Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość knlk

Co zrobić, żeby mięso miało smak w środku.

Polecane posty

Gość knlk

Obtaczam np schab w kawałku w przyprawach i piekę i potem boki mięsą są dobre, przyprawione, ale w środku, czuć tylko mięsem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikja
Zamarynować na kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knlk
i te przyprawy przesiąkną? no ok, sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
przez srodek schabu robie waska dziure nozem (taki kanal) i wpycham tak polowki zabkow czosnku obtoczone w przyprawach (zol, pieprz, majeranek). i tez trzymam przez noc, bo to jest jednak wielki kawal miesa, wiec troche czasu zajmie smakom zeby przeniknac te czeluscie .... ale jak chcesz miec cale mieso w srodku bez zadnych elementow obcych, to moze sprobuj ponakluwac od wierzchu w paru miejscach, zeby przyprawy 'weszly' to srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie mam
podobny dylemat, często piekę karkówkę w całości ale co z tego że leży w przyprawach baaardzo dlugo w środku jest takie samo mięso -nie czuć wogóle przyprawami, i nakłuwałam też ale nie wiem czy była duża różnica, a raz właśnie w restauracji podano nam taką karkówkę w plastrach i w środku była cudnie doprawiona , czuć było wszelkie przyprawy i napewno była pieczona w całości bo to były plastry świeżo krojone z całości a nie jakieś bitki każdy osobno robiony,do tego była fajnie taka zwarta że te plasty wogóle się nie rozpadały, staram się powtórzyć takie coś w domu ale nie udało mi się mimo wielu prób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knlk
zamarynowałam całą, włożyłam do lodowki, niech całą noc tam siedzi i jeszcze pół dnia, zobaczę co jutro z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
moze pomogloby, gdyby to byla mokra marynata, tzn. z oliwa i octem. moczenie miesa w roztworze soli tez pomaga. bo to chlownie chodzi o sol, bez ktorej mieso jest takie wlasnie mdle. a co do restauracji .... nie wiem, jak bylo w tym przypadku, ale w restauracjach czesto robia takie czary, ktorych raczej byc nie chciala robic w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
trzeba marynować odpowiednią ilość czasu w dużej ilości przypraw, czosnku itp, a przed pieczeniem wyjąć z lodówki na minimum godzinę, żeby nie wstawiać do piekarnika wprost z lodówki, tylko w temp. pokojowej chudsze mięso można naszpikować słoniną z przyprawami i czosnkiem, tłuste mięso samym czosnkiem i ziołami w niektórych restauracjach stosuje się tak zwane nastrzykiwanie ;) i wolałabym nawet nie wiedzieć, czym oni to nastrzykują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
no wlasnie, CZYM :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knlk
i lipa, mięso marynowało się całą noc i dłużej a po upieczeniu je rozkroiłam i smierdziało zwykłym schabem, niedoprawionym. Cisłam nim, nie wiem co mam z nim zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekssspertka
jak marynujesz w to zrób w mięsie nakłucia widelcem albo szpikulcem, żeby marynata przeszła. Ja tak robię ze schabem za każdym razem, a dodatkowo piekę w rękawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knlk
też piekłam w rękawie. po niecalej godzinie pieczenia zrobilo sie w rękawie tak sucho, ze schab mi sie troche przypalil, dopieklam go w naczyniu. 200 stopni w piekarniku elekrtycznym to za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że za dużo
wystarczy 180 stopni ewentualnie na chwilę większa temp żeby przyrumienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawą smaku calego mięsa jest odpowiednio długa marynata. jak najdluzej powinno lezec w marynacie nawet caly dzien. mozna tez kupic strzykawkę z igla napelnić posoloną wodą i wstrzykiwac w mięso-to jest naprawde super opcja. moj tato tak zawsze robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak zrobić tę solankę?
tzn jakie proporcje i ile tego wstrzykiwać w mięso? mnie jest obojętne czy nastrzykiwane czy nie i tak jes się dużo niezdrowych rzeczy więc to jedni mnie nie robi różnicy a przynajmniej mięso jest smaczne, ja ososbiście nienawidzę smkau "czystego mięsa w mięsie" więc poproszę o szczegółowe info o nastrzykiwaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozpuszczasz sol w wodzie i wstrzykujesz... co za filozofia? a ile to zalezy od wielkosci miesa, to chyba oczywiste. mozesz wstrzyknac tez sok z cytryny, pomaranczy, kombinuj. Do tego posmaruj delikatnie miodem. Sa rozne sposoby, nie tylko majeranek, sol i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czosnek w przyprawach naszpikuj,przede wszystkim mięso powinno marynować się 48 godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×