Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka0811

Katar u noworodka

Polecane posty

Witam. Czy któraś z was miała problem z katarkiem u noworodka? Moja córcia ma 3 tyg i zaraziła sie od brata katarem. Katar jest bardzo gesty i bardzo trudno go wyciągnac. Lekarz zlecił nam inhalacje sola fizjologiczna, ale bardzo to nie pomaga. Boje się, że pójdzie na oskrzela tak jak u synka, tylko że z takim maleństwem to od razu szpital... Czy znacie jakies domowe sposoby ( skuteczne ) bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól fizjologiczna i odciągać np fridą. Możesz też pod noskiem smarować maścią majerankową. No i niech śpi z główka troszkę wyżej niż ciało/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreceglupakreceglupa
potwierdzam maść majerankową i sól fizjologiczną, możesz też upuścić kropelkę "olbas oil" na "podusie" i podłuż coś pod materac by nie leżała na płasko tylko głowę miała wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreceglupakreceglupa
i postaraj się o dobrą wilgotność powietrza w pokoju gdzie córcia śpi. myślę, że mokry ręcznik na grzejnik powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakupiłam nawilżacz powietrza. Z głowką wyżej też śpi:) Jeszcze spróbuje tą maśc. A można smarowac nie zależnie od wieku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o67hfot7hfaoliyusht789
można, delikatnie po noskiem. taką cienką warstwę. ja osobiście też używam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoń do lekarza, moze coś innego jeszcze doradzi z noworodkiem trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjeżdżała do mnie lekarka wczoraj i przed wczoraj. Zrobiliśmy badania cbr i morfologie wszystko ok. Teraz kazała czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeśli nic nie poradziła to zrób tak jak dziewczyny pisały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok na katar niewiele jest sposobów, trzeba go przetrwać po prostu i ulżyć dziecku jak najbardziej sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść majerankowa i woda morska, w ciągu dnia leżała w bujaczku bo lepiej jej się oddychało, na noc podkładaliśmy pod nogi łóżeczka klocki by miała wyżej główkę, byliśmy u lekarza ale powiedział, że samo musi minąć i jedynie Małą osłuchał co Nas uspokoiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko z tą fridą to ostrożnie, nie ciągnij mocno, bo mozna krwotok spowodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollypoop
My mieliśmy to samo w 3 tyg u nas maśc majerankowa nos cleaner czyli takie coś jak frida i spray do noska z calpolu i tak 2 tyg się męczylismy z katarkiem non stop odciągnie i jeszcze raz odciąganie do lekarza chodziłam co 3 dni do kontroli żeby zbadać płucka czy się nie osiada i w końcu po 2 tyg koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za porady. mam nadzieje, że nam przejdzie właśnie była u nas położna i przywiozła recepte na fenistil mam nadzieje ze nam pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra dwa tyg. Teraz to normalnie nie wyrabiam przy dwójce chory a inhalator to chodzi prawie non stop. Syn ma inhalacje 4 razy na dzien po dwie co 15 min i córcia 3 razy na dzien. a jak i unas bedzie trwało to wszystko ze dwa tyg to az sie boje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja miałam to samo .... mały przytargał z przedszkola choróbsko i mała się zaraziła. Zapalenie oskrzeli niekoniecznie równa się szpital. moja dostawała zastrzyki w domu, z tym, że pielegniarka znajoma do domu przychodziła, bo środowiskoe zasłaniają się przepisami. po zapaleniu oskrzeli śladu nie widać a my jeszcze z katarem walczymy ;-( tak jak dziewczyny pisaly sól fizjologiczna- frida, możesz nasivin 2 kropelki na dzien i maśc majerankowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywa i 2 tygodnie, mój młody w 9 miesiacu miał 2 tygodnie katar, na szczęście bez "powikłań" hehe powodzenia i zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasivin? można noworodkowi? nie pamiętam od kiedy w sumie ale jeśli juz to ja bym proponowała 1 krople na noc, ale dzieciątko i tak pewnie cały czas śpi, to dac w tedy gdy najdłuzej śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona jagódka
Mój synek też miał katar w tym wieku. Pamietam, ze super sprawdzily sie kropelki Nasivin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka powiedziała, że teraz jest wymóg. Jesli dziecko nie skonczy 3 miesiecy i jeśli jest chore na oskrzela to szpital nie ma innej opcji... A Amelka coraz bardziej kaszle i ma stan podgorączkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron.lubell@
Ja osobiscie polece solpsikanie do noska np. MARIMERem a po chwili odciaganie kataru KATARKIEM.Wiem,wiem- odkurzacz Was przeraza. Ale to dziala naprawde delikatnie, wystarczy ustawic moc odkurzacza odpowiednio i pamietac o psikaniu sola fizjologiczna przed i po zabiegu. Uniknie sie tym samym podraznienia blon sluzowych noska, nie poleci krew brrr jak to ktos juz napisal a przede wszystkim w momencik wyciagnie sie katar siedzacy gleboko. Poza tym u mojego synka stosowalismy Nasivin ten niskoprocentowy i nawilzalam pokoj nawilzaczem powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron.lubell@
Ja osobiscie polece solpsikanie do noska np. MARIMERem a po chwili odciaganie kataru KATARKIEM.Wiem,wiem- odkurzacz Was przeraza. Ale to dziala naprawde delikatnie, wystarczy ustawic moc odkurzacza odpowiednio i pamietac o psikaniu sola fizjologiczna przed i po zabiegu. Uniknie sie tym samym podraznienia blon sluzowych noska, nie poleci krew brrr jak to ktos juz napisal a przede wszystkim w momencik wyciagnie sie katar siedzacy gleboko. Poza tym u mojego synka stosowalismy Nasivin ten niskoprocentowy i nawilzalam pokoj nawilzaczem powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Kupiłąm Novama Familino Pro i jestem mega zadowolona! Wygodny poręczny wszechstronny – bo można też tutaj irygatorem sobie przeczyścić drogi oddechowe (zwłaszcza myślę o nosie czy zatokach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka

Mi bardzo pomaga aspirator do nosa z haxe. Ma wbudowane melodyjki i faktycznie ułatwia oddychanie. Wiele razy nam pomógł, jak dzieci były małe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×