Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktoś coś wie...........

Aplikować tam, gdzie nie szukają?

Polecane posty

Gość ktoś coś wie...........

Może już taki wątek był (nie wiem, ale szczerze mówiąc - nie szukałam). Czy (a jeśli tak, to jak powinno się to prawidłowo robić) można aplikować tam, gdzie nie szukają pracowników/nie zamieszczają aktualnie oferty pracy? Załóżmy, że marzy mi się praca w firmie X, a wiem, że nie prowadzi naboru personelu. Czy jest sens w takiej sytuacji aplikować? Czy z góry wiadomo, że taka aplikacja wyląduje w koszu? I druga sytuacja, z którą mam problem. Załóżmy, że pracuję w firmie Y i praca satysfakcjonuje mnie pod każdym możliwym względem, jednak "od dziecka" marzę o pracy w firmie Z. Czy mogę aplikować do Z (którzy obecnie nie szukają pracowników), ale zaznaczając, że chciałabym u nich pracować tylko na część etatu/zlecenie (słowem, by praca w Z byłaby pracą dodatkową). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na oba pytania odpowiedź TAK sam znalazłem tak pracę nie jeden raz a trzy razy .. ale CV musi trafic do kierownika lub kadr a nie sekretariatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Dziękuję Ci bardzo za wypowiedź. Zastanawiam się też (dot. tej drugiej sytuacji :) ), czy jeżeli dostanę pracę dodatkową w firmie Z, to muszę o tym powiedzieć pracodawcy Y? Jaka jest praktyka (ew. zawodowy savoir-vivre) w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się tak..
nie przejmuj się savoir vivrem ..jedyne co musisz to się rozliczyc z urzędem skarbowym z obu dochodów ... nie powiadamiaj pracodawcy co go to obchodzi a może się to obrócic przeciwko Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Przejmuję się tym, bo głupio by było gdyby kiedyś to przez przypadek wyszło (mimo wszystko świat jest mały i nigdy nie wiadomo kogo i gdzie się spotka :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Jeszcze jedno pytanie. Chcę aplikować do firmy X, ale mam jeszcze przez rok umowę w firmie Y. Czy mogę do X wysłać już teraz swoje dokumenty, ale zaznaczając że mogłabym podjąć pracę od dnia ... . Czy to byłoby za wcześnie (oczywiście wiem, że trzeba brać poprawkę na to, że firma X może nie być mną zainteresowana, jak również, że proces rekrutacyjny może trwać długo). Generalnie chodzi o to, że chcę wysłać CV i LM do X tak, żeby mieli te moje papiery "na wszelki wypadek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za wcześnie ... jeśli tą umowę na rok chcesz kontynuowac .. wyślij później chyba że masz nadzieje że ta druga firma zaproponuje coś lepszego i tamtą umowę wypowiesz wówczas nie ma na co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Chcę tą umowę "dociągnąć" do końca. Plan na dzień dzisiejszy jest taki, że po jej upływie się zwolnię (nawet jeśli zaproponują przedłużenie, to tego nie przyjmę - po prostu chcę się zwolnić; nie wnikam w szczegóły - to długa historia, na osobny, długi wątek). Z drugiej strony wiem, że poszukiwanie pracy to proces długotrwały (tą obecną znalazłam 6 lat temu, ale szukałam ok. 2 lata). Zastanawiam się po prostu jak to wszystko "ugryźć". No i czy w aplikacji wypada napisać, że mogę podjąć pracę od dnia ... . Czy jest to "strzał w kolano"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chcesz ją dociągnąc i to ma trwac rok to wysyłanie teraz jest moim zdaniem za wcześnie ..co jeśli odezwą się za 2 miesiące i będą Ciebie chcieli ? Odmówisz ? To wtedy spalisz ten kontakt . Oczywiście że można napisac swoją dyspozycyjnośc - na przykład wysyłasz 3,4 miesiące przed zakończeniem obecnej umowy i piszesz "dyspozycyjna od 20.10.2013 .. " ale wysyłanie cały rok wcześniej mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Oczywiście, patrząc na sytuację "chłodnym okiem" masz rację, aplikowanie teraz gdziekolwiek nie miałoby sensu. Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę moje doświadczenia w tym zakresie (czyli długie, bezowocne, frustrujące poszukiwania) to zastanawiam się, kiedy jest ten optymalny moment na szukanie czegoś nowego. Stąd moje dylematy :) (I oczywiście bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady i sugestie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Dziękuję Ci bardzo za opinię. Czyli jednym słowem, muszę się jeszcze wstrzymać. A do tej rozmowy wrócimy za kilka miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli wysyłacie dokumenty aplikacyjne mailem, to jakiego adresu szukacie: kadry@, sekretariat@,kontakt@ czy jeszcze coś innego? Z góry dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź juz padła..
" ale CV musi trafic do kierownika lub kadr a nie sekretariatu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś coś wie...........
Jeeeeny, racja. Przepraszam, nie przewinęłam strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź juz padła..
pinc złoty kary proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksw20
W kadrach złożyć tylko CV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksw20
ponawiam pytanie - wystarczy złożyć samo cv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada wujka dziada
tak, w kadrach lub u kierownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbbddbd
Nie,nie masz co skladac podan,poczekaj az sie sami do ciebie odezwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbbddbd
Nie,nie masz co skladac podan,poczekaj az sie sami do ciebie odezwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×