Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Michał z Gdańska ;)

Obowiązki ojca chrzestnego

Polecane posty

Gość Michał z Gdańska ;)

Witam :) Znajoma poleciła mi ten serwis, ale już na wstępie w googlach pojawiła się informacja "Serwis dla kobiet". Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany ;) A teraz na poważnie. Wczoraj się dowiedziałem, że moja siostra w końcu doczeka się dzieciaczka. Poprosiła mnie o zostanie ojcem chrzestnym. Prawda jest taka, że ja ze swoim nie mam i nie miałem kontaktu i nie za bardzo wiem jakie sa zwyczaje i obowiązki względem ojca chrzestnego. Chodzi mi o kilka sytuacji: 1. Narodziny dziecka - co wymaga "tradycja" abym ja kupił dla dziecka, co powinienem mu zapewnić lub cokolwiek co powinienem zrobić :) Slyszalem, iż w mojej kwestii jest zakup wózka dla dziecka (Jak na studenta to nie lada wydatek...) 2. Chrzest dziecka - spotkałem się z kilkoma opiniami, ale w większości z nich mówią, iż to ja powienienem kupić świecę. coś jeszcze? 3. Na prawdę chciałbym być dobrym chrzestnym, i potrzebuje pomocy. Nie jestem osobą żarliwie wierzącą. Dopiero moja druga połówka po kilku latach od bieżmowania namówiła mnie na odwiedzenie kościoła. Nie mniej moja siostra jest religijna i chciałbym również dostosować się jej wymagań, chociaż zapewne nigdy mi ich nie powie ;) Mam nadzieję, ze uzyskam jakąkolwiek pomoc ;) Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam, Michał z Gdańska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Myślę, że z tym wózkiem to przesada. Wiadomo, że nie wszystkich na to stać. Kup coś praktycznego, owszem, ale tańszego. Na przykład leżaczek. 2. Świecę możesz kupić, ale wypadałoby jeszcze dać jakiś upominek. Z reguły chrzestny daje złoty łańcuszek z medalikiem/krzyżykiem, dla dziewczynki mogą to być również kolczyki. To takie upominki, które dziecko będzie mogło założyć już później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał z Gdańska ;)
Troszkę ulżyło mi ;) Planowany termin na czerwiec, więc i tak niedługo będe musiał zacząć odkładać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×