Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chcę mieć domek

Parcie na własny dom

Polecane posty

Gość Chcę mieć domek

Proszę o wypowiedź osoby ,które maja kredyt hipoteczny na dom a zarobki w granicach 4,5 tyś.Jak dajecie sobie radę finansowo? Chodzi mi o wydatki związane z ogrzewaniem domu,utrzymaniem itp .Czy musicie oszczędzać ?bardzo chcemy kupić dom,ale boję się czy potem damy radę.Mamy tylko jeden dochód na razie,dwójkę dzieci do utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
miałam podobne obawy, ale teraz, kiedy spłacam ten kredyt nie myślę o nim tylko cieszę się domem (kupiliśmy go w styczniu). Po prostu w płatnościach najpierw spłacam ratę a potem resztę. Mamy dochód w granicach 5000 - 5500 z tym, że stały jest tylko 3200 bo reszta zależy od . Mamy trójkę dzieci, palimy węglęm, bo najtaniej, prąd 300/ 2 m-ce. Kredyt 150 000 rata 830 na 40 lat. Nie żałujemy decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
mi zostało jeszcze 3 lata po 1600 zł a potem leżę bykiem , wolność Tomku w swoim domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć domek
dzięki za odzew :)Powiedzcie jeszcze czy aby dostać kredyt hipoteczny mogę mieć na koncie kredyt gotówkowy czy muszę go spłacić ,żeby mieć czyste konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli to jest 4,5 tysiąca na 4 osoby to moim zdaniem nie ma takiej opcji. nawet kredyt na mieszkanie nie wchodzi w grę. pewnie byście go dostali, ale potem nie bardzo będzie za co żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby to był kraj, gdzie, żeby mieć wlasne mieszkanie nie trzeba było brać kredytu to by było super, ale tak nie jest, sama spłacam teraz kredyt na mieszkanie, ale przynajmniej jest idealne, takie jak sobie wymarzyłam i uwielbiam w nim siedzieć:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d2q3e
Ja mam włąsny dom i uwiez mi wiele mniej kasy niz wy :)Dotego płace kredyt+rachunki i na to wydaje 1200zł +300(zł tyle odkładam na ogrzewanie co miesiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
na jakich warunkach dostaniesz kredyt to tylko bank wie. Udaj się do do doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredyt to ciężka sprawa w dzisiejszych czasach. Ja osobiście marzę o domku pod miastem :) Nie podoba mi się taki wielkomiejski zgiełk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć domek
Byliśmy u doradcy jakieś 1,5 roku temu.Wtedy ja jeszcze pracowałam wi ęc dochód mieliśmy większy.Pani doradca obliczała nam kredyt na 200 tyś zł, bo mamy też mieszkanie M 5 do sprzedania, a dom chcemy kupić za około 300 tyś. Tylko jak potem przetrwać i mieć kasę na te wszystkie wydatki związane z domem no i utrzymaniem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
w mojej okolicy jest mnóstwo domów i budów do sprzedania, ceny przystępne ludzie zagrzebali się w kredyty i teraz ani na spłatę nie ma, ani na życie, albo się rozwodzą znajomy kupił piękny nowy domek za miastem w cenie klitki w bloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako rozwodka
tez nie radze grzebac sie w kredyt na 40 lat , bez sensu , potem tylko problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
nie bój się, ja bałam się tyle lat i dopiero przed 40 - tka spełniłam marzenie :) . Masz wkład własny i kredyt nieduży więc sobie poradzisz. Oczywiście szaleć nie będziesz ale u nas też są domy na wypasie i skromne.My zrezygnowaliśmy z ogrzewania gazem u zamiast kostki mam kamyki a i mimo tych "niewygod jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dowiedz się o wysokośc raty i czy starczy na resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
