Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

ja dostalam liste rzeczy (od poloznej) potrzebnych do szpitala, jak nie zapomne to ja wkleje po poludniu albo jutro. i sa tam rzeczywiscie 2-3 koszule!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry;) Jeśli chodzi o koszule do karmienia, to ja polecam Wam firmę muzzy. W internecie kosztują 36zl, maja kopertowy dekolt, więc wygodne... Co zaś do firmy Alles, to uwazam, że nie warto wydawac kasy na drogie koszule do karmienia i specjalnie na ciaze. pozniej sie nie przydadza.... Kwestia kasy! Jak komuś nie żal, to why not?? ale biustonosze tej firmy są rzeczywiście piękne i baaaardzo wygodne, dobrze uszyte. Znam je z pierwszej ciąży. Cena niestety odpowiednia do jakości. Ale dobre biustonosze są po prostu drogie. Zawsze zazdrościłem moim przyjaciołkom, które maja małe biusty..... One mogą nosić tanie, zwykle biustonosze. Te z nas, które maja większy biust niż standardowe 75c, maja już problem... Znam to z autorski. Noszę 70e-f. Pomimo ceny uważam, ze jest to taki element garderoby, w który warto inwestować. Dietowo, odezwę się w sprawie Ciuszkow na twojego maila, ok? Z bankami-nie doradze. Komunia i prezenty- uważam, ze najlepiej dać dziecku coś, co będzie pamiątka na całe życie. Dla dziewczynki, dobrym pomyslem jest bizuteria, albo jakiś fajny obraz... Fajne rzeczy można znaleźć na pakamera.pl Muszę się trochę ogarnąć, wpadnie pózniej, Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też na wszystkich listach do szpitala czytam o 3 koszulach do szpitala.. Także to chyba chodzi o to, że jedna jest do porodu, no i te koszule chyba mogą się zabrudzić od krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red onion nie ma sprawy:) napisać maila czy weźmiesz sobie z lipcówek;) własnie ja nie do końca wiem jak jest z tymi koszulami ale kupiłam 2 do karmienia i mam 1 oddzielną do porodu. z tych do karmienia do szpitala wezmę 2 a w razie czego mąż doniesie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałam wam powiedzieć że postanowiłam zacząć od dziś liczyć ile zjadam kalorii bo wkurza mnie już ta wariująca waga... zauważyłam np że teraz mam tak że np przez godzinę mogłabym coś bez przerwy podżerać... a potem już jest spokój... wczoraj kupiłam świeżutki chleb z ziarnami i zjadłam 4 kromki na raz... przeraziło mnie to i stwierdziłam że muszę nad tym zapanować bo w końcu przytyję 30kg:) żeby nie było nie zamierzam prowadzić diety, chodzi mi bardziej o zapanowanie nad obżarstwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) ale mnie dzidzia kopie po prawej stronie po żebrach i tak juz od kilku dni... ja mam 2 koszule od kolezanki co rodziła w zeszłym roku własnie takie w zyrafy i misie a dokupie sobie jeszcze jakas bez dzieciecych wzorów moze ze szlafrokiem... niema co przesadzac bo potem co z tym robic? dziewczyny śliczne brzuszki! musze zrobic nowe zdjecie i wstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisuję do tabelki imię i zmieniam datę na tą którą wskazuje USG, a jak będzie w praktyce okaże się :). NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Margrit ..........28.........1........pomorskie ....01.07...Julian Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...Alicj a metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... Lenka K_M_M..........23..........1..........pomorskie...07.07.. . Maite............26..........2.........dolnośląskie.... 07.07...dziewczynka MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07...Kal inka Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. chłopiec cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... Antoś niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07... Alan _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 18.07...Melania elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka Lou__..........21..........1......mazowieckie.......19.07 ... Laura TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...chłopiec Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo ja też muszę nad tym zapanować i w ogóle wyeliminować sól z jedzenia. Mimo, że brzuszek mały ja ważę już 68 kg! Jestem przerażona.. Bardzo zapuchły mi dłonie, nogi i stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada