Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paulina4652

Pierścionek i jego zmniejszenie a konsekwencje.

Polecane posty

Gość paulina4652

Witam, chciałam się dowiedzieć czy ktoś z Was miał niemiłą sytuację lub czy orientuje się w sprawie poddania obróbce w tym wypadku pierścionka i przy tym uszkodzeniu go? Dostałam pierścionek na którym bardzo mi zależy niestety okazał się trochę za duży. Oddałam go do jubilera i Pani która mnie obsługiwała poinformowała mnie że trzeba go sporo zmniejszyć (niestety mam chude palce) i powiedziała coś stylu że ma nadzieję że brylancik (który jest dość duży) nie odpadnie. Czy może miał ktoś taką sytuację że oddał coś do jubilera i przez poprawkę jakiejś części biżuterii uszkodzona została inna? Chcę się dowiedzieć czy jakby coś jednak zostało uszkodzone to ja muszę oddać pierścionek znowu i zapłacić za to że przy zmniejszaniu go coś odpadło ? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicolka....
A nie latwiej wymienic w sklepie na taki sam tylko mniejszy? Chyba ze to pamiatka rodzinna i nie ma juz takiej mozliwosci. Kazdy szanujacy sie jubiler odda Ci dobry pierscionek, nawet jak wypadnie kamien to go umiesci spowrotem i nawet nie bedziesz nic wiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
Jezeli istnieje mozliwosc uszkodzenia to jubiler zawsze o tym informuje. Jezeli musisz duzo zmniejszyc pierscionek a kamien wypadnie moze byc tak , ze nia da sie juz go wsadzic z powrotem. Ja mialam taka sytuacje z pierscionkiem i jubiler od razu powiedzial ze kamienie moga wypasc i pierscionek straci swoj urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja oddawałam pierścionek do zmniejszenia, to mi Jubiler zaproponował, że usunięte złoto wykorzysta do dociśnięcia kamienia. Zrobił mi projekt na komputerze i musiałam podpisać oświadczenie, że się zgadzam na takie zmiany. Dzięki temu pierścionek, który otrzymałam od babci zyskał odrobinę nowoczesności, a przy tym nadal pozostał sentymentalną pamiątką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina4652
Niestety jak widać w mojej miejscowości nie ma tak dobrych jubilerów... W środę odbieram pierścionek mam nadzieję że nie popłaczę się jak mi go nie daj Boże oddadzą bez kamienia albo w kawałkach... Dziękuję za radę i informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×