Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rhówka

mam 100-letni dom z bala dębowego:))

Polecane posty

I zaczynam remont:)! To fascynujące:) ! Dom jest w stanie idealnym, suchy, opłaca się remontować, stał będzie baaaaaardzo długo jeszcze... Właśnie wymieniam okna na pcv:) Dzielę się swoim szczęściem:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkl
okna pcv do drewianego domu??:O toz to kurwa profanacja, po drugie w takich domach pelno robactwa pajaków itp fuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkl
i smierdzi stechlizna i starym drzewem okropnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bal dębowy
gratulacje i miłego urzadzania, dąb to dąb a nie sklejka, plyta gipsowa czy beton, mieszkania w niwych TBS są zrobione z żenująco marnych materiałow, ciasne bo male się najlepiej w bidnej polsce sprzedają i ciasno postawione okno w okno bo deweloperowi szkoda ziemi więc upycha te bloki jak sledzie w puszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dąb to solidny budulec, nie ma w nim korników, robactwa, stęchlizny, ... Jestem zaskoczona, bo myślałam że dom jest z sosny. Tak, okna pcv. Nie chciałam drewnianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam taki :)
gratuluje:) mój jest z 1899 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam taki :)
a do tych co piszą że smród i robaki to radzę się puknąc mocno w łeb, dom jest świetny, kosztował mnie 7 lat temu 28 tys z 30 arową działką, remontu jeszcze całkiem nie skończyłam (został mi jeszcze 1 pokój na górze i na zewnątrz) ale za to ogrzanie go gazem w zimie kosztuje mnie 800-900 zł za 2 miesiące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam taki :)
mieszka mi się bardzo dobrze, remont robiliśmy sami z mężem, po poprzestawianiu niektórych ścianek wyszło nam 3 pokoje, kuchnia z mini salonem, toaleta, łazienka, kotłownia i korytarz, w życiu bym za te pieniądze nic swojego nie postawiła a przynajmniej mieszkam na swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo serdecznie gratuluję,:))), Ja jestem dumna ze swojego domku, sądziłam że tylko z pozoru jest w dobrym stanie, a tu okazuje się, że w środku drewno jest nienaruszone, suchutkie, pachnące... To macie świetnie:-), u mnie dom ma aż dwa mieszkania, jedno to pokój z aneksem i sypialnia, drugie to pokój z aneksem +3 pokoje, duuuży ganek,....... w każdej części jest łazienka, oddzielne wejścia. Genialnie:) Chcę dla świętego spokoju wszystko wymienić, mimo że wymiany aż tak nie wymaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam taki :)
jak już rozwalasz do remontu co nieco to wymieniaj wszystko co trzeba bo pozniej szkoda od nowa poprawiać, a w środku na ścianach co jest a co ma być docelowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suprema z obu stron, + trzcina z obu stron. Suchutkie wszystko. Otynkowane i w środku i na zewnątrz. Ściany wewnętrzne wszystkie z cegły czerwonej pełnej. A co ma byc to nie wiem:-) Jeszcze nie wiem...:) W środku pewnie tynk. Troche bala.. ZObaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam taki :)
jak ściany z cegły? to chyba niecałkiem drewniany ten dom?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ściany zewnętrzne z bala dębowego, wewnętrzne z cegły:) taka jakaś dziwna ale bardzo mądra kombinacja, wewnątrz konstrukcja z bala, szkielet + ścany to bal, cegła uzupelnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złodzieje jedneee
daj jakies foto...plisL:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile nie tajemnica
ile dałaś za taki dom, z opisu brzmi jak bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3o12op312
czyli w srodku on wygląda jak normalny dom? w sumie to kiedyś myślałam o takim domu z drewna czy bali, ale nie wiem jakby mi się mieszkało w takim ciemnym czymś, bo jednak drewno jest ciemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam od mamy:-) Kupiony 10 lat temu za śmieszne pieniądze.. Do tego sporo gruntu, a wszystko blisko stolicy. Dom od znajomych rodziny kupiony. Wszystko dla świętego spokoju chcę wymienić(instalacje), jednak najważniejsze że konstrukcja jest niezniszczalna, bp bala dębowego nic nie ruszy ... Układ ma baaardzo praktyczny. Bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, w środku są tynki, na zewnątrz tynki. Ściany działowe z cegły pełnej. Właśnie napaliłam w piecu kaflowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile nie tajemnica
no to gratuluję, bajka, siedzę i dumam czy nie sprzedać mieszkania.Tylko z dojazdami do lekarza, itp pewnie ciężko.To na przedmieściach czy wioska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3o12op312
śmiesznie się zmieniaja te czasy... 30 lat temu ludzie palili w piecach kaflowych i wtedy się to wydawało że nieluksusowe i do dupy, potem się odeszło od tego... a teraz ceny gazu są takie że jak ktoś ma jeszcze zwykly piec do palenia to bogu dziękuje że nie musi płacic 2 tys. zł za gaz... :( Pewnie za 50 lat woda w karnie bedzie luksuem i cena tak wzrosnie że kazdy bedzie zbieral deszczówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, mój dom jest wyprawiony z zewnątrz, jest większy i nawet w stanie obecnym prezentuje się bardzo dobrze. Ten dom z linku nie wydaje się być dębowy... Cieszę się, bo nie muszę budować nowego domu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3o12op312
a czy to prawda, że domu z bali sa lepsze od drewnianych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest wieś, bardzo ładna, nowoczesna niestety:P, do miasteczka gminnego mam 1,5 km.. Do przystanku 400m, działka przy drodze wojewódzkiej niestety.. Wokół łąki, brak sąsiadów , nie słychać ich , widać domy, ale droga skutecznie oddziela od nich... Moje ulubione miejsce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet dom w systemie kanadyjskim ma klimat lepszy od murowanego:-) Dobry dom z bali kosztuje wieeele... Praktycznie niemożliwe teraz postawić z dębu dom. Koszta ogromne. Prefabrykowane drewno też ma zalety, postoi te 50 lat spokojnie.. DOm murowany też wieczny nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damm it
dom z bala dębowego- piękna rzecz, solidna i piękna. Ale okna pcv do takiego domu???? Nie wiem jaką tandetną kretynką skończoną, bez mózgu i gustu, trzeba być.... Jakiś nowy rekord właśnie został pobity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opo[po[ppop
no faktycznie, dąb teraz kosztuje majątek, kiedyś drewno było tanie... słyszałam, że domu drewniane skrzypia,, ale te z bali chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×