materiał jak dla mnie ok, nie prześwituje w żadnej:-) Dietowo a tą swoją koszulkę przymierzyłaś? Ja mam taką od siostry i powiem szczerze,ze jak dla mnie to ona jest dość króka, tzn. przez te rościęcia po bokach:-) Co do ilości koszul do szpitala, bo podają 2-3, to sprawa dość indywidualna. Do samego porodu założyłam szpitalną, bo tak doradziły położne, a że przebierałam się na porodówce to nie przejmowałam się tym,ze jest taka krótka:-) Natomiast po porodzie ja miałam 3 koszule na dzień! Rodzinka tylko prała, suszyła, prasowała i kursowała między domem a szpitalem:-) Powodem tego było to,że organizm po porodzie jakby się oczyszcza, a przez to bardzo się pociłam i ten zapach potu jak dla mnie był nie do zniesienia! Ok. miesiąca to trwało:-( Tak więc ja miałam chyba z cztery koszule a teraz mam więcej, bo doszły nowe i w spadku po dostawałam:-) Najwyżej mąż prać nie będzie musiał tak często:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja koszulki kupiłam używane, na szerokich naramkach, z przodu guziczki do mostka - za kilka złotych na Allegro :) Moje gdzieś nadal w terenie - muszę się upomnieć o nie :) Topka jeśli to tylko biegunka to na pewno się uspokoi - ja mam też wrażliwy żołądek a w ciąży jak zjem coś ciężkiego (frytki np...) to zaraz mnie przegoni. Gdyby pojawiły się wymioty to co innego - proponuję nie czekać tylko do szpitala - ja miałam ciężką akcję z wymiotami w pierwszej ciąży koło 25 tc i o mało nie urodziłam :( Staniki uważam trzeba dobrze dobrać - kiedyś kupowałam na bazarkach i miałam wiecznie źle dobrane i okazało się, że mam rozm. 70 C a nie 75 B... Jak już się zna dobrze rozmiar to można się skusić na zakupy przez internet ale faktycznie w różnych firmach inaczej rozmiarówka wypada - ja ostatnio mierzyłam 70E i był idealny... Patussa cudne ciuszki! Ja chcę dziewczynkę!!!!!! ;) Dietowo ja mam też te wkładki z canpola i z johnsona - te drugie są lepsze - mają wyprofilowany kształt i powłoczka nie czepia się sutków. A do szpitala warto zabrać kilka koszulek - po porodzie różne niespodzianki się zdarzają (przecieki z podwozia) a też organizm często reaguje dziwnie i człowiek intensywnie się poci i idzie jedna koszulka na dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co może głupia jestem ale wszystkie dotychczas ciuszki kupiłam w lumpeksach, na razie tylko spioszków mam milion pięćset różnych i body, ale wszystko strasznie małe i juz wszystko poprałam, poprasowałam i pochowałam do szafy posortowane rozmiarami i nawet mam osobną reklamówkę z gotowymi ciuszkami do zabrania do szpitala :D Teraz dokupuję jakies koszulki, spodnie, ale będę sie teraz interesowac większymi rozmiarami. Człowiek głupieje w domu na tym urlopie. Najgrosze jest to, że nie mam własnego mieszkania więc nie mogę nic przygotować na przyjście dzidzi... musze kupic jakąś komódkę bo w mojej szafie już nie ma miejsca, nie wiem gdzie ja to wstawię ;/ nie wiem zupełnie co robić. Czy wynająć mieszkanie i praktycznie ściągać się zeby starczylo do pierwszego, czy siedzieć dalej na kupie z matką i bratem, bo an pożyczkę którą. chciałam raczej nie mam szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa mi brzuch twardnieje czasem kilka razy na godzinę, a na zapisie KTG, który trwał 30 min wyszło tych skurczy z 8, no ale wiadomo, szyjka ma tu największe znaczenie...trzymam za Ciebie kciuki! Viola krój koszuli fajny, ale mogłaby być bez tych nadruków...też planuję kupić jedną tańszą koszulę taką tylko do porodu. Topka ja czułam kopniaczki zwykle po lewej stronie, ale ostatnio mój Maluszek tak się kręci, że czuję go co rusz gdzie indziej :) Najmocniej czuję nie kopniaczki tylko jak się cały przesuwa, dosłownie pod skórą czuję Jego plecki! A poza tym to tak jak u innych dziewczyn - kopie w ten bok, na którym leżę ;) No i mój Synuś też tak się często cały wzdryga! No i zaczął mnie budzić w nocy średnio co godzinę - chyba domaga się zmiany pozycji ;) Wracając jeszcze do tematu staników, to jaki rozmiar biustonosza do karmienia trzeba kupić? Taki jak przed porodem czy większy (ze względu na nawał pokarmu)? Kiedy piersi maleją i czy maleją do rozmiaru sprzed ciąży czy do tego, który był w czasie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się naprodukowałam i mi