Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FaintPoint

Pralka - co jes ważne przy wyborze?

Polecane posty

Gość FaintPoint

Chciałabym was zapytać, co jest decydujące przy wyborze pralki, na co zwracać uwagę? Niebawem prawdopodobnie będę zmuszona ostatecznie kupić jakiś nowszy model, bo "spadkowa" pralka odmawia już posłuszeństwa, a ja jestem zielona w tym temacie. Mieszkam sama, a łazienka ma 6m2. Tam chciałabym umieścić pralkę. Ach, no i cena. Wolałbym jednak coś za rozsądną kwotę, tj. na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba. Mam nadzieję, że można znaleźć coś dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FaintPoint
No i "walnęłam" się w tytule tematu. Przepraszam, powinien być jednak zrozumiały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojemność min 5kg. No i obroty, Im więcej tym lepiej 1200 to już przyzwoicie. ciuchy sa suche nie trzeba długo suszyć. Z marek które mogę polecic bosch i candy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geyet
Skoro mieszkasz sama to zwróć uwagę czy jest program np.na pól wsadu, i szybszy i oszczedniejszy bo sama to będziesz musiała długo zbierać te 5 kg prania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem młoda i jeszcze nie
wiem i nie mam doświadczenia. 5 kg wsadu. Ale liczymy suchego ? czy mokrego ? proszę się nie śmiać. Tylko mi powiedzieć. Bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooii
Marka (bo gwarantuje ci żywotność urządzenia), klasa energetyczna (bo wpływa na rachunki), wielkość i to czy jest klasyczna czy górnowsadowa (bo musi współgrać z dostępnym miejscem w domu), dodatkowe opcje (czyli ewentualnie integracja z suszarką bębnową), cena (dobrze jest szukać okazji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. wielkość pralki - do małej łazienki pralka wąska, ew. wsad od góry, jeśli takie są warunki "lokalowe" 2. klasa energetyczna 3. dobra marka, np. bosch, siemens (wierzę w solidność marek niemieckich) 4. programy krótkie, automatyka wagowa (ale to juz chyba wszystkie mają) 5. wsad dla Ciebie raczej nie ma znaczenia, skoro jesteś jedna - nie będziesz zbierać 3 tygodnie brudów, żeby właczyć pralkę 6. ilość obrotów wirówki - jak ma 1000 to juz wystarczy, a to ma każda - przy większej ubrania się bardzo gniotą, a ja nie znoszę prasowania, więc i tak bym nie używała więcej niz 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja akurat beko, czyli wg mnie najgorszej firmy, bym nie kupowała to juz wolałabym amicę kupić albo cokolwiek innego ale może sie mylę kupiłam wczoraj do firmy beko, zobaczymy, ile pochodzi przy intensywnym i nieuważnym użytkowaniu indesit wytrzymała ok. 1,5 roku 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhuuuuua
Jak mieszkasz sama to ja bym polecał coś minimalnego i wmiarę niedużego np Amica AWE 410 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZAROBUROIPONURO
ewa troche zamotałaś, piszesz, ze beko bys nie kupiła, a potem informujesz ze kupilas ? naćpana byłaś jak to pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooii
Ewo, obroty nie sa niezalezne od uzytkownika i nie sa to obroty prania tylko WIROWANIA, ktore mozna regulowac lub unieruchomic recznie! ja mam max. 1200 w Electroluxie, ale zawsze przelaczam na programatorze do 500 i nic nie jest pogniecione. przy 1200 i 1000 zauwazylam ze rwie tkaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×