Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość artur.w

alimenty

Polecane posty

Gość artur.w

Dobry wieczor Chcial bym sie przygotowac do rozwodu ,mam dwojke dzieci,zona zarabia kolo 5000 pln poza tym ma jeszcze dosc spory majatek ,porownywalny z moim ,mamy rozdzielnosc majatkowa,ja zarabiamrocznie 420 000 pln ,chcialbym sie przygotowac do rozwodu,nie chodzi o to ze jestem pazerny i chce ja oszukac okrasc ,to raczej ona ma takie plany .Chodzi mi o to zeby lozyc na dzieci a nie na jej rozbuchane widzimi sie ,buciki po 1500 pln itp,jak to madzrze rozegrac ,ja osobiscie mysle ze 700 pln na dziecko jest oki .prosze o odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaroslawpolskezbaw
Jezeli cie stac to szukaj porady/zadaj te pytanie adwokatowi a nie laikom na kafeteri.. POrada 100-200zl u adwokata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ali męty
utrzymasz dziecko za 700 zł miesięcznie? bierz oba i niech ona ci płaci po 700 wtedy pogadamy cfaniaczku z koziej wULKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
artur.w Dobry wieczor Chcial bym sie przygotowac do rozwodu ,mam dwojke dzieci,zona zarabia kolo 5000 pln poza tym ma jeszcze dosc spory majatek ,porownywalny z moim ,mamy rozdzielnosc majatkowa,ja zarabiamrocznie 420 000 pln ,chcialbym sie przygotowac do rozwodu,nie chodzi o to ze jestem pazerny i chce ja oszukac okrasc ,to raczej ona ma takie plany .Chodzi mi o to zeby lozyc na dzieci a nie na jej rozbuchane widzimi sie ,buciki po 1500 pln itp,jak to madzrze rozegrac ,ja osobiscie mysle ze 700 pln na dziecko jest oki .prosze o odpowiedzi pozdrawiam"""""""" Moim zdaniem alimenty w wysokości 700 złotych są za wysokie. Pamiętaj,że matka też ma obowiązek utrzymywać swoje dzieci. Nadto to ona ma mieć dzieci , czyli szczęście z bycia z dziećmi.Ty zapewne tego szczęścia zostaniesz pozbawiony. Nadto niech ona uzasadni wydatki na dzieci oraz z kim ona te wydatki konsultuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibynictt
sąd, przy ustalaniu alimentów bierze pod uwagę możliwości zarobkowego rodzica , który będzie łozył na dziecko - zarobki rodzica wychowującego nie mają tutaj większego znaczenia. Ja, przy zarobkach mojego byłego męła , o połowę mniejszych od Ciebie otrzymałam bez problemu , w małej mieścinie - 2500 zł na dziecko ( łącznie 5000 zł ) . W większych miastach , gdzie koszty utrzymania są z reguły wyższe, kwoty mogą być też wyższe . 700 zł to są alimenty ustalane teraz od zarobków ok. 2000 zł / miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibynictt
poza tym, sąd przede wszystkim musi " utrzymać " dotychczasowy poziom życia dziecka jeśli to możliwe oraz dzieci nie mogą żyć na poziomie niższym od rodzica płacoącego, poza tym istonym jest też fakt czy owy rodzic przyczynia się osobiście do wychowania dziecka, utrzymuje z nim kontakt etc. jeśli nie to w 98 % sądy ustalają alimenty na poziomie 100 % kosztów utrzymania dziecka i nigdzie , w żadnym miejscu KRiO nie mówi o dzieleniu alimentów po połowie - to niewłaściwa interpretacja przepisów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Tu powyżej nastąpiła ciekawa interpretacja przepisów.Taka wygodna dla pobierającego alimenty i całkowicie błędna. Jeżeli chodzi nawet o tzw. równą stopę życiową dziecka. To dotyczy ona stopy życiowej rodziców a nie tylko płacącego alimenty. A ponieważ dziecko przebywa z jednym z rodziców na co dzień to istotna jest stopa życiowa tego rodzica. Ponieważ życie dziecka nie może od tego rodzica odbiegać w sposób znaczny. Nie może np. być tak ,że dziecko zjada suchary i chodzi w podartych butach a rodzic z ,którym ono przebywa opływa w luksusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibynictt
niestety, KRiO mówi wyraźnie : ".... stopa życiowa zobowiązanego " tj. strony , która będzie płaciła a nie stale wychowywała. Radzę zajrzeć do przepiów KRiO ( od Art. 133 i następne ) lub zasięgnąć porady adwokata w kancelarii :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty masz chyba
