Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamalejcorki

21miesieczniak poradzcie

Polecane posty

Gość mamamalejcorki

moja corka skonczy 5 pazdziernika skonczy 21 miesiecy wszystko byloby dobrze ale martwie sie ze nie mowi. papla po swojemu juz od roku buzia sie jej nie zamyka ale slow nie mowi, nie wiem czy sie martwic mowi tylko tata, bum, am, niete (niechce) jade, dada, trzy, czter, dzyń, aaa (spać), cici (kot) baba apś (kicha) itp mysle ze powinna juz mowic:( czy ma to jakis zwiazek z tym ze ma swoje slownictwo i papla na okraglo po ''swojemu'? poza tym je widelcem lyzka sama choc nieporadnie, tanczy, spiewa ''po swojemu'' oczywiscie, probuje zakladac buty, duzo rozumie co sie do niej mowi, gestykuluje, wyraza emocje gestami itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Devikappp
Co ty chcesz wiecej od twojej corki?Najlpeiej jakby juz umiala po angielsku do tego.Moj ma 2,5 i jest na jej etapie.Dziecko ma mowic do 4 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalejcorki
kolezanka wypalila mi zebym zajela sie corka bo rozwija sie wolniej od rowiesnikow:( bo np ona sadzila swoja na nocnik jak miala 7miesiecy a w wieku 9mies juz konczyla proste wierszyki:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalejcorki
ja nic niechce wiecej ja tylko pytam BO NIE WIEM a kolezanka mnie dołuje:( ja po prostu nie wiem mam jedno dziecko...niechce by umiala po angielsku od razu skaczecie do mnie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalejcorki
pytam tylko czy mam sie martwic czy wasze 21mies mowia duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
Sory, ale jak to 9 miesięczniak kończył proste wierszyki, bo nie rozumiem? Mój ma 14 msc i mówi tylko dada(tata), mama, baba, dudu(dziadek)am (smok, albo pic, albo jesc) i aba (pies) i reszte to po swojemu nawija i jak niby wierszyki kończyło to dziecko? to jakaś bajka. a to że na nocniku siadała to hehe, nawet 5 miesięczne siedzące dziecko można na nocni posadzic, żeby sobie posiedziało. W ogóle się nie przejmuj, absolutnie i nie porównuj do innych dzieci, też mam taką koleżankę jej córa siedziała jak miała 5 msc a mój siedział jak miał 8 i to tak nieporadnie, jak miała pół roku ta jej córka to ona ją już stawiała i jak miała chyba 8 to z nią za rękę chodziła, a mój dopiero jak miał około 11 msc to zaczął za rękę chodzic, bo wcześniej to za dwie i do tej pory sam nie chce chodzic, ja się tym paplaniem w ogóle nie przejmuję i Ty też sie nie przejmuj!!!!!! Wszystko w swoim czasie. Trochę nie na temat mówienia dzieci, ale to też rozwoju dotyczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
żadne dziecko w wieku 9 mies nie będzie kończylo wierzyszków, bez przesady. Może takie dziecko mowic jakies wyrazy mama, tata, baba, dziadzia moja jeszcze móiwla kra i udawała świnke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazde ma swoje tempo
moja ma 21 , mówi dosłownie wszystko-tworzy proste zdania a nawet złożone , zna dwa wierszyki na pamiec, Ba nazywa nawet kolory, ale za to wolniejsza ruchowow zaczela chodzi jak miala 15 miesiecy, na placu zabaw jest nieporadna inne dzieci same wchodza po niewielkich drabinkach ona NIE.... takze nie ma co porownywac jedne dzieci sa bardziej rozwiniete intelektualnie inne bardziej np. ruchowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clean
moja ma 2 lata i 1 miesiac mowi mama, tata,mapa,nie,tak,a to.Ja sie nie martwie bo gada po swojemu,jak sie zapytam to odpowiada po swojemu,ma czas jeszcze,wlacz na luz,a kolezanke zmien;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gahsghags
moja corka skoczy 6 pazdz 21mcy i mowi mama, tata, mniam, papa, nie i umie powiedziec jak robia zwirzatka np. hau hau, miau itd a syn od mojej kumpeli jest w tym samaym wieku i mowi juz zdaniami!!! za to moja corka chodzila od roczku a on dopiero po skonczeniu 16 mcy czyli widzisz KAZDE DZIECKO JEST INNE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×