Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ojtam ojtam

jak odróżnić kaszel a zapalenie oskrzeli czy płuc

Polecane posty

Gość ojtam ojtam

nie chce co cwila biegac do lekarza żeby synka osłuchał czy dalej tylko kaszle czy coś się rozwinęło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayah86
nie odroznisz niestety co lepsze, zapalenie pluc moze przebiegac zupelnie bezobjawowo i dopiero rtg daje obraz zmian w plucach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka z Wrocławia
Zapalenie oskrzeli to zazwyczaj gorączka ,chociaż nie zawsze ale często,mój ma 4 lata i juz nauczyłam sie odróżniać, raz miał zapalenie oskrzeli, pojechałam na oddział i słusznie zrobiłam:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja corka miala juz z
8 razy zap. oskrzeli nigdy z goraczka, wiec to tez nie jest powiedziane. Ciezko stwierdzic, lekarz po osluchaniu jedynie moze. Wiec jako matka chorowitego dziecka jestem czestym wizytorem w przychodni. Wole zajsc i dowiedziec sie ze to tylko kaszel, niz przeoczyc zapalenie oskrzeli ktore szybko rzuca sie na pluca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem po sobie, że zwykły kaszel łatwiej odkaszlnąć. Gdy miałam zapalenie oskrzeli myślałam, ze się uduszę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee nie do konca
ja nigdy nie maialam zmian osluchowych, jak dlugo zyje, a jestem po 30:), a odkaszlnac nigdy nie potrafie, bo zawsze mam suchy, uporczywy kaszel, a co lepsze w badaniu wychodze zdrowa. A i zeby byla jasnosc zadnej alergii nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
a tak sobie myśle można mieć zapalenie oskrzeli będąc na antybiotyku? synek zażywa antybiotyk na gardło, plus katar itd - zaczął kaszleć - antybiotyk ma do czwartku jeszcze- mógł złapać oskrzela? niewiem czy mam go w wigilie ciągnąć do lekarza żeby go osłuchał czy poczekać do czwartku - gorączki niema, humor ma, został tylko mokry kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokrymoze miec od kataru
jak wczesniej mial suchy, to dobra oznaka :) jesli kaszel jest mocny, meczacy, z duza iloscia wydzielnyny mozesz isc do lekarza, a mozesz tez zapodac syropy wykrzusne, inalacje porobic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
wykrztuśny dostaje ambrosol - kaszel odrazu mokry - nie męczący w sumie tak z 1o razy na dzień go zakaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś dwa miesiące temu kupowałam nam do domu inhalator Novama Familino Pro i jak na razie mogę powiedzieć że zdaje egzamin super. Bardzo wygodna budowa poręczny kształt, nie zajmuje dużo miejsca. Poza tym inhaluje szybko ten kompresor tłokowy nie robi większego hałasu, bardzo dobra wydajność można w krótkim czasie przyjąć tyle lekarstwa ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie. Kupujesz stetoskop i osluchujesz. wystaczy , ze raz dziecko bedzie mialo zapalenie oskrzeli i wysluchasz zmiany to juz pozniej bedziesz wiedziala. Wiadomo, ze jak cos wyslucham to konsultuje z lekarzem, ale nigdy mi sie nie zdarzylo pomylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmienia się kaszel z suchego na mokry. Syn miał tak dwukrotnie. Tzn ok 5 dni miał suchy potem zmienił się w mokry (ale bez odpluwania flegmy etc) zaraz bieglam do lekarza i zapalenie oskrzeli i gorączką przy tym tylko 37,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko kaszle w nocy, to można podejrzewać zapalenie oskrzeli czy płuc. Nie musi być temperatury. Poza tym doświadczony lekarz po oddechu dziecka rozpozna bezobjawowe zapalenie płuc. Mój syn do 3 roku życia miał kilka razy zapalenie płuc tzw. śródmiąższowe czyli bezobjawowe. Mieliśmy tak fantastycznego lekarza, że kiedy dziecko spało, bo była to późna domowa wizyta, słysząc jak syn oddycha i jak pracuje klatka piersiowa, wypisywał nam skierowanie do szpitala. Za każdym razem było to zapalenie płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odróżnisz Kaszel przy zapaleniu oskrzeli jest "świszczący " tak jakby się gwizdało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli o mnie chodzi to postawiłam na włoski mechanizm Novama Familino Pro i wszystko działa jak na razie bardzo dobrze, szybko, płynnie, aerozol leci równym dobrym tempem, nie za szybko nie za wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.12.2018 o 10:23, Gość gość napisał:

Jeśli o mnie chodzi to postawiłam na włoski mechanizm Novama Familino Pro i wszystko działa jak na razie bardzo dobrze, szybko, płynnie, aerozol leci równym dobrym tempem, nie za szybko nie za wolno.

Świetny inhalator tez go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×