Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marta37

6-ty miesiac a dluga podroz samochodem

Polecane posty

Gość marta37

witam mamy, mam takie pytanie a wlasciwie problem. Mieszkam w UK i juz wiosna zaprosilismy na swieta siostre mojego meza z rodzina, ale nie przewidzielismy ze ona bedzie ponownie w ciazy. W grudniu zeszlego roku rodzila i teraz jest w czwartym miesiacu. Oczywiscie bardzo chcemy zeby przyjechali, ale wydaje mi sie to bardzo ryzykowne tym bardziej, ze oni chca jechac samochodem. Dodam, ze planuja wyruszyc dopiero w Wigilie. Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta37
wiem, ze jest pozno, ale moze ktos mi cos doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
w aucie to luksus ja w 4msc jechałam autokarem w dwie strony do Grecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adela850
Jak sie dobrze czuje i mysli ze podola, to chyba nie problem. Niech przed wyjazdem idzie do NFZ i wezmie Europejska Karte Zdrowia i w droge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już niedługo...
jesli dobrze sie czuje to bez problemu, samochodem zawsze mozna gdzies sie zatrzymac jak cos bedzie nie tak, przenocowac czy cokolwiek ale jesli ciaza jest zagrozona albo sa jakies problemy to lepiej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta37
Moze troche panikuje, ale wynika to z tego ze sie o nich poprostu boje. Podroz bedzie bardzo dluga i meczaca. przyjada na tydzien czyli nie zdazy jeszcze dobrze wypoczac po podrozy i beda musieli wracac. A zima na drogach roznie moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka ze srem
w tydzień nie zdaży wypocząć?? raaany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze samolot? Ja bym nie jechała tak daleko, ale u mnie po poł godziny jazdy brzuch twardy jak skała i skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzasz troche
przede wszystkim decyzja w tej sprawie nalezy do siostry, jej meza i jej lekarza prowadzacego, a nie do ciebie. Oni znaja jej sily, mozliwosci, stan ciazy, wreszcie chocby typ samochodu bo to tez wazne. Jedna kobieta moze zrobic 3000 km w 6 miesiacu ciazy, inna bedzien latac za ocean a jeszcze inna lezec plackiem w lozku, i co z tego wynika dla twojej szwagierki? Nic. kazdy przypadek jest inny. po drugie ty ich zaprosilas, wiec teraz mozesz ewentualnie podtrzymac zaproszenie i postarac sie by ich pobyt u was byl na tyle komfortowy na ile to mozliwe. Jesli zaczniesz jej teraz mowic to ona moze to odebrac jako sygnal ze chcesz odwolac zaproszenie pod pretekstem troski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta37
Oczywiscie, ze nie chce odwolywac zaproszenia. oboje bardzo chcemy zeby przyjechali. A jesli chodzi o samochod to z tego co wiem to nie jest zbyt dobry. Rozmawialam o tym z kilkoma osobami i zadna nie wybralaby sie w tak daleka podroz w ciazy. Ale jak ktos napisal niech sami decyduja o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może...
Ja w 6 miesiącu jechałam na Chorwację 17h w jedną stronę. Jedyne co to mnie pupa bolała :), robiliśmy częste przerwy na rozprostowanie kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie kupowalam jeszcze nic
Nie wiem skad u ciebie opinia ze podroz samochodem jest niezbyt dobra. To wlasnie w samochodzie moze przybrac dos wygodna pozycje,np odsunac maksymalniee fotel,polozyc sie,zatrzymac w razie potrzeby,nie ma zmian cisnienia. Srodek komunikacji jak najbardziej ok. Znajomej siostra co miesiac jezdzi wschod polski-dania,ostatnio byla u lekarza na usg i powiedzial jej ze w ciagu 2-3 tyg urodzi i proponuje zostac,a ona wsiadla w samochod i pojechala. Nawet prowadzi na zmiane z mezem. Na porod planuje tu wrocic. Ale wiadomo jak sie zacznie to nog nie zacisnie i urodzi w dani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 6 miesiacu byłam w Chorwacji - podróż non stop i powiem Ci, że wcale nie czułam się źle, jak już zmęczona byłam to stawaliśmy na kawkę i by nogi rozprostować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maz chce jechac do Chorwacji jestem w 6 miesiacu i musialabym cala droge sama prowadzic poniewaz jemu zabrali prawo jazdy mowilam mu ze to nie jest dobry pomysl a co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz radę. Ja prowadziłam do Chorwacji w 8 miesiącu ciąży i normalnie plażowałam w 40 stopniowym upale. Ciąża to nie choroba jeśli przebiega prawidlowo. W pierwszej ciąży w 9 miesiącu odbierałam męża z lotniska w BRatysławie, była 2 w nocy i co zrobili Panowie (mąż+kolega z pracy) nakryli się kurtkami i poszli w kimono. Jak dojezdzalismy do Katowic ocknęli się i zapytali wspaniałomyślnie czy nie jestem zmęczona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam że to nie problem, znaczy ogólnie jazda autem nigdy nie była dla mnie specjalnie męcząca ale myślę że nawet jeśli dla ciebie jest to ciąża nie będzie w tym przeszkadzała ani nie powinnaś jej jakoś narazić. Ja do 9 miesiąca ciąży codziennie rano biegałam i to nie zagrażało mojej ciąży ( no może troszeńkę,ale dla mnie jogging to życie więc nie byłam w stanie sobie odmówić :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to była bezmyślność z waszej strony. Kobieta w zaawansowanej ciąży nie powinna podróżować autem dłużej niż godz max. Z powodu ryzyka wystąpienia zakrzepicy! Wskazane są częste postoje i odpoczynek. Naprawdę to duże ryzyko i bardzo banie dziwi wasza niewiedza i lekkomyslnosc internet jest pełen wiadomości na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Achat Kamagra Gel Valtrex For Dogs Propecia Covered By Insurance Cephalexin Dosage Doge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksanra

Sprawdź ofertę wildcamp.pl Mają namioty samochodowe, są bardzo przydatne podczas długiej podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×