Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja wiem że tem temat był poruszany na forum milion razy ale na tych wszytskich temat jakies "MĄDRE" podszywy się wypowiadają i szkoda mi nerwów żeby to czytać> Mam nadzieje że tu będzie normalnie że doświadczone mamusie napiszą co potrzebne co troszke zbędne co całkowicie zbędne albo skorygują moją liste. Spodziewam się bliźniaków 1.CIUSZKI W ROZMIARZE 56: - kaftanik + śpiochy komplet 6x - body kopertowe długi rękaw 4x - body kopertowe krótki rękaw 4x - śpiochy 6x - body 4x - kaftanik 6x - koszulka 6x - pajacyk 6x - pajacyk piżamka 4x - półśpiochy 8x - czapeczka 4x 2.CIUSZKI W ROMIARZE 56/62: - czapeczka cieplejsza 4x - okrycie kąpielowe 4x - rajstopki 4x - rękawiczki niedrapki 4x - skarpetki bawełniane 6x skarpetki frotte 6x 3.CIUSZKI W ROZmIARZE 62: - śpiochy 10x - body długi rękaw 4x - body krótki rekaw 4x - body 4x - kaftanik 6x -koszulka kopertowa 6x - pajacyk 6x - pajacyk piżamka 4x - spodenki 4x - półśpiochy 4x - sweterek 4x - wiosenna czapeczka 4x - kombinezon 4x - śpiworek do spania 4x 3.AKCESORJA - wanienka 1x myśle nad 2 - stojak do wanienki 1x myśle nad 2 - bawełniane myjki 2x - płatki kosmetyczne 2x - szczoteczka + grzebyczek 2x - patyczki 2x - gaziki jałowe - gruszka 2x -proszek do prania białych ciuszków 1x - proszek do prania kolorowych ciuszków 1x - sudecrem 2x - krem na każdą pogodę 2x - krem przeci odparzeniom 2x - puder 2x - oliwka 2x - szampon 1x - mleczko nawilżające 1x - chusteczki do pupy 2x - żel do mycia 1x - płyn do kąpieli 1x - bepanthen 1x - pampersy - woreczka na brudne pieluszki 2x - pieluchy flanela 20x - pieluchy tetra 40x - kosz na brudne pieluch + wkłady 2x - łóżeczko 2x - materac 2x - kołderka + poduszka 2x - moskitiera + stelaż 2x - pościel do łóżeczka 4x - pościel do wózka 2x - łóżeczko turystyczne 2x - komoda 2x - szafa z półkami 2x - przewijak 2x - wózek 1x bliźniak zastanawiam się nad 2 pojedynczymi wózkami dodatkowo - torba do wózka 2x - termometr 2x - wyparzacz 2x - 4x butelka 125 ml - 4x butelka 250 ml - termoopakowanie podwójne 2x - termoopakowanie pojedyncze 2x - elektryczny podgrzewacz 2x - szczoteczka do mycia butelek 2x - pojemniki na smoczki 4x - łańcuszki do smoczków 4x - pokrowiec na przewijak 4x - becik 4x - pozytywka 2x - karuzela 2x - podkład od przewijania 4x - mata edukacyjna 2x - leżaczek bujaczek 2x - moskietiera do wózka 2x - folia przeciw deszczowa do wózka 2x Jesli maluchy będą miały oddzielne pokoje zastanawiamy się nad tym - elektroniczna niania 2x - monitor oddechu 2x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewkka
wedlug mnie duzo za duzo zwlasza jesli chodzi o te akcesoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
Moim zdaniem nie potrzebujesz aż tylu becików. Jedna wanienka starczy. Stojaka nie potrzebujesz. Jak już chcesz kupić 2 pozytywki to kup dwie różne. Będziesz wymieniać, jak maluszki się znudzą. Monitor oddechu popieram! To najważniejsza rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie duzo tych kaftaników jak ci sie maluch urodzi 54-56cm to te w rozmiarze 56 wyrzucisz, dzieci szybko rosna wiec kupowanie tylu kaftanikow i spioszkow jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
Co do kaftaników, to moim zdaniem jest w sam raz. Ja miałam tyle dla córeczki i było akurat. Córcia urodziła się malutka i dużo wymiotowała/ulewała, więc co chwilkę ją musiała przebierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewkka
po co tyle tych lozeczek? moja kuzynka ma blizniaki i odrazu kupili dwa lozeczka turyst. z kilkoma poziomami i po co ci dodatkowo dwa pojedyncze wozki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
A kiedy rozwiązanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewkka
ok rozumiem ze spodziewasz sie blizniat ale po co ci 2 lozeczka zwykle i 2 turystycze 1 wozek blizniaczy i jeszcze 2wozki pojedyncze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
Wózki pojedyncze też są ważne. Jak będzie musiała pojechać np. z jednym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
w tym czasie co będzie z jednym u lekarza, babcia będzie wozić drugiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka rzeczy zbędnych
