Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabi&Zośka

Infalacje pulmicortem czy naprawde takie dobre?

Polecane posty

Gość Gabi&Zośka

Witam chcialam sie poradzic doswiadczone mamy w kwestii infalowania dziecka pulmicortem. To dosc drogi lek ale czy naprawde taki skuteczny jak zachwala go lekarz (nie wiem na ile to szczere a na ile kwestia wyjazdu sponsorowanego). Moja corka od kilku tyg. kaszle. Chodzimy od lekarza do lekarza i nic. Wszyscy twierdza ze refluks, bierze leki na refluks ale nic nie pomagaja. W morgologii nie ma oznak infekcji, CRP ujemne, pluca i oskrzela czyste, temperatury nie ma - zazwyczaj ma 37, kal bez pasozytow, RTG ok.Obecnie czekamy na wynik chlamydii i krzusca ale beda za 5-7 dni. Bralismy juz tyle lekow ze szok w tym infalacje z mucosolvanu ale nic nie rusza. Jestem juz załamana tym wszystkim bo dzieciak kaszle jak kaszlal. Produkuje bardzo duzo wydzieliny, kotra odkrztusza. No i zostal pulmicort z tym ze ona nie za bardzo jeszcze umie sie infalowac i chce to robic ( ma 2 lata) - to nasze peirwsze przygody z infalatorem. Macie doswiadczenie z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia!!!!!!
U nas bardzo pomaga. Z początku bardzo drogo płaciłam ale w końcu wyszło na to że młody ma astme dziecięcą ( w ciągu roku 5 razy zapalenie oskrzeli lub płuc) i mamy refundowany wiec płacimy 5 zł za opakowanie. Od kiedy go używamy ani razu nie zachorował a mija już 3 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi&Zośka
Boze literowke zrobilam nie masz sie do czego przyczepiac. To juz lepiej w ogóle nic nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi&Zośka
alez ja jest spokojna, zwrociłam tylko uwage ale zupelnie spokojnie i na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia!!!!!!
Do autorki Lek nie powoduje zwiększenia wydzieliny. Osobiście go polecam. My też biegaliśmy po lekarzach bo młody non stop chorował a najgorszy był kaszel. W końcu trafiliśmy na dobrego alergologa i w życiu bym nie przypuszczała że problemem może być astma ( w naszym przypadku bardzo łagodna) która zawsze kojarzyła mi się zupełnie inaczej. Od tych 3 lat naprawdę odetchnęliśmy z ulgą. Aktualnie stopniowo zmniejszamy dawkę praktycznie do minimum ale jednak to minimum musi jak na razie być. Skutki pulmicortu widać dopiero po kilku dniach inhalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia!!!!!!
Poza tym Autorko leeki wziewne są o niebo lepsze , lepiej przyswajalne przez organizm i nie podrażniają żołądka. Synek inhalacja rozpoczął jak skończył 15 miesięcy. Na początku było ciężko ale się przyzwyczaił i od dawna sam się inhaluje. Od kiedy mamy w domu nebulizator w przypadku kaszlu, przeziębienia, bólu gardła lub nawet kataru inhalacje nim czynią cuda. Na gardło inhalacje nawet z samej soli fizjologicznej przez 2 dni 2 razy dziennie i przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia!!!!!!
Za literówki sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi&Zośka
Ja wiem ze inhalator to super sprawa. Moja corka do tej pory w gole nie chorowała. Ja przez 2 lata nie mialam w domu nawet preparatu od gorączki. A teraz od 6 tyg ma przewlwkły kaszel, kotry jej zostal po zapaleniu gardla. A czy przy astmie jest kaszel mokry czy suchy? Ja tez podejrzewam u niej astme tyle ze mi sie ona kojarzy z kaszlem suchym, duszacym. Ale ja sie na tym nie znam. Wykupie dzis jednak ten lek i zobaczymy moze bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mająca pojęcia
Mojej córce bardzo pomógł. Miała najpierw zapalenie oskrzeli, dwa antybiotyki...Kaszel przeciągał się, choć w oskrzelach było już czysto. Wtedy dostała pulmicort i po kilku dniach kaszel znikł...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi&Zośka
a no wlasnie stąd moje pytanie czy pulmicort powoduje wzmozona produkcje wydzieliny bo mucosolvan tak dlatego nie daje jej juz jego bo to błedne koło i jezeli na pulmicorcie by bylo napisane to samo co na mucosolvanie tj - zwieksza produkcje wydzieliny" to nie ma sensu ale jezeli wrecz przeciwnie to go wykupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INHALATOR

Literówka jest wtedy, gdy pomylisz się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×