Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hayffs

nalewka na święta?

Polecane posty

Gość hayffs

witam szukam jakiejś łatwej , w wykonaniu nalewki na święta , robiłam już kawowa , kukułkę , śmietanową i teraz brak mi pomysłu jaka zrobić , koksową odpada bo tam trzeba mieszać te wiórki kilka dni potem odlewać a wiórek i tak nie wykorzystam więc szkoda wywalić myślałam nad krówkową? z takich cukierków krówek , robił ktoś taką ? a może inne macie jakieś propozycje na szybkie nalewki , które nie muszą się przegryzać tygodniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka_____
wpisz w google nalewka bożonarodzeniowa, moim zdaniem to jest idealna nalewka na święta, ale niestety nie zdążysz jej zrobić w tym roku - byłaby gotowa w przyszłym roku to jest taka esencja świąt - różne świąteczne aromaty zamknięte w butelce jeżeli postawisz na blacie w kuchni będzie za to wyglądała bardzo świątecznie :) tak czy inaczej - polecam, bo na prawdę warto ją zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hayffs
nie interesują mnie przepisy gdzie nalewka ma się przegryzać pół roku , musi być szybka w wykonaniu i możliwie od razu do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryłka wasza
PO CO NALEWKA? CZYSTY SPIRITUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa umywalka a juz brudna
robie litry nalewek rocznie i nawet jak jakas jest w 6 tygodni gotoa do zlania to musi sie jeszcze przegryzc, inaczej wali spirrytem tobie chyba chodzi o jakies likiery albo po prostu cocktaile czyli np. masa krowkowa wymieszana z wódą. Nie znasz chyba co znaczy słowo nalewka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
nalewka a likier to dwa różne pojęcia , więc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja podpowiemm
jeśli chcesz urozmaicić swój barek, to polecam takie kremy kupujesz butelkę syropu np z Monina (oni mają bardzo duży wachlarz smakowy) mieszasz z mlekiem skondensowanym i wódką bądź spirytusem, proporcje na oko wg Twoich upodobań, można też masę krówkową zmieszać z mlekiem i alkoholem, można mleko skondensowane czekoladowe zmieszać z wódką, można zrobić domowy ajerkoniak, możesz kupić syrop malinowy i połączyć go z alkoholem, możesz każdy inny syrop/sok tak zmieszać 0 możliwości jest wiele, wszystko jest kwestią wyobraźni powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkowa moze
cała skórka z 0,4 kg słodkich mandarynek (purchawek), 1 zmiażdżona mandarynka, cienko skrojona skórka z 0,3 cytryny sok z 1 cytryny 1-2 łyżki cukru mały kawałek kory cynamonu 4 goździki 2 ziarenka ziela angielskiego szczypta anyżku 1l wódki 45% Całość do słoja na 2-3 dni, następnie odcedzić przez płótno, pozostałości dokładnie odcisnąć (skórki mocno chłoną ciecz), całość przefiltrować przez bibułę filtracyjną i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkowa moze
aha:) Nalewka jest wytrawna, i nadaje się do picia po zrobieniu, ale czym starsza tym lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo takkkaaa
Przepis to 3 szklanki spirytu piwo porter 0,33 piwo karmi 0,5 łyżka- dwie cukru waniliowego wymieszać piwa z cukrem, na końcu powoli dolać spirytus.... odstawić na 4 dni w ciemne chłodne miejsce, po czym zlać płyn z nad osadu, najlepiej przez watę bawełnianą (ja używam płatków kosmetycznych) ...im dłużej stoi tym jest lepsze! nie źle kopie przy czym wchodzi bardzo gładko....Porterówka:P🖐️ powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×