Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Nescafe03 u nas też będzie Lenka :) nie przejmuj się wagą...w porownaniu do mnie (+9kg.) jestes jak kruszynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, witam poświątecznie:) u mnie przybyło aż dwa kilo po tym obzarstwie... A najgorsze jest to, że wciąż nie przestaję jeść... :D Dzieciak przyzwyczaił się do zwiększonych dostaw kalorii i nadal się domaga ;) Współczuję Wam naprawdę problemów z teściami... Moi są naprawdę w porządku. Nie czepiają się, jak nie trzeba, chociaż nie chciałabym żeby traktowali mojego synka, jak swojego dotychczasowego wnuczka... Mam nadzieję, że nie będą mi się wtrącać w wychowanie. Gorzej obawiam się mojej mamy, bo jest nadopiekuńcza i co najgorsze bezrobotna, więc ma duuużo czasu i podejrzewam, że się do nas wprowadzi po urodzeniu wnuka :D Oby nie... bo się pozabijamy... Dietowo, mogę jeszcze Cię spytać, czy po tym kontrolnym USG w Instytucie zlecili Ci kolejne kontrolne? Czy już to jedno obowiązkowe po 30 tyg.? Red Onion, też wiem, co czujesz, bo mój synek ma nieprawidłowy obraz nerek... Też strasznie się denerwuję i spędza mi to sen z powiek, ale wierzę, że będzie wszystko dobrze. Musi być!!! Dziewczyny, a jakie lektury o ciąży i dzieciach możecie jeszcze polecić? Ja mam "biblię" ;) "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff, ale szczerze to mi się nie podoba. Nic w niej nie ma odkrywczego, a wręcz powiedziałabym, że opisuje raczej realia amerykańskie, nie jest uniwersalna. Więc jak coś macie, to podrzućcie tytuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja do tabelki imię dopisuję NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Margrit ..........28.........1........pomorskie ....01.07...Julian Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...Alicj a metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... Lenka K_M_M..........23..........1..........pomorskie...07.07.. . Maite............26..........2.........dolnośląskie.... 07.07...dziewczynka MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07...Kal inka Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. chłopiec cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... Antoś niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07... Alan _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka Lou__..........21..........1......mazowieckie.......19.07 ... Laura TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...chłopiec Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07...dziewczynka Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś podpowiadałam Wam już, że moim zdaniem świetną pozycją odnośnie pielęgnacji dziecka jest książka Pawła Zawitkowskiego "Co nieco o rozwoju dziecka": http://www.empik.com/co-nieco-o-rozwoju-dziecka-zawitkowski-pawel,prod310200,ksiazka-p bardzo mi pomogła, gdy nie wiedziałam jak prawidłowo nosić dziecko, jak wspomagać rozwój fizyczny córki, zwłaszcza gdy okazało się, że moja córcia ma niewielkie wzmożone napięcie mięśniowe po jednej stronie.... obeszło się bez rehabilitacji.:) wystarczy wiedziec jak prawidłowo opiekować się maluchem:) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Red Onion nie martw się musi być wszystko dobrze zobaczysz :). Masz śliczne ubranka po córci bardzo mi się podobają, jednak ja z tych, co musi dotknąć pomacać na żywo zobaczyć :). Niagara gratuluję synka :). Śliczne macie brzuszki, każdy inny i każdy piękny :). Imiona też słodziutkie. My naszą małą nazwiemy albo Stefania albo Melania, ale jestem raczej za tym drugim:). Na temat wkładek się nie wypowiadam, bo jestem "zielona", podobnie jak w temacie wyników obciążenia glukozą, ta przyjemność dopiero przede mną, mam też do zrobienia morfologię i mocz i układ krzepnięcia w związku z moimi obrzękami i silnymi bólami nóg. Co do poradników to chętnie skorzystam, ja co miesiąc kupuję gazety. M jak mama, mam dziecko, twoje dziecko (chyba) i ogólnie wszystko, co jest w kiosku, ale szczerze powiedziawszy nic odkrywczego w nich nie znalazłam, często tematy się powtarzają, np. o rozszerzaniu diety, o pierwszej kąpieli, itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red Onion, dzięki za link do książki, myślę, że skorzystam. Tylko martwi mnie, że nie jest dostępna na stronie Empiku. Ciekawe, czy w stacjonarnych sklepach będzie. Widzę też, że została wydana w 2007 roku, więc może jej już nie być... Coś nie działa mi Allegro... