Upieczone ciasto posypujemy z góry cukrem pudrem. Temperatura piekarnika : 160oC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablecznik nr 2
Składniki dla >6 osób CIASTO:, mąka, 3 szklanki margaryna, 250g żółtka, 3 cukier puder, 1 szklanka proszek do pieczenia, 2 łyżeczki kwaśna śmietana, 3 łyżki Masa:, jabłka, 1 kg budyń śmietankowy, 1 cukier, do smaku cynamon, Opis przygotowania czas przygotowania: do 90 min 1. Składniki ciasta wymieszać i zagnieść ciasto. Jabłka obrać, zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Dodać do nich budyń (nie rozrobiony, sam proszek), szczyptę cukru i cynamonu. Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, włożyć połowę ciasta, na to wyłożyć jabłka, a na wierzch z drugiej połowy ciasta uformować paski i ułożyć je w kratkę. Piec 60 minut w 200 stopniach. Smacznego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablecznik nr 3
kładniki dla 4-6 osób mąka, 2,5 szkl margaryna, 20 dag cukier puder, 0,5 szkl żółtka, 3 szt mleko lub śmietana, 2 łyzki cukier waniliowy, proszek do pieczenia, 1 łyżeczka jabłka, 1 kg Bułka tarta, kilka łyżek cynamon, 1. Make posiekac z tłuszcem dodac pzostałe składnikii zagnieść ciasto. wynieść do chłodu na kilka godz 2. ciasto rozwałkowac i wyłożyć nim dużą blache posypac odrobina bułki tartej na to wyłożyć starte jabłka posypać cukrem i cynamonem 3. piec w temp.180 ok 45 min (ja piekę na oko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablecznik nr 4
Ciasto: 3 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 szklanka drobnego cukru 1 cukier waniliowy 250 g zimnego masła roślinnego (może być masło lub margaryna) 4 jajka Jabłka: 2 kg jabłek (najlepiej szara reneta albo antonówka) około 12 łyżeczek cukru 1 cukier waniliowy 5 -10 dag rodzynek 1 łyżeczka cynamonu Przygotowanie: Jabłka obrać, pokroić na niewielkie kawałki i razem z cukrem oraz cukrem waniliowym lekko podsmażyć, tak aby się nie rozpadły. Dodać rodzynki i cynamon. Przesiać mąkę razem z proszkiem do pieczenia bezpośrednio na stolnicę, dodać 3/4 szklanki cukru, cukier waniliowy oraz masło. Całość posiekać nożem. Dodać 3 żółtka i 1 całe jajko. Zagnieść szybko ciasto i podzielić na 2 części. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki na godzinę. Jedną część ciasta rozwałkować bezpośrednio na papierze do pieczenia i razem przełożyć do prostokątnej formy. Wstawić do lodówki. Białka z 3 jaj ubić na pianę, następnie stopniowo dodawać resztę (1/4 szklanki) cukru, ciągle ubijając, aż piana będzie sztywna i błyszcząca. Piekarnik nagrzać do 175 stopni. Formę z ciastem wyjąć z lodówki, wyłożyć jabłka. Przykryć ubitą pianą z białek. Na wierzch położyć drugą część rozwałkowanego ciasta. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec przez 1 godzinę (gdyby w trakcie pieczenia wierzch za bardzo się zrumienił, położyć kawałek folii aluminiowej). Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHaHaHa
Dziękuje:* Ciekawe czy wyjdzie,bo nigdy nie pieklam ciacha:D ale inne "gotowanie"wchodzi całkiem nieźle:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też skorzystam z któregoś przepisu, bo ostatnio myślałam właśnie nad takim ciastem z jabłkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHaHaHa
kiedyś kupowałam taki jabłecznik na którym było coś typu pianka,czy coś z wiórkami kokosowymi.dużo tego było i całe białe,wiecie jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHaHaHa
wczoraj upiekłam pierwszy raz w życiu jabłecznik:D wyszedł ekstra:] Ale szczerze to chyba ściśle nie patrzylam już na przepisy:)tylko tak na czuja:D I wiem już jak stworzyć taką piankę biało kokosową:D a nawet nie szukałam w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×