Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klaudia1617

PIERNIK

Polecane posty

Gość klaudia1617

witajcie, bardzo lubie piec wszelkiego rodaju ciasta, nie powiemmam do tego ręke:) ale...moim problemem odwiecznym jest ...PIERNIK:) wyprobowywałam juz "tysiące" przepisów i zawsze albo zakalec albo niewyrosniete. Poddałam sie:) ale ostatnio naszła mnie ochota...no tak jakoś nie mogę się poddać bez walki:) Dlatego chcialabym poprosić o jakieś sprawdzone przepisy z ktorych jestescie dumne/dumni:) i z ktorych wychodzi wyrośniety mięciutki piernik! oszaleje:) będę wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Kup przyprawę do piernika Dr. Oetkera , z tyłu opakowania jest przepis na piernik . Wypróbowałam , polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi wcale nie przeszkladzają
te buźki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pisz do siebie
ze soba ,a nie do nas do bani jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
przepraszam za buzki, poniosło mnie...:) no właśnie nie wiem dlaczego mi piernik nie wychodzi może faktycznie jestem mało rozgarnięta, piekę torty, rozne skomplikowane ciasta ale piernika nie potrafie dobrego upiec. Myślę ze poprostu nie mam dobrego przepisu dlatego napisalam, ale przepraszam widzę ze na forum o gotowaniu się nie dowiem bo mnie zjedzą tu co niektorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
chciałam porady a odpisuje mi tu ktos-"co to za filozofia, zadna"-no spoko, ok Ty potrafisz to zazdroszcze:) dlatego chciałam poznać jakieś dobre przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiowa babka
Jutro Ci napiszę,bo teraz idę spać😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci zapodam przepisy które kiedys tam znalazłam robię czasem zawsze wychodzą i fajnie sa opisane i ze zdjęciami http://kuchniaaleex.blogspot.ie/2010/12/grudniowy-piernik-wg-aleex.html http://kuchniaaleex.blogspot.ie/2011/12/swiateczny-mieciutki-piernik-wg-aleex.html i oczywiście staropolski piernik pyszny po zrobieniu tyle że ten musisz zaczynać już w listopadzie robić http://kuchniaaleex.blogspot.ie/2011/11/dojrzewajacy-piernik-staropolski-wg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę polecić przepis mojej mamy. jest sprawdzony i zawsze wychodzi, pomagałam mamie jako dziecko w przygotowaniach i nawet, jak zapomniałam o jakimś składniku i dodałam go na końcu, wychodził :) produkty: cukier waniliowy 1 szklanka cukru 1 kostka margaryny 1/2 słoiczka miodu sztucznego przyprawa do piernika 4 jajka 3 szklanki mąki 2 łyżeczki sody oczyszczonej 1 szklanka śmietany kwaśnej 18% bakalie (niekoniecznie) zaczynasz od karmelu. najlepiej wykorzystać jakiś stary garnek (w naszym domu był jeden, dedykowany tylko do tego). i jeśli masz kuchnie nie otwartą, to zamknij drzwi, żeby nie nadymić. do garnka wsyp 3 łyżki cukru, rozpuść, im karmel będzie ciemniejszy, tym ładniejszy kolor ciasta. dodaj 0,25 szkl. wody (wtedy może się dymic), margarynę, miód i przyprawę do piernika. Żółtka utrzyj mikserem z pozostałym cukrem, dosypuj powoli mąkę. wlej karmel. Sodkę wymieszaj w szklance ze śmietaną, jak zacznie się pienić - dodaj do ciasta. Na koniec dodaj pianę z białek i bakalie, delikatnie wymieszaj łyżką. Piecz 40 minut: 20 minut w temp. 160C. temp. i 20 minut w temp. 180C. polecam - a jak wypróbujesz, napisz, jak wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ibuhtydrtrcv
nie chodzi o przepis tylko o temperaturę :) ja nie podpowiem, bo robiłam raz, ale pamiętam, że w ogóle nie chciał się upiec jak temperatura była za wysoka lub za niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to e dobre
krolowa sniadaniowa wsadź se w dupę przepis ze sztucznym miodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrrrrrr3241
piernik mojej babci: 75dgg. mąki 1 opakowanie przyprawy do piernika, 25dag miodu naturalnego i tyle samo sztucznego 3|4 kostki masła , szkl. cukru , łyżeczka sody oczyszczonej , 4 jajka bakalie ( rodzynki pokrojone figi , daktyle , orzechy - to co lubisz ) razem około 20dag. miody z cukrem i masłem rozpuścić w garnku tak aby powstała jednolita masa. Przestudzić wlać do miski z mąką dodać jajka i mieszać drewnianą łyżką tak długo ,aż pojawią się pęcherze powietrza. Sode wymieszać i łyżce zimniej wody dodać do ciasta i wymieszać na końcu dodać bakalie oprószone mąką i do blaszki . Pieć 160 stopni przez 1h do 1hi 20 minut. Jest pyszny ja piekę 2 tyg. przed świętami zawijam w al. folię i daję w chłoden miejsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
Dzięki wielkie za przepisy, będę probowała i napiszę jakie efekty mam ndzieję ze mi wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Upiekłam piernik w/g przepisu z opakowania przyprawy korzennej dr.Oetkera.Wyszedł pulchniutki .Łatwy i szybki w wykonaniu , polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup w sklepie przyprawę do piernika kętrzyńskiego, zastosuj się do rad zamieszczony na opakowaniu. Gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×