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś się dziś dzieje z tym allegro bo i mi nie działa, wogóle nie mogę zalogować się na swoje konto:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - co do prezentów komunijnych hmm..... ciężka sprawa, ja kupiłam już w zeszłym roku, bo akurat była taka potrzeba - komputer na spółkę z siostrą. To miał być prezent tylko ode mnie ale jak moja siostra wybrała droższą wersję to się zbuntowałam i powiedziałam, że tylko połowę na siebie biorę i koniec, moja siostrzenica zadowolona bardzo ale 1200 zł dla mnie to był wydatek ogromny. Gdybym prezentu nie miała obstawiałabym przy złotym łańcuszku, kolczykach albo coś w tym stylu, może to nie modne ale dla mnie takie trwałe i niezniszczalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prezentów komunijnych to chętnie posłucham propozycji, bo też mam komunię w maju, u siostry ciotecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i u mnie allegro szwankuje, kurde a zaraz się kończy aukcja na której chcę kupić torebkę... Mam nadzieję, że do 20-stej się naprawi... Stefania vs Melania- jak dla mnie wygrywa zdecydowanie Melania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIGRA to poszalałaś z tym prezentem :) 1200 to kupa kasiory Ja w zeszłym roku mojej chrześnicy dałam 500 zł i kupiłam złotą zawieszkę i wygrawerowałam datę komunii. A w tym roku mam komunię bratanka ( nie jestem chrzestną) i też mu kupie jakąś zawieszkę i wygraweruję datę komunii i tyle :) Ale mi Antoś ładuje w żebro :) Idę zjeść trochę lata w zimie - truskawki ze śmietanką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa18 możesz mi coś bliżej powiedzieć na temat tego przyrostu Twojego maleństwa, bo nie rozumiem jak to jest, że sie waga zmniejszyła a termin porodu wychodzi szybciej? ja wiem, ze to sie liczy z 3 pomiarow, glowki, kosci udowej i brzucha, ale jak wazy mnie to chyba termin porodu powinnien byc pozniej niz szybciej? powiedział jaki moze byc tego powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigraj ale byłaś Matką Chrzestną? Ja myślałam o jakimś dobrym zegarku, bo złoto też teraz drogie. A ja idę jako zwykły gość to wydać 1000zł to wydaje mi się trochę sporo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maite tzn on powiedział, że zmniejszyło się tempo przyrostu wagi. Po prostu wcześniej szybciej rosła. Teraz waży 650g, a więc wcale nie tak mało, bo sprawdzałam w różnych kalkulatorach to sobie (oczywiście w Internecie) i w opisach kolejnych tygodni ciąży, więc tak naprawdę sama zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin porodu powiedział na 18-19 lipca, czyli wcześniej niż według OM, a przyczyną tego wszystkiego są prawdopodobnie te skurcze, na które biorę 4 tabletki Fenoterolu dziennie.. I powiem szczerze trochę mnie zdenerwowała ta wizyta i już ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa a w ktorym tyg ciazy jestes teraz? Moja w 23ti2d wazyla 604g a w 19ti2d 287g... zreszta usg jest orientacyjne.... myli sie +/- 500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maite wg. OM wczoraj był dokładnie 24 tydzień. No prawdę powiedziawszy zglupialam. Do tej pory ufałam temu doktorowi bo w końcu przywrócił, przepisał odpowiednie leki żeby owulacja wystąpiła bo straciłam ciążę w 2011 w sierpniu, pierwszą miesiaczke po tym miałam w marcu 2012, a na jesień pierwsza owulka i od razu ciąża. Jeżdżę do tego lekarza daleko i chyba podejde do innego ale u mnie brak dobrego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde na wszystkich warcze astma szaleje biore leki ale boje się że zaszkodza małej;/ I wyje jak dureń. Ja też jestem ciekawa ile moja małą waży teraz. W 20 tc ważyła prawie 400 g a teraz może dowiem się w piątek. Jutro