Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chemikiemchcebyć

Chemia. Węglowodory..

Polecane posty

Gość Chemikiemchcebyć

Proszę o wytłumaczenie mi krok po kroku to zadanie Techniczny karbid zawiera 10% zanieczyszczeń. Jaka objętość w warunkach normalnych acetylenu powstanie ze 100g tego karbidu jeżeli wydajność reakcji wynosi 80%? CaC2 + H2O ->CaO + C2H2 100g*90%=90g 90g-----------------------------x 64u-------------------------------26u x=36,5g 36,5*80%=29,2g m=29,2g M=26g/mol n=m/M n=1,12 mola 1mol-22,4dm3 1,12-x x=25 dm3 PROSZE MI TO WYTŁUMACZYC(ROZWIAZNIE SKOPIOWAŁEM ALE TEGO NIE OGARNIAM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cipyswąd Chomski
najsamprzód wylicz masy molowe zwiazków 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×