Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MarnaKucharka

kto poleci dobry przepis na spaghetti????

Polecane posty

Gość MarnaKucharka

mam taki którego zawsze używam, ale jakoś mi się znudził i może przygotowałabym coś nowego, macie jakieś sprawdzone smaczne przepisy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarnaKucharka
ja zawsze robię wg. tego przepisu http://www.smaczny.pl/przepis,pyszne_spaghetti jest naprawdę smaczne, tylko mi się już znudziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie z miesem i pieczarkami. Podsmażam pieczarki troche, mieso mielone cebulke do tego pomidory z puszki i przyprawy jak z Twojego przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o sos boloński
mój sos boloński: mięso mielone najlepiej wołowina smażę bez tłuszczu do sosu potrzebne opakowanie pamidorów przetartych 500 ml 2 łyżeczki oregano 1 łyżeczka ostrej papryki wyciśnięty przez praskę ząbek czosnku drobno posiekana 1 cebula kawałek słodkiej, czerownej papryki, posiekany w kostkę sól, pieprz do smaku ewentualnie łyżka ketchupu wykonanie: mięso obsmażam na patelni dodaję cebulkę i czerwoną paprykę pociętą w kostkę, obsmażam aż cebula się zeszkli przekładam do garnka, wlewam sos pomidorowy, dodaję przyprawy plus czosnek, gotuję na małym ogniu często mieszając, do momentu aż mięso jest miękkie do posypania dobrze jest użyć startego parmezanu PYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarnaKucharka
tylko ja jak gotuję makaron do spaghetti to nie dodaje oleju do wody, może i makaron troszkę się skleja, ale sos lepiej się wtedy trzyma makaronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarnaKucharka
a mięsa oczywiście też dodaję, zawsze mieszam wieprzowe z wołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYBKO, SMACZNIE I TANIO: Od dawna znam ten przepis, przekazala mi osoba kiedyś bardzo mi bliska, potem sama udoskonaliłam - wszystkich podobno powala: 3 cebule pokrojone w kostkę lub nieduże plastry smażymy na oliwie do stanu prawie zeszklenia, potem dodajemy 1 kostke rosołową wołową i podlewamy odrobiną wody, dodajemy zioła (mieszanka przypraw kuchni wloskiej lub odpowiednio jej składniki, czosnek najlepiej 2-3 ząbki przeciśnięte przez praskę i dusimy do miękości, w między czasie wstawiamy wodę na makaron (z 1 łyżką oliwy i solą) wrzucamy makaron spaghetti i gotujemy al-dente. do naszego sosu dodajemy 1 puszkę pomidorów krojonych (lub całych, które kroimy), próbujemy, jeśli calość jest kwaśnawa dodajemy szczyptę cukru, aby zintensyfikować sos dodajemy 1 ( lub 2) puszkę koncentratu pomidorowego, solimy do smaku. Nakładamy gorący makaron na talerz, posypujemy startym serem (takim topiącym się) i nakładamy duże porcje sosu. smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię tak:::::::;;;
mięso mielone wołowe lub wołowo wieprzowe cebula pomidory z puszki bazylia oregano zioła prowansalskie pieprz sól 2 listki lubczyku papryka słodka i ostra w proszku czosnek oliwa makaron ser żółty Podsmażam cebulę pokrojoną w kostkę, jak będzie zeszklona to dodaję mięso mielone i również podsmażam, następnie zalewam pokrojonymi pomidorami z puszki, dodaję 2 ząbki czosnku i przyprawy i duszę aż mięso będzie miękkie. Gotuję makaron, polewam sosem, posypuję serem żółtym i gotowe. Zawsze jest pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis mojego autorstwa ;) mięso mielowe wieprzowo-wołowe cukinia cebula szalotka czosnek świeża bazylia pomidory krojone koncentrat pomidorowy sól, pieprz, oregano otarte, papryka mielona słodka najpierw drobno kroję szalotkę i scieram na tarce cukinię (wczesniej obraną) - wszystko to smażę na odrobinie oleju z dodatkiem soli i pieprzu odkładam do miseczki na tę samą patelnię wrzucam mięso i smazę dodając: 3-4 ząbki czosnku, paprykę słodką, oregano, pieprz, sól i na koniec jak mieso prawie dochodzidodaję świeżą bazylię jak mięso będzie usmażone dodaję wczesniej usmażoną cebulę z cukinią, mieszam, dodaje pomidory i koncentrat i to sobie jeszcze pyrka z 15 minut. jak za gęste to podlewam trochę wodą pyszka!! na talerzu jeszcze posypuje startym parmezanem mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron na uszach
wersja po polsku - z dodatkiem sosu paprykowo czosnkowego własnej roboty :D mniammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię boloński mniej więcej jak każdy. do tego robie jeszcze szpinakowy - na patelni zeszklić cebulkę, potem dodać szpinak (ja daje mrożony) podsmażyć, potem zalać śmietaną, do smaku solą i pieprzem i na makaron (niektórzy dodają do tego sosu trójkącik serka topionego, próbowałam dac raz i więcej nie dam) i carbonara z przepsiu od kolezanki - podsmazany boczek, dodajemy cebulkę i podsmazamy do miekkości, zalewamy śmietaną, sól i pieprz do smaku i na kluchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaselka caryca
Ja robię kle bez mięsa (ale można dodać i też będzie ok). Składniki: 1 cebula 2-3 ząbki czosnku (zależy jak bardzo czosnkowe lubisz) puszka pomidorów koncentrat pomidorowy (niekoniecznie) makaron przyprawy (sól, cukier, do tego może być też sos sojowy i przyprawy wedle uznania). oliwa/olej Przygotowanie: Na patelni rozgrzewamy olej/oliwe. Posiekaną w kostkę cebulę wrzucamy i trzymamy az zmięknie- wtedy dodajemy posiekany czosnek i smażymy ok minuty (tylko, żeby uwolnić aromat czosnku) i zalewamy pomidorami w puszce. Możemy lekko zagęścić sos koncentratem (1 łyżką), ale nie jest to konieczne (parując sos sam się zredukuje). W tym czasie gotujemy makaron. Ugotowany makaron wrzucamy do patelni z sosem i mieszamy dokładnie. Posypujemy serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaselka caryca
Ps. Oczywiście nie zapominamy doprawić sosu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×