Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mama Nasturcja

Taksówką - z fotelikiem?

Polecane posty

hej mamy, mam pytanko bo naprawde nie wiem - czy jadąc taksówką z dzieckiem, jest obowiazek fotelika dziecięcego? czy taksówki mają foteliki, oczywiscie nie wszystkie, ale niektóre?? mozna taka zamoic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna zamówić taksówkę z fotelikiem. nie ma jednak takiego obowiązku. zwolnione z obowiązku wożenia dzieci w fotelikach zostały radiowozy, karetki i taksówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma obowiazku przewozu dziecka w foteliku w taksówce jednak w korporacjach przeważnie są taksówki z fotelikami ( trzeba taka specjalnie zamówić ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez rodzilam bez znieczulenia, nie powiem, nie czulam sie jak na wakacjach ;-) Ale aż tak tragicznie nie bylo. Pamietam ze weszla polozna i powiedziala ze cos za dlugo i podadzą mi oksytocyne to prawie sie rozbeczalam i powiedzialam ze juz sie biore za rodzenie haahah i faktycznie nie podawali mi bo jakos tak szybciej poszlo...chyba z nerwów ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no teraz się będę bronić przed oksytocyną rękami i nogami.... nie chce już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby ;) tzn jeszcze sie nie martwie... ciekawe kiedy mnie dopadnie stresior :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaaa- gdzie jest opis Twojego porodu ? tez bym chetnie przeczytala ..tez niestety wdtretna oxy mnie nie ominela 2 kroplowki pod rzad oxy + druga z glukoza ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
Swoją drogą idiotyczny jest przepis o tym, że w taksówce dziecko nie musi być w foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooopinka
Ja w Krakowie generalnie nie mam takiego problemu. Trzeba też oczywiście wiedziec jaką taksówkę zamówić. Ale jesli drogie mamy będziecie w Krakowie to polecam Wawel Taxi. Tu bez problemu mozecie zamówic taki przejazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ciekawe
bo jak miesiąc temu przylatywałam do Krakowa i chciałam zamówić taksówkę z lotniska to dyspozytorka z Wawel taxi przekonywała mnie że po co mi fotelik skoro nie ma takiego obowiązku, tak więc spadaj z tą nieudolną reklamą. ostatecznie zamówiłam taxi w MPT, drozej ale bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggneska
A czy jesli nie jedziesz z fotelikiem to kto płaci mandat - rodzic czy kierowca ? A co do Krakowa, to tam rzeczywiście jakoś dobrze sie jezdzi taksówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 3 latka....
kobiety, zawsze z fotelikiem! mielismy wypadek z dzieckiem za granica, bylismy w taxi, uderzyl w nas inny samochod. maly na szczescie byl w foteliku, ja glupia nie bylam przypieta. nie wiem, co by bylo gdybym miala dziecko na kolanach! naprawde, warto zaplacic wiecej albo nawet wziasc ten fotelik ze soba, ale tu chodzi o zycie dziecka! brak fotelika przy wypadku jest bardzo tragiczny w skutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z Tobą. Jednak bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci jest tu najwazniejsze, a do tego jeszcze dochodzi tez podróż taksówką, co tutaj jest na pewno wazne zeby ten fotelik jednak był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna gancarek
Wawel Taxi jest ok, ale nigdy nie zamawialiśmy taksówki z fotelikiem. Pytałam nawet kierowcy czy nie ma czasami takiego obowiązku - twierdzi, że o takich przepisach nie słyszał. A jak to jest to ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marszelkowwa
Mysle ze to indywidualna sprawa, i wszystko też zalezy od kierowców. Ja spotkałam sie własnie z tym ze niektórzy sami wożą ze sobą foteliki. Mozna o tym wspomnieć zamawiajac taksówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaa83
Ja jako mama wole jednak wybierać takie taksówki które zagwarantują mi bezpieczny przewóz mojego dziecka. A jesli nie maja fotelika, ja zabieram swój. Wiele razy tak jechałam z Wawel taxi i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złotówa Wawa Taxi
Przepisy nie nakazują przewozu dziecka taksowką w foteliku. Może siedziec (w zależności od wieku) na tylnym siedzeniu lub u doroslego na kolanach. Tylko nieliczne korporacje mają w ofercie przewoz dzieci w fotelikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok,a co na to policja ? Przeciez samochodem osobowym musisz przewozić małego człowieka w foteliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollliwkowa
No wiesz, taksówki raczej jezdza przepisowo. O takie rzeczy to już trzeba pytac na policji :) A tak szczerze to tez przeciez mysle ze najlepiej jest jednak dzownic po te sprawdzone jak polecana tu w Krakowie Wawel Taxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W taksówce nie trzeba w foteliku, takie sa przepisy. Myśle ze to dlatego że taksówką czasem trzeba gdzies nagle z miasta jechac. np. jak ucieknie ci autobus, albo jestes na spacerze i dzwonia z domu ze cos sie stało, czy własnie z pociągu/autokaru/samolotu. Trudno zawsze miec przy sobie fotelik. Ale jak rodzic rozsądny to nie bedzie korzystał z tego przepisu w sytauacjach nieuzasadnionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaaaka
To wszystko własnie zalezy od firmy. Wiem ze w stolicy tak jest w jednej z taksówek, ale w Krakowie to na własne żądanie. Wiec zalezy to tylko od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma takiego obowiązku, żeby taksówka posiadała fotelik, ale jak dla mnie tak być powinno. Czy dziecko jest bezpieczniejsze w taksówce niż w prywatnym aucie? Nie sądzę. U nas w Warszawie na pewno Ecocar ma wszystkie taksówki z fotelikami, ale poza tym nie słyszałam, żeby jakakolwiek korporacja o to zadbała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rissskinka
To jest wszystko zależne od tego czego chce mama i jak ona uwaza jak najlepiej bedzie jej podrózowac. Wiec jest to zalezne od wielu czynników. Ale warto zapytac o to w taksówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markosmo
Coś co powinno być standardem, cały czas jest rzadkością. Nie ogarniam czemu nie ma obowiązku fotelików w taksówce. Że niby dzieci są w taksówce bezpieczniejsze? Niby jak? Nie rozumiem również tego dlaczego u nas w Wawie np. Ecocar ma fotelik w każdej taksówce, a inne korporacje nie mogą mieć chociażby w kilku autach. Nie uważacie, że to co najmniej dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko tego i innego tematu
Na pytanie autorki już odpowiedziano, ale nadal niektórzy mają wątpliwości, więc napiszę jeszcze raz, że nie ma obowiązku wożenia dziecka w foteliku w taksówce, ale wypadki o tym nie wiedzą. Dla popacia słów cytat z kodeksu drogowego, spójrzcie zwłaszcza na koniec: Art. 39. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3. 2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy: 1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów; 2) kobiety o widocznej ciąży; 3) kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera; 4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania; 5) policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej; 6) funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych; 7) zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej; 8) konwojenta podczas przewożenia wartośc****eniężnych; 9) osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. 4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×