Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wodnista

Zbyt duże zużycie wody?

Polecane posty

Gość wodnista

Witam. Piszę tutaj prosząc o poradę ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Mieszkamy od 4 miesięcy w wynajmowanym mieszkaniu, we 3 dziewczyny. Dzisiaj przyszło nam rozliczenie za wodę, jest rozliczana co 3 miesiące, i jestem przerażona. Wyszło 330 zł niedopłaty a zużycie ksztaltuje się tak: lazienka: zimna 17m3, ciepła 8m3 kuchnia:zimna 2 m3, ciepła 4m3 i kiedy kuchnia wydaje się być ok to 17 m3 zimnej wody w łazience?na co? spluczkę i pralkę? pranie robimy z 4 razy w tygodniu, nasz model pralki zużywa 46l przy jednym praniu, więc skąd te 17m3? czy ja już coś źle liczę czy faktycznie jest tak duże zużycie. Zaczynamy zastanawiać się czy może pralka jest zepsuta i ciągnie za dużo albo coś z pluczką nie tak,czy tak ma być? proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wole poswiecic czas na sie
strasznie duze zuzycie. zimna woda w lazience idzie przeciez tez zimna woda - nie myjesz się samą gorącą, tylko też chlodna się miesza z ukropem, żeby ciepła wyszła. Dla porównania, u mnie w domu (dochodzi też podlewanie ogrodu latem, mycie samochodów karcherem) w pół roku na 2 osoby zużywamy ok 40m3, a nie oszczedzamy zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadaj sobie pytanie o kapiel a nie szukaj przyczyny w spłuczce. Zepsutą zauważyłabyś, bo wtedy woda ciągle się leje. Jak znam życie to pewnie myślałaś, że jak u mamusi, leci woda stale do kąpania się 3 razy dziennie a płacą krasnoludki. A tu zonk, wodomierz czuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryza z paryza
No a gdzie matematyka? 17m zimnej, bo przeciez kazdy zuzyty kubik jest liczony jako woda i automatycznie sciek - 1 kubik wody uzytkowej, to rownoczesnie 1 kubik sciekow - tak sobie licza. I lepiej, ze licza scieki jako zimna a nie ciepla wode :) Po za tym w sumie zuzylyscie 25 kubikow we trzy w trzy miesiace, co daje 4 kubiki miesiecznie na glowe - w sumie bez wodnego szalenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryza z paryza
Po za tym wszystkim, nawet jesli w tym rozrachunku nie ma ujecia sciekow, to tak, jak ktos juz tu pisal, zimna woda miesza sie z ciepla, no i dochodzi woda w toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryza z paryza
:0 U mnie tez kiepsko z matematyka - 25m : 3 miesiace : 3 osoby = 2,77.... kubika na osobe na miesiac. Troche male to zuzycie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty ryza to wcale
liczyć nie umiesz. Dziewczyny zużyły 19 m 3 zimnej i 12 m3 ciepłej wody. Razem 37 m3.Jest to liczone i jako zużyta woda i jednocześnie ścieki. Jeśli m3 wody zimnej kosztuje przykładowo 8 zł, to w tym 4 kosztuje woda a 4 ścieki. Tak samo jest z ciepłą. Jeśli kosztuje dajmy na to 15 zł to 10 kosztuje woda i jej podgrzanie a reszta to opłata za odbiór ścieków.Czyli każda zużyła nieco ponad 4 m3. To jest norma zużycia w gospodarstwie domowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryza z paryza
autorce nie podobalo sie zuzycie wody W LAZIENCE. Na tym sie skupilam a nie na calosci. Chyba prysznica/kapieli w kuchni nie biora? Nadal twierdze, ze 2,78 na osobe miesiecznie lacznie z praniem to jednak cosik nisko i nie ma co narzekac. Twoje wyliczenia, ze ogolnie im wyszlo 4m na osobe, bylyby ok, gdyby ni to, ze zuzyly ogolem 31m a nie 37m, jak twierdzisz. Miesiecznie wiec wychodzi im 3,44 na osobe. O ile pamietam, to oplata za scieki jest duzo wyzsza, podobnie jak oplata za ciepla wode. Mysle, ze nie o co sie sprzeczac, autorka nie przeplacila i o to chyba jej chodzilo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×