odbieram wyniki glukozy. No zobaczymy jakie one będą. Patussa18 - ja tez porównywałam na necie wagę i też zgłupiałam;D Jednak ufam doktorce. Bo w sieci to różne głupoty piszą czasami. Co do wydatków na komunię za 2 lata mam swojej chrześnicy i myślę że dam 500 zł i złoty medalik i tyle. Nie przesadzajmy. Dzieciaki też chca jak najwięcej nie oszukujmy się:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do komuni to w maju ma siostra męża komunie i razem z jego bratem i żoną złożylismy sie na złoty łancuszek i zawieszke wychodzi nas to po 600zł na pare a chcielismy cos co bedzie juz pamiątka na zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuniek to może będziesz rodzić w Oświęcimiu???????? Terminy porodu mamy podobne:-) Wczoraj allegro odpierało ataki hakerów więc dzisiejsza sytuacja moze być z tym związana... Niektóre z Was piszą,ze nie mają śmiałości czasami odpisywać, bo ich wpisy pozostają bez odpowiedzi więc ja też się tak czuję często.... Nie przejmuję się tym jednak i też zaczęłam pisać tylko w tych tematach w których mam jakieś pojęcie oraz wtedy gdy nie ma dużo wpisów, bo po co mam się czasami wypowiadać i pisać to samo co inne dziewczyny? A wpisów jest bardzo wiele więc stwierdziłam,ze powielanie jest bezsensu... Maite zamówiłam sobie prenumeratą, za całe 9,96zł:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa18 bo to jest tak: ja w poprzedniej ciazy okazalo sie, ze te moje bole podbrzusza, ktore towarzyszyly mi od poczatku byly w jakims tam stopniu skurczami, ale mialam miekki brzuch cala ciaze :/ dopiero pod koniec twardnial, szyjka sie nie skracala i nie rozwierala, dopiero po chorobie nerek w 34tc zaczela, ale to juz wynikalo z wysokiej goraczki itp itd; nie dostalam zadnego fenoterolu ani nic... mialam sie oszczedzac, ale nie zastosowalam sie zbytnio do tego, bo zawsze cos bylo do zrobienia :/ z kolei moja kolezanka od 28 tc lezala w szpitalu do 36 tc biorac fenoterol caly czas... potem juz puscili ja do domu i wrocila na drugi dzien, bo jej w nocy wody odeszly... i urodzila w 36tc chlopca z waga 3300g i 55cm takze byl tylko tydzien pod lampami.. bedzie dobrze, tylko lekarz powinien sie jasno okreslic jak to postepuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi... ciesze sie, ze moj post z poznych godzin nocnych jednak nie poszedl na marne i ktos sie skusil... ja zamowilam droga mejlowa, ale nic mi nie odpisali chamy... czy przyjeli do realizacji czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam odpisali i potwierdzili dopiero teraz.... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIAŁA Dziwne te Twoje wyniki, kiedy masz wizytę u lekarza? Może w laboratorium coś pomieszali ? Po takiej dawce cukru spadek? Mi to na oko laika wygląda albo na cukrzycę albo na błąd laboratorium ??? Moja babcią miała cukrzycę i nie tylko wzrost poziomu cukru mówi że coś się dzieje ale także spadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patpatrys36
hej dziewczyny. troszkę wchodze z butami wątek ale mam "mega " problem i nikt mi nie potrafi doradzic. mianowicie rodze za kilka tygodni i wybieram wlasnie wozek ale nie potrafię się zdecydowac. moze ktoras z Was miała doczynienia z którymś z tych co zaraz pokaze albo chociaz napisze co sadzi o nim od siebie i ułatwi mi podjecie decyzji za co z góry dziekuję :) wozek nr 1 http://allegro.pl/nowy-wozek-3w1-enio-kolekcja-z-eko-skora-gratisy-i3144745006.html wozek nr 2(moj faworyt) http://www.agdrtvpat.pl/?zobacz=15813 wozek nr 3 http://allegro.pl/tutek-grander-alu-3w1-kurier-gratisy-kupuj-taniej-i3119422369.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi29 myślałam o tym, bo siostrzenica mojego męża rok temu tam rodziła i bardzo sobie chwali. Ale mam lekarza z Wyspiańskiego z Bielska, mam też załatwioną położną, która tam pracuje, więc zostanę przy Bielsku, może nie będzie tak strasznie jak niektórzy straszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a jutro mam wizyte wiec sie dowiem co i jak... ale tez dziwi mnie wynik mimo ze jest w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×