ruskie KRiO. Bo polskie mówi: "Art. 133. 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. " Gdzie tu jast napisanie o równej stopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibynictt
IV. Przez usprawiedliwione potrzeby uprawnionego rozumieć należy potrzeby, których zaspokojenie zapewni mu - odpowiedni do jego wieku i uzdolnień - prawidłowy rozwój fizyczny i duchowy. Możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego określają zarobki i dochody, jakie uzyskiwałby przy pełnym wykorzystaniu swych sił fizycznych i zdolności umysłowych, nie zaś rzeczywiste zarobki i dochody. Dzieci mają prawo do równej z rodzicami stopy życiowej niezależnie od tego, czy żyją z nimi wspólnie, czy też oddzielnie. Jest to fragment uchwały SN z dnia 16.12.1987 r Sygn.AktIII CZP 91/86 regulująca przepisy KRiO - bo te mają tzw. przepisy wykonawcze !!!!!!! Radzę zapoznawać się z przepisami ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty masz chyba
uchwała sn nie jest przepisem wykonawczym. Jest wiążąca tylko w określonym przypadku (tym którego dotyczy). Dla uproszczenia (żebyś zrozumiała): dzieci Rokefelera dostały 1 mln dolarów alimentów - moim też sie tyle należy (bo jest wyrok na milion dolarów). Łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibynictt
łapię zwłaszcza że siedzię w tym od lat :))) - zawodowo . uchwały SN są wiążące dla stron w każdym przypadku jeśli tylko umie się je wykorzystywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
'''''""" Dzieci mają prawo do równej z rodzicami stopy życiowej niezależnie od tego, czy żyją z nimi wspólnie, czy też oddzielnie. Jest to fragment uchwały SN z dnia 16.12.1987 r Sygn.AktIII CZP 91/86"""""" No właśnie. Proponuje też przeanalizować art.133 par.1 Kodeksu Rodzinnego. Ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Ps. """"" do równej z rodzicami stopy życiowej"""""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zniecierpka
jestes na forum a nie odpisujesz we własnym temacie? miałes obejrzeć program dotyczacy alimentów na pełnoletnie dziecko i co? zatkało durniu? chory człowieku nie znasz sie na niczym:ani na prawie,ani na potrzebach kobiet,dzieci ani tez na ludzkich uczuciach!! jestes nic nie wartą istotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty masz chyba
"siedzię w tym od lat - zawodowo . uchwały SN są wiążące dla stron" Zawodowo????????? To ty chyba z Białorusi niedawno pryjechala i ścierasz kurze z uchwał w kancelarii. A? ;) Dla jakich stron? Dla jakich stron? Sie pytam sie ja. Uchwały mogą być wiążące dla sądu. A nie dla stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zniecierpka
DURNIU CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!! MATKA OPIEKUJE SIĘ DZIECKIEM-WNOSI SWÓJ WKŁAD W WYCHOWANIE-PIERZE,SPRZATA,PRZEWIJA,PRASUJE,POMAGA W ODRABIANIU LEKCJI,ZAPROWADZA DO PRZEDSZKOLA,CZYTA BAJECZKI....JEST Z DZECMI 24/DOBE OJCIEC OGRANICZA SIE DO ODWIEDZANIA DZIECI Z JAKIS TAM POWODÓW SĄD WEŹMIE POD UWAGĘ JEJ WKŁAD OSOBISTY I MOŻE WSZYSTKIMI KOSZTAMI UTRZYMANIA DZIECKA OBCIĄZYĆ OJCA A TERAZ CZYTAJ,CZYTAJ,CZYTAJ.... Art. 133. 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Art. 135. 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb upraw-nionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. 2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Art. 136. Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat przed sądowym dochodzeniem świadczeń alimenta-cyjnych osoba, która była już do tych świadczeń zobowiązana, bez ważnego powodu zrzekła się pra-wa majątkowego lub w inny sposób dopuściła do jego utraty albo jeżeli zrzekła się zatrudnienia lub zmieniła je na mniej zyskowne, nie uwzględnia się wynikłej stąd zmiany przy ustalaniu zakresu świad-czeń alimentacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×