Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rits

Delma ekstra i podobne - do pieczenia itd - czy są zdrowe ?

Polecane posty

Gość rits
Po pierwsze tłuszcz roślinny to nie jest sztuczne jedzenie, więc proszę nie pisać dyrdymałów. Chyba, że masz klapki na oczach i sensowny jest dla ciebie bełkot jakiejś dziwaczki, która udaje, że wszystko wie o zdrowym jedzeniu. georrgiaa, jeśli masz zamiar pisać jak niewychowany dzieciak i obrażać innych to faktycznie najlepiej przestań się udzielać. Ja nie bronię żadnej Delmy, ale po prostu oczekiwałem sensownych argumentów za i przeciw, a niestety nie otrzymałem żadnego, gdyż tłuszczów trans/utwardzonych ta delma nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
rtis, przeciez nikt tu nie mowi, ze ta dwoja delma ma tluszcze trans! czy ty naprawde uwazasz, ze tylko tluszcze trans czynia margaryne niezdrowa? jesli tak, to sie doucz, bo sie mylisz. mowimy, ze margaryny sa niezdrowe z innych powodow, ale ty nie chcesz tego sluchac, wiec jedz juz sobie ta delme i nie zakladaj bezsensownie topikow. tluszcz roslinny jest naturalnym jedzeniem ew.w formie oleju, ale nie oleju utwardzonego jakakolwiek SZTUCZNA metoda. bo zadne sztucznie przetworzone jedzenie nie jest zdrowe, a takim sa wlasnie margaryny, na ten przyklad. zakladajac ten topik od razu zaznaczyles, ze twoim zdaniem opinie przeciw delmie sa "glupotami". wiec skoro juz wiesz, to po co pytasz, a potem nie chcesz sluchac? opinia, ze TYLKO tluszcze trans czynia margaryne niezdrowa jest PRZEDAWNIONA i albo przyjmij to do wiadomosci, albo jedz delme i sie nie zastanawiaj, czy zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super,jajem masełko bo lubię i mnie jeszcze na nie stać ale jak kogoś nie stać to będzie wsuwał delme :) i będą go walić tłuszcze trans itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rits
Już pomijając to czy tłuszcze roślinne w kostkach są zdrowsze niż masło czy nie, warto zauważyć że w wielu przepisach (do pieczenia ciast itp) można użyć po prostu oleju (chyba najlepiej rzepakowego) zamiast masła lub margaryny. I to raczej najlepsze wyjście z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo zdrowy jest olej kokosowy - super do smażenia, można tez smarować nim kanapki a jak nie posmakuje to świetnie sprawdza się jako kosmetyk. Jedyna jego wada to dość spora cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×