Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niski prawiczek

Czarne ubrania tracą kolor...co robić?

Polecane posty

Gość Marzenia się spełniają_*
działa, ale tylko do pewnego stopnia, przecież ubrania nie są wieczne trzeba prać wywinięte na lewą stronę, wybierać niskie temperatury w pralce, absolutnie nie suszyć na slońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sterlla
Prać właśnie w płynie do ciemnego, działa (mam porównanie: ja i moja siostra kupiłyśmy identyczne czarne koszule, ja ciemne rzeczy piorę zawsze osobno w płynie do ciemnego, ona w płynach uniwersalnych; po roku różnica w kolorze jest widoczna - może nie tak, jak na reklamach, ale wyraźna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sterlla
Aha, myślę, że marka płynu czy proszku nie ma znaczenia, ja używam różnych (najczęściej FF, Bill, Kokosal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaebdmjwtp
to dziala ale raczej opoznia blaknięcie a nie zapobiega.. Najlepiej prac w chłodnej wodzie jesli to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka_kasienka
ja chodze głównie w czarnych bluzkach/koszulach i jak tracą kolor to kupuję farbkę do ubrań (barwnik do tkanin) i robię taki roztwór: 2/3 farbki+ około 3 litry gorącej wody i namaczam w tym bluzkę. Trochę pougniatam tak jakbym prała i zostawiam na noc, rano płuczę i odwirowuję ubranie no i suszę. Efekt jest świetny, wiele swoich bluzek odnowiłam w ten sposób. Czasem zdarza się że zrobi się jakieś zagięcie i wtedy nie ufarbuje się w tym miejscu ale wtedy po prostu wkładam drugi raz i się wyrównuje. A aby zapobiec blaknięciu ubrań pierz ciemne w specjalnych płynach, ja mam taki z chemii niemieckiej i jest REWELACYJNY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ubrania są gorszego sortu na pewno wyblakną szybciej niż materiały lepszego gatunku , chociaż i tu pewności nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×