Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubie jesc jak cholera

sos winegret-jak robicie?

Polecane posty

Gość lubie jesc jak cholera

wiem,wiem..wszedzie receptur od zatrzesienia.. ale i tak w kazdym domu robi sie go inaczej..i naczej smauje..(u mnie cytryna,oliwa neutralna w smaku zeby nie bylio jej "czuc"-bo nie przepadam i musztarda dijon...wychodzi taki sobie) w pewnej knajpie daja przepyszny sos,ale nie chca zdradzic tajemnicy:) a jak Wy tworzycie ten sos?albo podobny...do salat... w jakich proporcjach i z jakich skladnikow?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaki to jest sos ale ja robie tak woda, olej, sok z cytryny, miod sol , pieprz. wychodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie jesc jak cholera
o!za to ja nie wiem jakie proporcje,ale tez zrobie! po prostu ogarnal mnie wlasnie szał pałaszowania salat na rozne sposoby:)niee,nie odchudzam sie...(czasem nawet te salaty sa bardziej tuczace niz maminy obiad;))Rach ciach ciach i masz obiad!;) zeby jeszcze syn chcial to jesc:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie jesc jak cholera
o!za to ja nie wiem jakie proporcje,ale tez zrobie! po prostu ogarnal mnie wlasnie szał pałaszowania salat na rozne sposoby:)niee,nie odchudzam sie...(czasem nawet te salaty sa bardziej tuczace niz maminy obiad;))Rach ciach ciach i masz obiad!;)no dobra,w naszym domu kolacje;) tylko zeby jeszcze syn chcial to jesc:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ze 2 łyżki soku wyciśniętego z cytryny, pół łyżeczki ostrej musztardy (Dijon), szczypta soli, szczypta świeżo zmielonego pieprzu, porządna ilość dobrej jakości oliwy (1/4 szklanki powiedzmy) - wszystko roztrzepać i gotowe, jeżeli macie shaker do dressingów, to polecam robić w nim, jak nie, łatwo można go zastąpić małym słoiczkiem taki podstawowy sos świetnie nadaje się nie tylko do sałatki z zielenin, ale też np. kartoflanej albo na bazie makaronu a z pyszniejszych pomysłów - jadłam pyszną sałatkę z winegretem z dodatkiem posiekanych wiśni i sałatkę z endywii z winegretem robionym z olejem z orzechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 łyżki oleju z pestek winogron (maj fejwrit!) łyżka białego octu winnego pieprz, sól + dodatki (czosnek, zioła itp.) ­

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×