Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sledziowyproblem

Jak zrobić klasycznego śledzia w śmietanie?

Polecane posty

Gość sledziowyproblem

chce zrobić śledzia w śmietanie - śmietana, cebula i sledź. Żadnych jabłek, majonezu ani ogórkow. jestem juz oszłomoniona od czytanych przepisow, raz pisze żeby śledzia zamoczyń w wodzie na 2h, raz że na całą noc, na innym pisze żeby w ogóle nie moczyć śledzia tylko go opłukac. Jak na prawde powinnam to zrobic? nie chce mieć mega słonego śledzia ale też nie chce żeby był nijaki, lubie troche słone śledzie, Podajcie swój sprawdzony przepis proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje śledzie
płuczę kilka razy (tez lubie słone), zalewam zalewą śmietanową-kilka dni przed wigilja. Na szybko: mieszam śmietanę z musztarda, tak, żeby mi ten sos smakował i do zimna na kilka godzin. Nigdy nie dodawałam jabłek, ogórków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wierna podczytywaczka!
Mój sposób to jednak śledzia trzeba nieco wymoczyć-te 2 godziny wystarczy.Jeśli nadal będzie wydawał ci się słony to jeszcze go opłucz pod bieżącą wodą.Następnie kroje go na mniejsze cząstki skrapiam sokiem z cytryny i zostawiam na 1 godzinę,dodaję pokrojoną w kostkę cebulę(przelej ją wrzątkiem,by niebyła gorzka.Mieszam z serkiem homogenizowanym wymieszanym z śmietaną.Doprawiam pieprzem białym i odrobiną cukru.Z solą to raczej uważaj,bo od śledzi soli wystarczy.Możesz dodać posiekany szczypiorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×