Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzenia87

Pelargonie?

Polecane posty

Witam. Mam pytanie odnośnie pelargonii. Mianowicie, jak się powinno o nie dbać i czym nawozić, jak często podlewać żeby były gęste, bujne i miały dużo kwiatów? Zawsze miałam surfinie, ale wkurza mnie że zawsze w drugiej połowie sierpnia i już chorują:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem że nie na czasie;) Ale jechałam dziś sobie do miasta i widziałam takie piękne jeszcze balkony a u mnie juz od m-ca surfinie nie wiszą:( I zbieram wiadomości na przyszły rok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pelargonie są piękne kupuję nawóz a surfinie w poprzednich latach mieliśmy do 1 listopada, cudne problem w tym ,że zbyt pachniały i akurat na balkonie..wypadają dwie sypialnie, rano owady! zapach...wolę pelargonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w tym roku wyjątkowo ukwiecone okna, mam pelargonie , petunie ,surfinie , bakopy ,fuksje, skrętniki i żółte liście (nie znam nazwy) do końca sierpnia podlewałam nawozem zrobionym z pokrzyw oraz bioflorinem , przed przymrozkami parę skrzynek przechowam i wiosną z roślin matecznych zrobię nowe sadzonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryhy
bład roybusch. prechowaj je wsystkie a nie rób nowych sadonek bo wied ze pelargonia im ma więcej lat tym kwitnie obficiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nasza Ewunia
Jak zwykle najmondrzejsza;) Kochamy Cię slonko!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelargonie ja podlewam odżywka do tego typu kwiatów i podlewam jak jest słońce codziennie a jak deszcz a nei amją dostępu do deszczu to co drugi dzień do tego jak kwiat przekwitnie odrywam go a potem nowy odrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryssiaa
w sklepach ogrodniczych bez problemu dostaniesz prepart do nawozenia pelargonii. co do podlewania ja jestem zwolenniczką automatycznych systemów typu tropf blumat. wielka wygoda to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pelargonii wystarczy ze dokupisz http://blumat.pl/ i już bez nawozów powinno się obyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelargonie sprawdzają się bardzo dobrze na balkonach i taras jako zwisające. U mnie co roku królują od wiosny do jesieni. Jak się je pielęgnuje i dobrze odżywia to przez długi czas kwitną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie podlewania - tutaj wszystko zależy od tego jak gęsto są nasadzone oraz jaką mamy aktualnie pogodę za oknem. W okresie suszy (tak jak to teraz u nas miało miejsce) oczywiście podlewamy częściej. Podlewamy albo z rana albo wieczorem, unikamy podlewania w dzień kiedy mocno świeci słońce. Z nawozów polecam ten: https://www.target.com.pl/produkty/nawoz-extrawydajny-do-pelargonii-i-surfinii - jest to nawóz długodziałający więc często nie musimy go stosować. Jedno opakowanie u mnie na jeden sezon wystarcza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×