Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mammmaaaaaaaaaaaaa8787

wyprawka dla dziecka, od czego zaczac?

Polecane posty

Gość mammmaaaaaaaaaaaaa8787

termin mam na styczen, bede miala blizniaki, dwoch chlopcow :) czytam na necie i czytam i jakos nadal malo wiem, pomozcie mi mamusie, co powinnam kupic, ile sztuk itd :) dodam, ze wozeczek mam juz zamowiony razem z fotelikami do samochodu ale nic wiecej nie mam hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimini79
I. Kosmetyki i przybory toaletowe: - waciki, gaziki (do przemywania oczu, okolic krocza) - krem pielęgnacyjny, - krem na odparzenia (np.Sudocrem) - płyn do kąpieli- wg położnej najlepiej kupić emolient (np. Oliatum lub Emolium i nie uzywać wynalazków Nivei czy Hippa) - szampon (na pierwszy miesiąc zbędny) - nożyczki dla niemowląt - miękka szczotka do włosów - proszek do prania i płyn do płukania dla niemowląt II. Sprzęty codziennego użytku: - łóżeczko z materacykiem, - mata nieprzemakalna, - pościel (poduszka na początku zbędna) - prześcieradło z gumką- 2-3 szt. - kołderka lub śpiworek 1 szt. - przewijak 1 szt. - wózek (głęboki i spacerowy) - chusta (opcjonalnie) - nosidełko- fotelik samochodowy - wanienka - ręczniki z kapturkiem- 2 szt. - myjki frotte- 2-3 szt. - termometr do wody - torba podręczna III. Apteczka maluszka: - sól fizjologiczna w ampułkach do przemywania oczu - roztwór soli morskiej do czyszczenia noska - spirytus 70% z jałowymi gazikami do pępka (wg położnej obecnie stosuje się pielęgnację pępka „na sucho, mycie szarym mydłem, delikatne osuszenie i spryskanie Octeniseptem- tym gotowym preparatem spryskiwać pępek) - aspirator do nosa (parę znajomych poleca Nosefrida- najlepsza), raczej nie gruszka - termometr do mierzenia temp.dziecka - Ew.leki na kolkę i paracetamol w czopkach IV. Pierwsze ubranka (rozm.56-62): - koszulki bawełniane, body (z krótkim i z długim rękawem)- 5-7 szt.każdy rodzaj - kaftaniki- 4-6 szt. - śpiochy lub pajacyki rozpinane z przodu, zakrywające stópki- 4-6 szt. - Ew.ciepłe pajacyki, np.z polaru - czapeczki bawełniane- 2-3 cienkie, 1 ciepła, - skarpetki 2-3 pary (większe do ubierania na śpiochy, pajace) - cieplejsze sweterki, bluzeczki (np.z kapturkiem)- 2 szt. - ciepły kombinezon - pieluchy tetrowe 10-15 szt. - pieluchy flanelowe 4-6 szt. - pieluchy jednorazowe (nie kupujcie zbyt wielu newborn) - wilgotne chusteczki pielęgnacyjne - śpiworek do wózka - kocyki- 2 cienkie, 1 ciepły, - rękawiczki- ciepłe 1-2 pary, niedrapki 2-3 pary - rożek- 1 usztywniany? V. Inne produkty i akcesoria dla dziecka i mamy: - herbatki na laktację - wkładki laktacyjne - butelka do karmienia 125-250 ml - smoczki uspokajające -smoczki do karmienia - laktator (niekoniecznie) -wkładki higieniczne/podkłady -łagodny płyn do mycia krocza po porodzie - bawełniane biustonosze do karmienia- kilka szt. - krem na brodawki - specjalne siateczkowe majtki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimini79
Kupuje stopniowo i wykreślaj rzeczy z listy(tej zamieszczonej przeze mnie albo swojej),albo dla odmiany wszystko na raz(ja tak zrobiłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma0
rzeczywiście fajna, minimalistyczna lista :) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmaaaaaaaaaaaaa8787
dzieki Kochana, pewnie skorzystam z tej listy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmaaaaaaaaaaaaa8787
jeszcze mam pytanie kochane mamusie, ten rozmiar 62 do do ktorego miesiaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×