Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość problem mam doradzccie

Nazwisko zostawic czy nie

Polecane posty

Gość problem mam doradzccie

jestem wdowa mam dwojke malych dzieci, niedlugo wychodze za maz po raz drugi i zastanawiam sie jakie nazwsko mamy przyjac?zostawic po pierwszym mezu i bedziemy miec dwa czy ja mam przyjac nazwisko nowego meza a dzieci beda miec dwa czy tem moze wszyscy mamy miec nazwisko po nowym mezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeweds
dzieci niech mają po swoim ojcu. a Ty jak chcesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesza mieć dwa nazwiska, to twoja decyzja.a co mąż ci proponuje, jakie nazwisko dla ciebie i dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci nazwisko po swoim ojcu. To ze umarł a Ty wychodzisz ponownie za maż nie ma nic do rzeczy. A Ty przyjmij/zostaw to z którym dobrze sie czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaanitka
Według mnie Ty swoje zmień na przyszłego męża a dzieci niech mają po swoim ojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawo jak
A od kiedy to dzieci przyjmują nazwisko ojczyma z chwilą ślubu matki? O ile wiem, to aby dziecko mogło nosić nazwisko drugiego męża matki, to trzeba przejść prawną procedurę (chyba adopcja czy zmiana nazwiska). Jedynie kobieta z chwilą drugiego ślubu może zdecydować o swoim nazwisku, jakie decyduje sie nosić, ale nie dotyczy to jej dzieci z pierwszego małżeństwa. Drugi mąż może jednak przysposobić dzieci , adopcja, ale wtedy chyba dzieci tracą prawo do renty po swoim zmarłym ojcu, Zanim cokolwiek zdecydujesz, idź do prawnika aby się poradzić, co wynika z przepisów prawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawianka004
ja bym zmieniła na dwuczłonowe. Po pierwszym i po drugim mężu. A dzieci po ojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×