posta wcięło:-( Ja zamówiłam ręcznik dla synka allegro.pl/recznik-z-kapturem-z-uszami-okrycie-kapielowe-duze-i3101394989.html tylko muszę sprawdzić jak pochłania wodę na sobie:-) Koszulę zamówiłam takie http://allegro.pl/komplet-szlafrok-koszula-do-karmienia-xxl-i3117055368.html http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-xxl-i3136738619.html http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-xxl-i3136962622.html Będąc nie dawno u szwagierki w szpitalu po porodzie zauważyłam, że większość kobiet ma żyrafki, misie itp. Może nie są najpiękniejsze ale ja kierowałam się ceną, materiał nie prześwituje i wydają się ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lll25545452742
lll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa- śliczne te ciuszki:) No i jednak Melania została? :) Mnie synuś od kilku dni słabo kopie, trochę mnie to martwi, w ogóle nigdy nie dawał mi tak popalić jak Wy piszecie :)Może jak się urodzi też będzie taki spokojny he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a faktycznie.. moj bląd.. 120x60 :) niedopatrzenie.. :) ale dziekuje za pomoc, juz wiem czego szukac. bo wczoraj zgłupiałam jak zobaczyłam różną rozmiarówke :) Patussa mój mężczyzna pracuje w Hamburgu.. kawał drogi.. a miesiąc to takie optymistyczne spojrzenie na sytuacje..może być takze uda mu sie dopiero wyrwac jak zaczne rodzic..:( Jeśli chodzi o zakupy dla mnieto w sumie jeszcze nic nie mam.. dopiero wczoraj uzgodnilismy z chlopakiem ze mozna juz zaczac czegos szukac. zostawił pieniądze na grubsze wydatki i teraz mam pole do popisu :) juz wczoraj w nocy mozna by rzec, zrobilam dwa zamowienia.. kupilam rożek i znalazlam fajny gryzak, grzechotke, grzebyk ze szczotka i ta pozytywke o ktorej pisalam ze zamiast karuzeli na początek :) dzisiaj jade domiasta.. moze jakies kocyki upoluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to się nawet nie przyznam ile ważę bo to wstyd:P Messi długość wydaje mi się ok:) Lou dylematy mieszkaniowo finansowe są dobijające... puki mam zatrudnienie i płacą 100% musimy odkładać kasę na to co będzie potem bo powrotu do pracy nie mam:( potrzebuje wymyśleć jakiś zdalny biznes ale nic mi do głowy nie przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas do porodu dają ponoć jakiś fartuch zielony, rozpinany z przodu na całej długości, z tego co mówiły dziewczyny to równie dobrze nago by można było tam leżeć.... Mój synuś też ostatnio w nocy szaleję, codziennie budzę się ok 3 na siku i on się też budzi i wierci:-) Kopie różnie, po całym brzuchu go czuję czasami jak by fikołki robił:-p no i zawsze jak się kładę na lewy bok to daję o sobie znać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady G mam nadzieję, że będzie OK. Ale przejęłam się, nawet mój mąż, który co wizytę jest ze mną u lekarza, zawsze optymista, się zmartwił. Jest teraz w pracy, a co godzinę dzwoni i pyta, czy się dobrze czuję i czy na pewno mnie brzuch nie boli. Podpinam się też pod Twoje pytanie odnośnie staników do karmienia. Niagara tak będzie Melania :). Będzie Malusia, Melcia, mojej teściowej się nie podoba, ale to jej problem, a nie mój. No ubranka mi też się podobają, ale dla chłopców też są śliczne :). Też się da ładnie ubrać "małego kawalera". Dużo jeszcze zakupów przede mną, bardzo dużo, a ja nawet nie mam jak z domu wyjść, bo się lekarz kazał oszczędzać :(. KMM - faktycznie kawał drogi, ale bliżej niż jakby pracował na wyspach brytyjskich np. Współczuję Ci, zwłaszcza, że przez te pierwsze dni po wyjeździe tęsknota jest największa. Przynajmniej Twój mężczyzna myśli poważnie o życiu, wie, że ma rodzinę na utrzymaniu - wierz mi nie każdy tak myśli o życiu. Jak z pracą w PL jest każdy wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Lusia uaktywnia sie wczesnym rankiem i wczesnym wieczorem i kopie mnie strasznie nisko, czesto czuję kopniaki takie ze przypominaja chwilowe parcie na pupę, ale czuje tylko kopy, nie czuję przesuwania się. Ja jestem za kompletem nie tylko koszulą, chyba sobie tez cos kupię. Ze dwie pary. Co do mieszkania... nie wiem zupełnie co robić, ja chyba tez powrotu nie mam chociaz szczezre to nie gadałam o tym z pracodawcą ale mojej pracy jest tak ze jak jedna osoba odchodzi to druga musowo musi przyjsc