śpiworki do spania starczą 2. Nie każde dziecko lubi w tym spać. Jak Twoje maluszki będę je tolerować, to najwyżej dokupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa pojedyncze wózki to w sytuacja gdybyśmy w dwójke z dziecmi szli na spacer. Narazie tak się zastawiam nad tymi wózkami. Koleżanka ma bliźniaki i jak były w wieku wózkowym to się jej przydawały pojedyncze wózki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewkka
no to jak pojechac to autem czyli fotelik samochodowy przeciez nie jest powiedziane ze w wozku blizniaczym nie mozna okazjonalnie wozic jedno dziecko dziwny tok myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewkka
moja kuzynka ma teraz dwa wozki ale takie sparerowki parasolki ale jesli chodzi o ten gleboki to miala jeden i jak szli z mezem na spacer to obydwoje pchali ten wozek (raczka jest dluga) fajnie to wygladalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z pampersami zastanawiam się czy kupić duże paczki z jednej strony większe paczki wychodzą taniej ale z drugiej strony załużmy kupie mega pake pampersów pampersa i okaże się są na nie uczulone może lepiej na początki kupić małe paczki a jak się okaże że jakaś marka jest ok to kupić wtedy większą paczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olewka ale poco tarabanić się dużym bliźniaczym wózkiem jak z jednym maluszkiem trzeba gdzieś iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra miłą bliźniaki o do pół roku wystarczyło jej jedno łóżeczko. Jak jestdwójka to bęa mniejsze więć kup ciuszki w rozmiarze 52. Wóąek miała jeden głęboki a jak dzieciaki podrosły to kupiła dwie spacerówki. Nie musisz mieć dwóch niań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mojego doświadczeniaaa
sudokrem i krem na odparzenia to to samo polecam kupić jeden duży sudokrem 400g (najlepiej na allegro, bo najtaniej) kaftaniki z mojego doświadczenia są niepraktyczne, zamiast tego kupiłabym body z długim rękawem i pajace gruszka wystarczy jedna puder jeden oliwka jedna najlepiej duża butla przewijak? zastanów się czy będziesz w stanie przewinąć dwoje dzieci jednocześnie ;-) ? jeden spokojnie wystarczy,w moim przypadku wygodniej mi było przewijać dziecko na łóżku, więc przewijak wylądował po tygodniu w piwnicy torby do wózka są w zestawach z wózkami-kupując wózek dostajesz też i torbę pozytywka?po co dwie? czy dzieci będą miały osobne pokoje? jedna zdecydowanie wystarczy poza tym karuzele mają funkcje pozytywek, więc po co Ci i to i to? ja wiem, że masz teraz Baby Bum:-D ale dobrze to sobie przeanalizuj też tak miałam, że nakupowałam niezliczoną ilość ubranek, a dziecko rośnie szybko i połowa z tych rzeczy nawet nie była u mnie użyta co do proszku do prania to radziłabym się wstrzymać do czasu narodzin dzieci ja przed narodzinami dziecka wszystkie nowe ubranka poprałąm i wyprasowałam (zajęło mi to masę czasu) a potem się okazało, że dziecko ma uczulenie na ten proszek(mimo, że proszek był z przeznaczeniem dla dzieci) absolutnie nie kupowałabym podgrzewacza do butelek/słoiczków mleko podgrzewa się w nim zdecydowanie za długo, u mnie świetnie się sprawdził termos z gorącą wodą, w drugim miałam zimną, w nocy w porze karmienia wstawałam wlewałam wode dosypywałam mleko i gotowe,trwało to chwilę w porównaniu z czasem oczekiwania na ciepłe mleko z podgrzewacza jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mojego doświadczeniaaa
tak sobie jeszcze przypomniałam, że u mojego kuzyna ,który ma bliźniaki dzieciaczki miały jedno łóżeczko i spokojnie się w nim mieściły, poza tym pomyśl sobie -one 9miesięcy są blisko siebie, a po porodzie mają być w dwóch różnych końcach pokoju w osobnych łóżeczkach? wiem, że chcesz mieć wszystko idealnie, ale pomyśl też nad praktyczną stroną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko zapomnialam o najważniejszej rzeczy foteliki do auta tylko kurcze jakie. Oj coś czuje że ogarnia mnie Baby Bum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podpisze sie
tu jest temat o blizniakach wiec tam zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×