Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwaadv

Zamiokulkas

Polecane posty

Gość roladinia
mam dorodnego kilka lat , stoi w miejscu mało jasnym , podlewam umiarkowanie , właściwie go nie zauważam a on rośnie i rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwaadv
No właśnie , ja mam też go od ok 3 lat, stoi ciagle w jednym miejscu pod oknem koło grzejnika, od kiedy go mam wypuscił rok temu na gwiazdkę 1 łodygę która teraz jest dorodna, latem nic się nie dzieje , i znów przyszedł grudzień dziś patrzę a z ziemi wychodzą malutkie 3 pędy :) aż krzyknęłam ze szczęścia , tylko dziwi mnie to że ten mój wypuszcza nowe łodygi na Boże Narodzenie w grudniu , od wielu osób słyszałem że rozwija się wiosną . Zimą stoi koło grzejnika więc ma ok 25-30 stopni. Muszę go przesadzić w większą donicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge doradzic tylko
ze doniczka nie moze byc za duza , doslownie o centymetr wystarczy , inaczej zahamujesz mu wzrost , bedzie ciagnal w cebule. Mi udalo sie wyhodowac z jednego zlamanego liscia piekny okaz , fakt ze tralo to dlugo ale sie oplacilo , nawet kwitnie mi. Smieszne te jego kwiaty ale jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewioreqezg
Rozumiem , a mam pytanie czy zamiokulkas wydaje nowe pędy zawsze w okreslonych w miesiącach? np u mnie w zeszył roku i w tym dzieje się to teraz w grudniu , Czy jesli przesadzę go do większej donicy to będzie mi wypuszczał częściej ?? Stoi pod oknem , w dość ciemnym miejscu , czy mogę go lampką taką na biurko doświetlać?? Ogólnie roślinkę mam zdrową Przy przesadzaniu jakiej ziemi użyć?? wytarczy normalna taka z marketu w worku ?? podzrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój zamiokulkas od roku jak go przesadziłem nie wypuścił ani jednej łodygi , przesadziłem go w zwykłą ziemię uniwersalną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też wypuszcza pędy teraz ,aktualnie 9 ,z tego co zaobserwowalam lubi mieć w doniczce dość ciasno, ale doniczka musi być w miarę płaska.Stoi przy kaloryferze ,więc pewnie temperatura ma tu znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój również stoi przy kaloryferze, ma doniczkę nie płaską lecz ceramiczną ale jest nie większa od poprzedniej w której rósł, myślę że mu w tej zwyklej ziemi mże być nie dobrze i dlatego nie wypuszcza pędów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×