Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ojtam ojtam

śledź po kaszubsku? wiejsku? cygańsku? co najlepszy i jak się to robi?

Polecane posty

Gość ojtam ojtam

chciałabym zamiast sałatki śledziowej zrobić coś takiego - przeszukałam i aż roi się od różnych przepisów ale macie jakiś sprawdzony żeby to było naprawdę dobre? pomóżcie bo impreza tuż tuż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
moja rodzina ostatnio szaleje na punkcie śledzia z ziołami prowansalskimi, cebulą i oliwkami w oleju śledzia wymaczasz przez noc, kroisz w niewielkie kawałki, dużą ilość cebuli kroisz, wrzucasz do miski do tego szczypta soli i wygniatasz chwilę pięścią, tak, żeby cebula puściła sok dodajesz posiekany czosnek, pokrojone w plasterki zielone oliwki, kaparki, pieprz z zalewy, sporą ilość ziół prowansalskich, kilka listków laurowych i dokałdnie mieszasz dodajesz pokrojonego śledzia, wkładasz do słoików, zalewasz olejem albo oliwą i zostawiasz na blacie kilka godzin, potem przenosisz do lodówki właściwie już następnego dnia jest pyszny przed podaniem na jakąś specjalną okazję można odsączyć z oleju i pokroić w mniejsze kawałki, do tego świeży chlebek i zapewniam, że pójdzie w cały przepis znalazłam tu: http://rodzinna-kuchnia.blogspot.com/2012/02/sledzie-po-jurszczynsku.html ale proporcje mogą być na oko, można go też łatwo modyfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marudery
zawsze najbardziej lubiłam po giżycku, ale ostatnio spróbowałam po kaszubsku i są przepyszne, są słodsze, nie ma tej kwasoty takiej. ale nie wiem jak sie je robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×