Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Styczniowy przyjaciel

Jak zrobić biszkopt ????

Polecane posty

Drogie Panie nigdy nie robiłem biszkoptu, a potrzebuje na czwartek do Tiramisu. Ma wyjść z tego tort. Może mi ktoś dać przepis na sprawdzony biszkopt??? Tak, że wyjdzie i nie będzie z tego lipy i będzie pisało prosto jak krowie na granicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze bardzo_
najprostrzy jaki moze byc i do tego zawsze się udaje skladniki: - 4jaja -szkl. cukru -szkl. maki tortowej -1,5 lyzeczki proszku do pieczenia x cale jajka wymieszac z cukrem az do jego rozpuszczenia na puszysta mase stopniowo dodawac przesiana make i proszek do pieczenia dokladnie zmiksowac x przelac do uprzednio wysmarowanej margaryna/maslem i wysypanej bulka tarta lub kasza manna tortownicy piec piec 30 minut w 180 stopniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrącę moje 5 groszyy
jeśli chcesz żeby biszkopt był puszysty, to najpierw ubij na sztywno białka, potem wmiksuj cukier, a potem już ręcznie dodaj żółtka i delikatnie wymieszaj, dodaj przesianą mąkę z proszkiem i też delikatnie wmieszaj żeby piana nie siadła ( polecam jedną łyżkę mąki tortowej zastąpić mąką ziemniaczaną-będzie bardziej delikatny i mniej chropowaty) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reaguemmmy
Miał być prosty, a proponujesz nowicjuszowi ubijanie piany na sztywno i precyzyjne mieszanie łyżką mąki ?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reaguemmmy
Współczucie zachowaj sobie, będzie bardzo tobie potrzebne; Widocznie czytanie ze rozumieniem jest dla ciebie bardziej skomplikowane od tego calego biszkoptu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze robie tak, proste
zasada 4 lub 7 4 jajka 4lyzki maki 4lyzki cukru lyzeczka proszku do pieczenia lyzeczka wody przegotowanej lub lyzeczka octu szczypta soli jesli duza blacha to zrob z 7, ale na tort z 4. ubij bialka ze szczypta soli, dodaj cukier, miksuj to do czasu az bialka sie ubija na sztywno i nie bedzie czuc cukru ( grudek) dodaj zoltka, zmniejsz obroty miksera dodawaj stopniowo make wymieszana wczesniej z proszkiem do pieczenia, na koniec dodaj lyzeczke wody lub octu , zamieszaj wylej na blache, jesli biszkopt ma byc puszysty nie rozmiksowuj calkiem maki, maja zostac grudki wstaw do piekarnika 180st na 25minut, wylacz piekarnik pozostaw w cieple na 5minut, wyjmij z piekarnika rzuc o podloge z 60cm, biszkopt rzucany, wyrowna sie i ladnie odejda brzegi, wstaw z powrotem do wylaczonego piekarnika, pozostaw do wysytgniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logowanka
Ten pierwszy przepis to głewno a nie biszkopt.Postaraj się ubić tę pianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnamamnamalinowa
koooorwa!!!!! kolejna spamerka :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×