jaknajszybciej wiec jesli pracodawca znajdzie kogos lepszego ode mnie to dupa... a ze ja pracowałam tam ledwie ponad pół roku to na pewno za mną nie tęskni. Czy ktoras z Was ma umowę na czas określony i jest teraz na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie każdy wie.. w zeszlym roku pol roku siedział w domu bo nie było zlecen.. lapal tylkocos dorywczo.. teraz jest szansa ze do lipca bedzie praca wiec jedzie i nie marudzi.. chociaz widzialam wczoraj jak bardzo nie chcialo mu sie jechac.. tak opoznial ten moment.. a dobrze wie, ze pieniadze beda potrzebne.. trzeba zakupic wszystko co niezbedne i cos zapewnic dziecku na start.. a on zdaje sobie sprawe ze lepiej teraz sie spiac i pozniej jak bedzie maluszek zrobic sobie urlop niz teraz martowac czas.. badz co badz.. teraz tez jest potrzebny wiadomo.. ale przy dziecku bedzie to wszystko inaczej wygladalo.. :) a pozniej kto wie.. moze wszyscy pojedziemy tam z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou - ja mam umowę na czas określony. Do maja 2015 roku i jestem na zwolnieniu od samego początku. I ja też wiem, że nie mam powrotu do swojej pracy, zresztą, co to za praca, zarabiam najniższą, a się brzydko mówiąc musiałam "uzapierniczać". Często robiłam nadgodziny, itp. Nie dam rady wrócić do pracy, wynająć dla dziecka niani oddać jej prawie całej wypłaty. Mój mąż właśnie skończył zaocznie studia i po cichu liczę, że dostanie lepszą pracę. KMM_ u nas jeśli będzie z kasą krucho po macierzyńskim też wyjedziemy we troje, bo tu nie ma przyszłości niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou u mnie właśnie tak było:) umowa na czas określony, ciąża i umowa przedłużona tylko do dnia porodu. i siedzę na zwolnieniu. mam zamiar przejechać się do zusu(jak śnieg przestanie kiedyś padać) żeby się wszystkiego dowiedzieć na temat formalności, bo chciałabym jak najszybciej dostać macierzyński...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou, Dietowo, wysłałam do Was maile dot. ubranek. widziałam też, że zniknął mój mail z naszej skrzynki...szkoda, ale nic to... przezyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze ze chociaz dostaniecie jakis macierzynski.. ja poza becikowym i rodzinnym nic nie bede miala. takze zarabianie juz zupelnie spoczywa na chlopaku i utrzymanie naszej trójki.. do pracy tez najpredzej pojde jak dziecko pojdzie do przedszkola. bo nie chce oddawac do zlobka czy jeszcze gdzies indziej 'podrzucac' komus.. moja mama nie ma zdrowia do tego a tescie tez maja inne zajecia.. tak wiec krucho.. zarejestrowalam sie do UP tylko zeby teraz jeszcze ubezpieczenie miec.. no bo lekarz itp. jak sie dzidzia urodzi to wiem ze 4 miesiace takiego a'la macierzynskiego dostane. ze nie bede musiala do nich latac podpisywac. ale pozniej tez musze cos kombinowac.. inne ubezpieczenie zorganizowac,zeby dziecko moglo z mojego korzystac. bo pracy z takim malenstwem tez raczej nie dostane.. poza tym nawet nie chce zostawiac niuni po 4 miesiacach.. nie wyobrazam sobie tego.. chyba bym zwariowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie pracy- współczuję. ja mam stałą pracę i nawet nie chce mi sie myslec, co przezywacie... zwłaszcza teraz, kiedy czas taki niepewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam włąśnie umowę na czas określony (do końca 2013r.) więc niby macierzyński bez przeszkód dostanę, nawet te drugie pół roku 60% płatne ale jestem tak z szefem umówiona,że jak firma nie upadnie to mi wymieni ta umowę na dłuższą. Ale co zrobi to się okaże pod koniec roku:-( Póki co to wydrukowałam sobie podanie o dodatkowy urlop macierzyński (6 tygodni), bo po porodzie może mi to umknąć a podobno jest 2 tygodnie na złożenie wniosku u pracodawcy:-) Gdyby któraś chciała skorzystać: :-) http://www.druki.gofin.pl/wzor,907,49,wniosek-o-udzielenie-dodatkowego-urlopu-macierzynskiego.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM no to faktycznie nieciekawie.. Zwłaszcza, że ubezpieczenie to potrzebne. Ja nie będę mieć problemów z tym do końca macierzyńskiego, a potem mój mąż dopisze mnie i małą do swojego ubezpieczenia w pracy. Domyślam się, że Twój chłopak pracuje bez ubezpieczenia i nie ma takiej możliwości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×