Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Baśkaaaaaaa

Pomysł na golonkę w kapuście

Polecane posty

Gość Baśkaaaaaaa

Witam, dopiero co wróciłam z roboty, wykończona, a wieczorem wpadają znajomi. Po drodze wpadłam do marketu i kupiłam winiary pomysł na soczystą golonkę z kapustą. Robił to ktoś? Smaczne? Czy mogę dać peklowaną golonkę? Błagam o podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Proszę o pomoc :) jeszcze nigdy golonki nie robiłam. Nawet nie próbowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Nikt nie piecze golonek :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peklowana golonka juz jest przyprawiona -czyli najogólniej mówiąc dość słona - możesz spróbować . Jeśli teraz jeszcze podsypiesz ja tymi przyprawami podejrzewam ,ze będzie nie do zjedzenia chyba ,ze lubisz mocno solone . Masz samo mięso z golonki czy golonkę z kością ? a moze " golonkę " z indyka ? Najprościej byłoby po prostu wrzucić do jednego gara golonkę z przelaną kapustą , dorzucić garść przypraw i ....... już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Mam z kością, peklowaną. Właśnie obawiam się, że będzie za słone.... Nie lubię za słonych :( no to mam przerąbane teraz. W sklepie mówili, że się nadają a jakże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie rozpaczaj :) ugotuj ja w wodzie bez soli - odcedź . Dwa razy albo nawet i 3 przepłucz kapustę - straci na kwasie ,ale uratujesz ja jkao potrawę - później wrzuć wszystko do garnka i nie oddawaj soli -najwyżej pierz , majeranek , czosnek - co tam lubisz i masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Dzięki Allium :) a jakby tak dodać pół tej przyprawy? Bo to danie jest z woreczka hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym tam nie ryzykowała :) jak lubisz te przyprawy to zostaw je sobie jak kupisz golonkę jako samo mięso . A kapusta i tłuszczyk z tej golonki , nawet peklowanej " zrobią " za wszystkie przyprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
A jak wrzucę do woreczka opłukane golonki, dorzucę przepłukaną kapuchę, dodam pieprz, cebule, papryke, chilli, czosnek (kolendry nie mam :/ dodam liść laurowy wymieszam i wstawię na godz do piekarnika? Wyjdzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
poprawiam: paprykę w proszku i chilli w proszku i oczywiście na dwie godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Nie lubię golonki i robię pierwszy raz dla narzeczonego i znajomi mają wpaść na wódeczkę, oni też lubią, ja nie cierpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno wyjść - ale w przypadku i golonki i kapusty im dłużej w garnku tym lepiej. Ja zrobiłabym to w garnku , pod przykryciem ,na małym ogniu , często doglądając . Bo o wtedy masz pole manewru - możesz dolać wody , możesz dorzucić przypraw , możesz odparować sok ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
Przepraszam, że tak męczę, ale kapucha się nie przypali :)? Robię w garnku :) najwyżej podleję wodą (tą w której ugotuję golonkę), chyba się nic nie stanie :) golonkę najpierw ugotować z liściem i zielem? i ile czasu tak mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golonkę zgotuj w czystej wodzie - po to , żeby trochę wypłukać , wygotować z niej sól i inne przyprawy . pogotuj z 10 min - odlej tą wodę - nie będzie ci już potrzebna . Kapustę przepłucz ze 2 razy w zimnej wodzie - wrzuć do garnka - zalej wodą i trochę ją powyciskaj rękami - odlej tą wodę i zrób tak j jeszcze raz . póżniej do garnka nalej troszkę oleju , na olej rzuć cebulkę posiekaną w piórka , trochę czosnku w ząbku i i golonkę . Chwilkę podsmaż . Jak cebulka ise zazłoci wrzuć kapustę i zalej wodą tak do polowy kapusty w garnku . Powrzucaj przyprawy jakie masz i gotuj tak długo jak się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśkaaaaaaa
ok idę działać, wielkie dzięki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl;
pochwal sie jak wyszło i czy towarzystwu smakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×