Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FuS

Przedłużenie stażu. Nie Chce co mam zrobić

Polecane posty

Gość FuS

Witam niedawno skończyłem staż 6 miesięczny u prywaciarza dostaje do ręki 913zł pytanie: on chce mi przedłużyć umowę a ja nie chce to czy mnie wyrejestrują? albo czy da rade obejść to jakoś żeby mnie nie wyrejestrowali i żeby on mógł dostać nowego stażystę np. żeby on napisał oświadczenie że nie jestem samodzielny na stanowisku albo ja że mam pilny wyjazd za granice Proszę o szybką odp z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnimfa
skoro nie wiążesz przyszłości z tym pracodawcą to powiedz mu że chcesz wyjechać za granicę i9 że nie chcesz przedłużać stażu wtedy bedzie musiał napisać wniosek o kogoś innego. Niech po prostu złoży wniosek o nowego stażystę bez wskazywania konkretnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FuS
no tak ale czy mnie nie wyrejestrują na 120 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FuS
albo w najgorszym wypadku cz da rade podpisać umowę o prace i odrazu wypowiedzenie to było by lepsze niż żeby mnie wyrejestrowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnimfa
no ale z jakiej racji mieliby cię wyrejestrować. Kończysz staż, przeciez nie musisz podejmować następnego. Jak ja byłam na stażu to tam co pół roku mieli innych stażystów. Jak się starałam o przedłużenie to mnie zapytano czy cchę w tym samym miejscu czy w innym. Moja szwagierka parę lat temu nawet napisała rezygnację ze stażu w połowie i jej nie wyrejestrowali. Poza tym się najpierw dowiedz czy by ci ten staż przedłużyli, może być tak że ci nie przysługuje przedłużenie bo każdy urząd ma swoje własne kryteria. U mnie w mieście jak ja byłam to przedłużali tylko osobom długotrwale bezrobotnym, matkom z dziećmi, i absolwentom nie dłużej niż rok po ukończeniu szkoły, i oczywiście pod warunkiem że nie mieli wcześniej innego doświadczenia zawodowego. Teraz to jeszcze bardziej zaostrzono, bo ponoć miasto dostało połowę kasy tego co wcześniej więc urząd wcale nie musi być taki chętny na przedłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FuS
ale to nie urząd ma przedłużać bo to jest prywaciarz on musi mi przedstawić po stażu umowę o prace na co najmniej 3mc to on mi będzie płacił nie urząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnimfa
tych warunków to nie znam. Najlepiej będzie jak się w urzędzie zapytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×