wzięłam kredyt na 40 lat bo można go szybciej spłacać.Jak weźmiesz na 20 a będą zle czasy to żaden bank mi czasu spłaty nie wydłuży.Każdy doradca tak powie.Przy dochodach niewielkich jest różnica czy rata wynosi 1000 czy 1700.A jak będą lepsze zarobki można spłacać szybciej.Krótki termin spłaty jest dla dobrze zarabiajacych uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego bank nie wydłuży kredytu? Nie wiem na 100% bo nie pytałam, ale jeśli firmom wydłużają (to wiem na 100), to dlaczego nie mieliby wydłużyć osobom prywatnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie gadajcie ze wycielo mi post... :/ No wiec dorwał jeszcze prace dodatkowa wiec ok 1000 zł wpada dodatkowo. Niby zylismy dobrze.. a tu nagle w maju 1500 zł wyrównania za gaz (mamy ogrzewanie gazowe) i trza było wpłacic do kilku dni, wtedy pozyczylismy od moich rodziców i tak spłacalismy po 500 zł no i juz było cienko. Mamy 2 auta i duzo jezdzimy niestety. Ogólnie nie jest źle ale wyobrazalam sobie to inaczej,on tez. A rate kredytu mamy ok 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie gadajcie ze wycielo mi post... :/ No wiec dorwał jeszcze prace dodatkowa wiec ok 1000 zł wpada dodatkowo. Niby zylismy dobrze.. a tu nagle w maju 1500 zł wyrównania za gaz (mamy ogrzewanie gazowe) i trza było wpłacic do kilku dni, wtedy pozyczylismy od moich rodziców i tak spłacalismy po 500 zł no i juz było cienko. Mamy 2 auta i duzo jezdzimy niestety. Ogólnie nie jest źle ale wyobrazalam sobie to inaczej,on tez. A rate kredytu mamy ok 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie gadajcie ze wycielo mi post... :/ No wiec dorwał jeszcze prace dodatkowa wiec ok 1000 zł wpada dodatkowo. Niby zylismy dobrze.. a tu nagle w maju 1500 zł wyrównania za gaz (mamy ogrzewanie gazowe) i trza było wpłacic do kilku dni, wtedy pozyczylismy od moich rodziców i tak spłacalismy po 500 zł no i juz było cienko. Mamy 2 auta i duzo jezdzimy niestety. Ogólnie nie jest źle ale wyobrazalam sobie to inaczej,on tez. A rate kredytu mamy ok 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie gadajcie ze wycielo mi post... :/ No wiec dorwał jeszcze prace dodatkowa wiec ok 1000 zł wpada dodatkowo. Niby zylismy dobrze.. a tu nagle w maju 1500 zł wyrównania za gaz (mamy ogrzewanie gazowe) i trza było wpłacic do kilku dni, wtedy pozyczylismy od moich rodziców i tak spłacalismy po 500 zł no i juz było cienko. Mamy 2 auta i duzo jezdzimy niestety. Ogólnie nie jest źle ale wyobrazalam sobie to inaczej,on tez. A rate kredytu mamy ok 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejtwmagptmd
My budowaliśmy dom. kredyt 1200 a rachunki miesięczne to okolo 220 zł więc mało. zarobki dużo większe niż wy ale to nie ma znaczenia. palimy drzewem. czysto i bez tego popiołu. kupiliśmy 2.5 przyczepy drzewa za łączna kwotę ok 600 zł i mamy drzewa na 2 lata. w nowym domu wystarczy napalic rano i do następnego dnia jest w domu 23 stopnie ale nie wiem jak grzeje się starsze mury. zapominalam dodać że palimy tylko od października do kwietnia bo mamy solary i zawsze ciepla wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę mieć domek
Witam,nam rata wyszłaby około 1500 zł plus kredyt gotówkowy 460 zł plus opłaty nie wiem w jakiej wysokości będą na domku a na mieszkaniu mamy prąd 300 zł,gaz 200zł,internet + tv 130 zł .Czynszu płacimy za M 5 ponad 700 zł . Też mamy 2 samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku zaczęłam z mężem stawianie domu. Firma http://www.zambetodrzykon.pl/o-firmie dostarczyła beton, teraz czekam na rozpoczęcie prac murarskich. Mamy też kredyt, rata prawie 2 tysiące miesięcznie, ale spoko dajemy radę – po prostu trzeba się pilnować i mieć dyscyplinę finansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)ah nastepny temat o zyciu za granica no i jak sie uklada to nigdy tak naprawde nie wiemy zwariowac mozna no 33333 www.youtube.com/watch?v=Jm4IfGxN60M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×