Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Allegrowiczka1987

Badanie USG genetyczne?

Polecane posty

Dostalam od lekarza skierowanie na USG genetyczne , choc odrazu zaznaczyl ze jest ono nie obowiazkowe ale gdybym chciala sprawdzic czy dziecko jest zdrowe to moge je zrobic - jest odplatne. Rozmawialam z pielegniarka u ginekologa i Ona powiedziala ze jesli niema chorob w naszej rodzinie to moglabym go nie robic ale nie odradza bo to zalezy odemnie... Czy ktoras z Was miala robione takie badanie? Ile trwa takie badanie i co dokladnie jest badane u dziecka w pierwszym trymestrze ciazy (wiem ze jest badanie pod kontem zespolu Downa, ale co jeszcze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem fajne są takie badania, wiele osób udało się ciąże uratować od chorób różnych podczas wczesnego leczenia w łonie matki. Ja nie robiłam, ponieważ jestem młoda 21 lat maiąłm jak rodziłam i w rodzinie chorób takich ni ebyło ale dla matek około 35 rok to raczej obowiązkowe i jak w rodzinie są różnego rodzaju choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dopiero 24 lata, wiec wiekowo tez nie wskazane :) Chorob w mojej ani w rodzinie meza nie bylo tak ze chyba tez zrezygnuje z pierwszego badania. Natomiast to drugie od 18tygodnia zrobie bo tam juz beda badac czy dziecko niema wady serca itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahaha jasne
Ja robiłam. Nie mam 30tki nawet,niebyło też żadnych chorób-ale jestem po poronieniu. 1 się bałam,bo poczytałam na necie i często nt wychodzi podwyżone (niby wtedy wieksze prawdopodobieństwo chorób) rodzice się denerwuja a okazuje się że dziecko zdrowe. Połówkowe zaś nawet w 2d jest b.szczegółowe - w razie watpliwości robi sie genetyczne-wiec tez niejest obowiazkowe. Twoja decyzja i finanse- ja już wysiadam - wizyty,badania,leki,usg- chyba tego 3 już nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puddelka
U mnie w mieście robią je każdemu, na nfz. To jedno z 3 obowiązkowych usg w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z corka nie mialam i bylo ok. mam nadz, ze i tym razem. w rodzinie nie ma chorob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robilam w 13 tc i w 20 tc, ostanie mnie ominelo bo wyladowalam w szpitalu. W tej ciąży tez mam zamiar zrobić, dobrym przykladem są nasi znajomi, mieli 2 zdrowych dzieci i za każdym razem robili usg. Przy trzecim dziecku olali badania i dziewczynka urodzila sie z rozszczepem kregoslupa i dzis juz ledwo chodzi a ma dopiero 5 lat. Gdyby zrobili badanie mozna jej bylo pomoc... Jest to duży wydatek ale warto sie zastanowic nie tylko ze wzgl na choroby genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zrobiłam takie badania z testem PAPPA, dałam 280 zł, ale myślę, że warto. Gdyby wyszły jakieś nieprawidłowości to na pewno ciąży bym nie usunęła, ale przynajmniej dzieciaczka można by było leczyć już w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, ale z wad nie wyleczysz tylko ew.np. serca itp.. a downa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usunęłabym ciążę, gdyby wyszła wada genetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×