Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bede robic pierwszy raz

sprawdzony przepis na GULASZ - macie? Mam szynke wieprzowa, papryke, pieczarki,

Polecane posty

Gość bede robic pierwszy raz

cebule, czosnek, cos jeszcze trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Na gulasz lepsza jest łopatka , mięso z szynki jest suche.Od biedy szynka też może być. do gulaszu potrzeba - 2 cebule -papryka słodka , ostra może być też świeża sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie robię gulasz
z szynki i mięso nigdy nie jest suche, nie lubię tłustej łopatki. Ja gulasz robię tak: na oleju podsmażam cebulę, dorzucam mięso pokrojone w kostkę i razem podsmażam, jak już wszystko się zarumieni podlewam wrzątkiem, dodaje listki laurowe, ziele angielskie, 2-3 ząbki czosnku, paprykę slodką i ostrą w proszku oraz trochę czerwonej świeżej papryki pokrojonej w kostkę i dusze do miękkości mięsa. Doprawiam jeszcze solą, pieprzem, ulubionymi ziołami (ziół niewiele, tylko na smak) i zagęszczam wodą z mąką (to już jak kto lubi) i gotowe. Z pieczarkami nie robiłam ale pewnie podsmażyłabym je razem z mięsem a reszta tak jak wyżej napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede robic pierwszy raz
a dajecie koncentrat? ja dalam chyba za duzo, w ogole niepotrzebnie dalam papryki ostrej, wlasnie sie dusi ale jest za ostry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodałaś pieczarki? I jak potem zagęścisz mąka to zneutralizuje ostry smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede robic pierwszy raz
dalam cebule i czosnek zeszklone, kawałki szynki wieprzowej oprószone solą i pieprzem podsmażyłam, dałam podduszone pieczarki, lekko podsmażoną paprykę czerwoną, żółtą i zieloną, do tego sypnęłam vegety, majeranek, paprykę słodką i ostrą, listki 2 laurowe i 2 ziela. I dałam 3 łyżki koncentratu. gulaszu z szynki mam 1kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wszystko ok- tylko doprawiasz dopiero po czasie- jak już się gulasz dusi i nabierze smaku warzyw w środku- wtedy ew. uzupełniasz smaki. Tak myślę, że koperek też neutralizuje ostry smak. Ale mąka w zupełności powinna załatwić Ci sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede robic pierwszy raz
A JAK SIE DODAJE MAKE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mąki porządnie wymieszaj sobie w kubku z zimną wodą i powoli dolewaj do sosu- zgęstnieje więc nie dolej za dużo :) zmniejsz sobie ogień i pogotuj jeszcze trochę (tylko uważaj bo sos z mąka łatwo się przypala). Zobacz czy konsystencja Ci odpowiada- jak nie dolej więcej, dodatkowo mąka neutralizuje smaki więc sos będzie łagodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie robię gulasz
o właśnie, zapomniałam o koncentracie ;) dodaję ale niewiele, tak na smak, może lyżeczkę. I dodaję lubczyk jeszcze a jak nie mam to maggi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie robię gulasz
a papryki ostrej też daję dosłownie szczyptę bo nie lubię ostrych potraw, jak za ostre to może odlej troche tego sosu i dolej wody i duś jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Ja robię z szynki, nie jest suche. Mój przepis: Pół kilo szynki pokroić i podsmażyć bez dodawania wody tłuszczu aż mięsko się zarumieni, niech się lekko przypali, daje to daniu smak. Na osobnej patelni usmazyc 1 cebulę i dodac do mięsa, zlaać wodą, przyprawić solą, pieprzem, papryką, można też przyprawą do gulaszu i dusić do miękkości. Można dodać paprykę. Na końcu odlać troche soku spod miesa do szklanki, dodać trochę mąki, śmietany, wymieszać i wlać do garnka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
aha, mieso podsmazam razem z kilkoma liściami laurowymi i zielem angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dziczyznę na gulasz ale w ostateczności szynka może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×