Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwsze w zyciu pierogi

przepis na dobry farsz do pierogów i uszek wigilijnych

Polecane posty

Gość pierwsze w zyciu pierogi

chce zrobić pierogi z 0,5 kg mąki proszę osoby doświadczone o dobry przepis na farsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja grzyby mielę w maszynce
Teraz jadę na zakupy,ale jak wrócę to służę pomocą w przepisie na: - farsz z kapustą i grzybami -farsz z ziemniaków i kapusty -farsz na ruskie - farsz na uszka z grzybów leśnych Jeśli któryś cię interesuje to napisz który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze w zyciu pierogi
farsz z kapustą i grzybami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frvffvtvf
Uszka , pierogi Namaczasz suszone grzyby z pól dnia , póżniej gotujesz , następnie przepuszczam je przez maszynkę do mielenia mięsa. Odbieram cebulę ,drobno kroje , wrzucam na patelnie , zeby sie zeszkliła . Łącze , pieprz , sól do smaku i masz pyszny farsz . Ciasto ...mąka , woda wrzątek , troszkę masła . Ja daje na oko , bo mąka mące nie równa i różnie wchlania wodę . Wyrabiasz kule , zeby była mocno plastyczna , sklejszasz ciasto białkiem.koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
a po co to bialko?Jak ciasto jest dobrze wyrobione to pieknie skleja się samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszce do farszu dodaję
jajko i troche bułki tartej,W tym roku dodalam tez pieczatek( usmazonych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja grzyby drobniutko siekam
Kapusta kiszona,drobno pokrojona,ugotowana do miękkości,porządnie odciśnięta.Sporo usmażonej cebuli,do tej cebuli dodaję kapustę i razem podsmażam,aż woda porządnie odparuje.Do tego dodaję ugotowane,suszone grzyby leśne uprzednio namoczone przez kilka godzin.Doprawiam solą i pieprzem do smaku. II farsz to kapustę i cebulę jak wyżej,do tego dodaję ugotowane i przeciśnięte przez praskę ziemniaki,doprawiam solą i pieprzem. proporcje to 60% ziemniaków - 40 % kapusty. III.Farsz to namoczone,ugotowane grzyby mielę przez maszynkę przez sitko o najgrubszych oczkach,podsmażam cebulę i dodaję do niej grzyby,podsmażam razem.Nie dodaję jajka ani bułki,choć tak też można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja grzyby drobniutko siekam
dobre ciasto na pierogi i uszka:) 1 kg dobrej mąki 0,5 litra dość gorącej wody 1 łyżeczka soli 1 szklanka oleju Ciasto dokładnie wyrobić,podczas wyrabiania nie trzeba podsypywać stolnicy mąką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja grzyby drobniutko siekam
dobre ciasto na pierogi i uszka 1 kg dobrej mąki 0,5 litra dość gorącej wody 1 łyżeczka soli 1 szklanka oleju Ciasto dokładnie wyrobić,podczas wyrabiania nie trzeba podsypywać stolnicy mąką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze w zyciu pierogi
a te grzyby ile trzeba gotować??? i z jakimiś przyprawami czy ot tak same??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze w zyciu pierogi
nie mieszkam w Polsce i tu nie ma kapusty kiszonej tylko kwaszona, nie wiem jaka jest różnica, ale jest dosyć kwaśna. Trzeba ja płukać czy co z nią zrobić? wiem że to śmieszne ale mi trzeba łopatologicznie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta kwaszona vs kiszona
Kapusta kwaszona jest zakwaszana octem, kapusta kiszona kiśnie sama w procesie kiszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja coś siekam -grzyby?
Przepis na ciasto pierogi ,uszka ;chyba coś ci sie popieprzyło z tym olejem.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felciakowa
a te pierogi podajecie czyms polane czy bez niczego???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbbaruurkaa
ja zrobilma w tym roku usz ka pieczarek. podsmazylam pieczarke z cebulka doprawilam. i bardzo dobre wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×