Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emilka025

ogrzewanie noworodka po porodzie ...prosze wejdzcie !!!

Polecane posty

moje dziecko po przewiezieniu na sale po porodzie o 23 zostalo zabrane na noc do inkubatora ,bo mialo zimne raczki i nozki..czemu tak sie dzieje ?? od czego ?? czy wasze dzieci tez zabierali ..prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, moje dziecko też zabrali i dobrze, bo okazało się ,że w nocy dostał gorączki, miał infekcję i trzeba było podać antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaaaaaaaaaaa
pierwszy raz slysze, by zabierac noworodka od mamy tylko temu ze ma zimne stopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
almalexia , a w ktorym tyg urodzilas ?? czyli zabrali do inkubatora i mimo to dostal goraczki ehh a pytalas czemu niektore noworodki sa takie wyziebione ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem jak dziecko
jest wcześniakiem ale tez pierwsze słyszę zeby dziecko przez zimne nozki i raczki zabierac do inkubatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmik
moja córcia też leżała pod lampami i to całą dobę po porodzie. Właśnie dlatego że miała zimne nóżki dodatkowo dostawała tlen. Urodziła się i dostała 10 punktów też się martwiłam, ale wszystko było dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w uzywanych butach się
to czemu nie zapytałaś się lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja lezala bo miala zoltaczke
zimne raczki nozki??? miala zawsze az do dzis (2latka) a wszpitalu kto mialby je spr?? ja ubierralam, przewijalam itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to zaraz po porodzie mowia o tym !! jak bada pediatra .Powiedzieli ,ze maly jest wyziebiony i musza go ogrzac w inkubatorze wiec zostanie tam na noc i przyniesli mi go rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo te konowały w szpitalu
na odziale noworodkowym to najpierw wyziębią w pomieszczeniu a dziecko nie ubrane- tylko w letnie śpiochy a przeciez ma inna odczuwalność temperatury noworodek niż niemowlak i się szybko oziebia i zamiast dziecko oddać matce i do różka wsadzić to do inkubatora a niech podkręcą wiecej tlenu i będzie niewidome- tak w szpitalach "dbają " o dzieci ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmik
u mnie było tak samo, miałam z nią leżeć na sali matka z dzieckiem, ale po badaniu przez pediatrę okazało się że jest wyziębiona i przynieśli mi ją na drugi dzień. Moja córeczka nie była wcześniakiem urodziła się 3 dni przed terminem. Bądz spokojan teraz ma 3 miesiące i nóżki ma cały czas cieplutkie i jest zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
"Wcześniak ma zbyt mało tkanki tłuszczowej i za słabe mięśnie, żeby samodzielnie wytwarzać ciepło. Dlatego przebywa w inkubatorze. Zazwyczaj czujniki inkubatora podłączone są do skóry małego pacjenta i maszyna automatycznie dopasowuje temperaturę do potrzeb dziecka." Tutaj poczytaj. Wyciełam tylko fragment:) http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/Gdy-dziecko-jest-wczesniakiem_35376.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.moj nie byl wczesniakiem tak tylko zapytalam ..byl donoszony ,ale po prostu nie zapytalam a jestem ciekawa skad to wyziebienie dziecka po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy moj chrzesniak
Lezal w inkubatorze,ale na pewno nie byl z matka 24 h na dobe,a na sali bylo tak zimno,ze jak tylko go przywiezli to az siny sie robil z zimna i szczekal zebami. To byl pazdziernik i nam doroslym bylo zimno. Tylko matke grzaly hormony,uwazala ze jest cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiało kulturą
moja urodzila sie w terminie , miala problemy o oddychaniem ,8punktow. te sie wyziebiala i więcej byla w inkubatorze niz ze mną,pielegniarki mowily zeby w domu tez ją trzymac w cieple bo sie wyziebia, pilnowalam zeby rżczki byly cieplutkie, tak bylo dopóki nie nabrala tkanki tluszczowej. dzisiaj ma 16 lat:)rączki zimne ale serce gprące:) dziewczyna wieksza ode mnie, gotuje, robi zakupy itp tak ze nie martw sie ogrzewaj jesli trzeba , powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniedbanaMama
Moją też zabrali - na jakieś 6 h. Wlasnie dlatego, ze nie utrzymywala sama ciepla. Mimo, ze urodzilam w 39 tc. Teraz tez ma ciagle zimne raczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
ZaniedbanaMama - z moja coreczka bylo dokladnie tak samo. Z tym, ze urodzila sie w 36 tc. Teraz ma 3,5 mies i tez ma ciagle zimne raczki :D i nie znosi jak jej jest za goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
tez na 6 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
ja mialam cc - po urodzeniu moglam sie do niej przytulic na chwile i zabrano ja do inkubatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie no ja pitole znowu bzzdury
yyyy? Nie mogłaś dziecka przytulić do siebie i okryc ciepłym kocykiem by to ciepło sie kumulowało i ogrzało ci twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie no ja pitole znowu bzzdury
Ja swojej jak miała zimne rączki i nóżki to zakładałam luźne i cieplutkie skarpeteczki oraz rękawiczki niedrapki ubierałam ciepło i tuliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naszego malucha szczepilismy
moj maial zawsze zimne konczyny jedne i drugie.nie wiem to chyba wina genow.my tez z mezem mielismy zawsze zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie no ja pitole znowu bzzdury
Wyobraź sobie że my z mężem tez mamy zimne ale jeśli o mnie chodzi to wystarczy że na skarpety ubiore cieplejsze grube a na dwa długie rękawy wrzucę polar albo gruby swetr lub przynajmiej kamizelkę-to odrazu mi to mija Jak sie ruszam nie mam tych przypadłości i rozbieram się jak do rosołu kiedy sprzątam czy cokolwiek podobnego robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvgbnhjm
może tu nie chodzi o stopy i dłonie tylko pediatra dostrzegł coś wiecej- jakieś silniejsze wyziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez ja o tym.nie decydowalam jakbym mogla to bym to dzieciatko cala noc przytulala ,ale swiezo po porodzie neonatolog bada dziecko i po prostu pielegniarka przyszla i poinformowala mnie ze lekarz zadecydowal ze dziecko trzeba ogrzac w inkubatorze i rano bedzie u mnie spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki10092
witam wlasnie jestem dobe po porodzie i mala mialam tylko na chwile poniewaz caly czas lezy pod lampami ktore ja dogrzewaja -podobno mala jest niedogrzana...:/ pozdrawiaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×