Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monika252525

Jak napisać pozew o Alimenty gdy jeszcze jestem w małżenstwie ktoś pisał?

Polecane posty

W małżenstwie sie nie układało juz od dawana mam 3,l dziecko maz wyjechał z agranice do pracy ja wtym czasie poznałam kogos odeszłam i jestem szczesliwa dziecko tak samo ,ale to długa historia dlaczego tak sie stało nie mamy jeszcze rozwodu a chciałąbym podac go o alimenty na dziecko ,nie wiem co wpisać w uzasadnieniu z jakich powodów chce to zrobic zdjae sobie sprawe ze to ja odeszłam ale z jego strony tez nie było checi ratowania zwiazku ja tylko podjełam ta decyzje jako pierwsza, co amm tam napisać , moge wspomniec o to ze pieniadze potrzebuje na przedszkole dziecka bo ma np opinie o wczesnym wspomaganiu przez to chodziło do przedszkola teraz w miejscu tym zmaieszkania chwilowo nie chodzi bo i nawet mnie nie stac na to , nie mam zielonego pojecia jak to pisze sie jest moze mama ktora pisała moze o alimenty bedac w małzenstwie jeszcze ? i o jaka kwote moge sie ubiegac maz zarabia jakies 6000zł opłat bedzie miał około 1000zł .a za przedszkole wczesniej 400 zł płaciłam , bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CCCCCCCCCCCCCCCC
. . . (Miejscowość). . . . dnia . . . (Data) . . . Sąd Rejonowy w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . . Wydział Rodzinny i Nieletnich Powód: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . . reprezentowany przez matkę/ojca: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . . Pozwany: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . . Wartość przedmiotu sporu . . . (Określenie wartości przedmiotu roszczenia powoda) . . . zl Pozew o alimenty w imieniu małoletniego . . . (Imię, nazwisko małoletniego dziecka dla którego mają być orzeczone alimenty) . . . wnoszę o: I. Zasądzenie tytułem alimentów od pozwanego . . .(Imię, nazwisko pozwanego) . . . kwoty . . . (Określenie wysokości kwoty świadczenia). . .złotych słownie: . . . (Określenie wysokości kwoty świadczenia). . . miesięcznie płatnych do rąk matki/ojca . . .(Imię, nazwisko matki/ojca reprezentanta) . . ., jako ustawowego przedstawiciela do dnia . . .(Dzień miesiąca do którego świadczenie ma być płatne) . . . kazdego miesiaca z góry, poczynajac od dnia . . .(okreslenie poczatkowego terminu platnosci swiadczenia) . . . roku wraz ustawowymi odsetkami w przypadku uchybienia płatnosci którejkolwiek z rat, II. Wydanie wyroku zaocznego w przypadku nie stawienia sie pozwanego na rozprawe; III. Nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności; IV. Zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletniego powoda kosztów procesu. Uzasadnienie (Własnoręczny podpis powoda) Załączniki: - Odpis pozwu - Odpis skrócony aktu urodzenia dziecka, jeżeli dziecko jest ze związku małżenskiego; - Odpis zupełny aktu urodzenia - jeżeli dziecko jest pozamałżenskie; - Zaświadczenie o wysokości dochodów Do pozwu należy dołączyc ponadto tyle kopii załączników ile jest uczestników postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i córko!
Jeszcze potrzebny odpis aktu małżeństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i córko!
Poza tym, w internecie wszystko znajdziesz, tylko trzeba poszukać. Ja sama napisałam pozew, bez niczyjej pomocy. Jestem już po rozprawie, na którą czekałam pół roku. Rozprawa może góra 15 minut trwała. Mąż sam powiedział ile jest w stanie zapłacić, ja na to przystałam, więc obyło się bez zbędnych nerwów. Jak dobrze mieć to już za sobą, uff!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pisałam ze odeszłąm do innego faceta mieszkam u rodziców sama z dzieckiem wiec zbedne sa takie komentarze , porpostu moja sprawa czemu odeszłam jestem w małzenstwie i chciałabym uzyskac alimenty na dziecko , wniosek znalazłam w inetrnecie jak napisac (wzór) ale chodzi co napisac w uzasadnieniu ,moze któraz z mam pisała juz taki pozew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i córko!
Uzasadnienie to prosta sprawa! Piszesz prawdę, krótko i zwięźle! Czy pracujesz, z kim mieszkasz, czy dokładasz się do czynszu, jeśli dziecko chorowite, to też piszesz, ewentualnie zaświadczenie od lekarza (ja takowe brałam, bo dziecko ma poważną alergię), no i jak w tym wszystkim odnajduje się Twój mąż? Czy pomaga? Czy coś wysyła? Z jaką częstotliwością? Pokrótce musisz napisać o stanie faktycznym! Jak sobie dajesz radę, czy ktoś Ci pomaga? (w tym wypadku rodzice, z tego co przeczytałam). Proste jak drut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooo...;)
Dołączyć jeszcze należy z aktualną datą akt małżeństwa. Wypisać ile ponosisz opłat za przedszkole, ile łożysz na dziecko, oprócz tego opłaty miesięczne za mieszkanie i media. Póki jeszcze jesteście małżeństwem możesz wystąpić o tzw. "zaspokojenie potrzeb rodziny" zamiast alimentów, wtedy się więcej zyskuje a przecież zdrady mąż ci nie udowodnił.... to, co on powie to już inna sprawa.... mówić przecież może złośliwie. Jeśli trwa małżeństwo to małżonkowie w równym stopniu muszą dbać o zaspokojenie potrzeb rodziny. X http://www.bankier.pl/wiadomosc/Obowiazek-zaspokajania-potrzeb-rodziny-przez-malzonka-1285427.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem podobnego zdania, że prawnika owszem można się poradzić, ale jak możesz znaleźć wszystko w sieci to po co? Poza tym z tego co widziałam na tej stronie, co wyżej wymieniają jest możliwość porady eksperta, więc w razie kłopotów możesz się poradzić nie wychodząc z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, jakis czas temu znalazlam strone www i porady prawnikow. Napisalam, wycenili mi porade na 400 zł!!! Zaplacilam, bo sprawa skomplikowana i pilna. Co sie okazalo??? Zle mi poradzili za taka kase! Poszlam do radcy prawnego ( polecony przez kolezanke). Za porade wział 200 zl i wiecej mi wyjasnil niz ten z netu i znalazl kilka bledow w tej internetowej poradzie!!!! Stracilam kase, ale przynajmniej trafilam w realu na uczciwego i dobrego prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie zapomnij dodać że twój "przyjaciel" mało zarabia i nie stać go na kondomy. I że nie chcesz rodzić już więcej dzieci, które muszą patrzeć na twoje łajdactwo. Sąd powinien zasądzić ze 100 zł więcej od twojego męża na kondomy dla waszego "szczęśliwego" związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
I świat poległ. Bo nie naturalne i nie wyobrażalne zachowanie jest na prawie. Cudzołóstwo jest na topie i jest traktowane przez nie których jak coś normalnego Dla mnie to nie jest normalne. Baba cudzołoży i jeszcze szuka poparcia dla swojego czynu.. Ja pierwszy kamieniem nie rzucę. Ale też ,pierwszy kamienia nikomu nie wytrącę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×