Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
truskaweczka_88

prezent na chrzest

Polecane posty

Witam, czy złote kolczyki to odpowiedni prezent na chrzciny od matki chrzestnej? czy polecacie coś innego? co jeszcze matka chrzestna powinna zakupić? nie orientuje sie w tym temacie, bradzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMani
Mysle ze kolczyki to dobry prezent:) do tego najwyżej jakaś pamiątka typu obrazek. Według niektótych zwyczajów matka chrzestna powinna tez kupic szatke do chrztu ale nie wiem czy wszyscy to jeszcze praktykują. Lepiej spytać rodziców czy już nie kupili sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola152
kolczyki to spoko pomysl. mozesz tez sie zastanowic nad łańcuszkiem z Matką Boską. Szatkę też chyba właśnie chrzestna załatwia i okrywa dziecko w kościele w odpowiednim momencie. No i u mnei też jest taki zwyczaj, że w czasie przyjecia chrzestna czestuje cukierkami, a chrzestny przynosi butelkę wódki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Może jestem staroświecka, ale moim zdaniem prezent na chrzest powinien miec wymiar religijny. Zresztą potem na komunię też... Kolczyki takiego wymiaru nie mają. Nie musi to byc krzyzyk ani medalik, może być np. prawdziwa, pisana na drewnie ikona, wtedy w zamyśle matka boska ma chronić maluszka w jego życiu. Niektóre ikony są bardzo piękne i naprawdę wartościowe. Co do drugiej odpowiedzi -wódka na poczestunku z okazji chrzcin? rany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola152
na jakim poczestunku? ja tu mowie o normalnym przyjeciu z obiadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wsztystkim chrzesniakom kupujemy to samo tzn na chrzest zawsze to jest lancuszek z medalikiem i do tego posrebrzany aniolek z tylu z grawerem do tego maz szatka+swieca ja ubranko do chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chrzcisz , tak jak i na komuni nie powinno podawać sie alkoholu :) tak przynajmniej jest u nas Z tymi kolczykami , ja tez dostałam na chrzest kolczyki ze złota, tylko nigdy nie miałam przebytych uszu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola152
u nas na komuni tez raczej nie ma alkoholu, a jak jest to pokryjomu lub tylko wino bez wódki, ale na chrzcinach gorzej już z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfty
kolczyki to chyba na komunię, a nie na chrzest! Zapytaj po prostu rodziców i tyle. My kupilismy krzesełko do karmienia ( oczywiście z górnej pólki) bo akurat tego rodzice nie mieli. Byli bardzo zadowoleni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malego Szymka
Marcysia, aleś z tą grzechotką dowaliła... ponad 200 zł wywalone, by leżało w pudełeczku. Bo dziecku na bank do zabawy nikt tego nie da. My ostatnio robiliśmy chrzciny i wypowiem się z mojego punktu widzenia: od jednych dziadków dostaliśmy złoty łańcuszek za prawie tysiąc zł, według mnie - kasa wywalona w błoto, bo może i dziewczynka łańcuszek założy, a z chłopcami wiadomo jak jest, mało który lubi, trudno, będzie łańcuszek leżał i czekał aż synek podrośnie i może założy. Chociaż w sumie to bałabym się go wypuścić na dwór z takim drogim łańcuszkiem, tym bardziej, że jest taki masywny, bardziej jak dla dorosłego niż dla dziecka.Od drugich dziadków pieniądze i takiego srebrnego aniołka ze świeczką - lampka, bardzo fajna, w nocy świecę w pokoju małego zamiast lampki. Od chrzestnej biała szata, kasa i medalik srebrny. Od chrzestnego świeca, kasa i taki srebrny obrazek z Matką Boską, bardzo ładny, fajna pamiątka. Od gości pieniądze, i dwie zabawki - i z tego ostatniego synek był najbardziej zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malego Szymka
Marcysia, aleś z tą grzechotką dowaliła... ponad 200 zł wywalone, by leżało w pudełeczku. Bo dziecku na bank do zabawy nikt tego nie da. My ostatnio robiliśmy chrzciny i wypowiem się z mojego punktu widzenia: od jednych dziadków dostaliśmy złoty łańcuszek za prawie tysiąc zł, według mnie - kasa wywalona w błoto, bo może i dziewczynka łańcuszek założy, a z chłopcami wiadomo jak jest, mało który lubi, trudno, będzie łańcuszek leżał i czekał aż synek podrośnie i może założy. Chociaż w sumie to bałabym się go wypuścić na dwór z takim drogim łańcuszkiem, tym bardziej, że jest taki masywny, bardziej jak dla dorosłego niż dla dziecka.Od drugich dziadków pieniądze i takiego srebrnego aniołka ze świeczką - lampka, bardzo fajna, w nocy świecę w pokoju małego zamiast lampki. Od chrzestnej biała szata, kasa i medalik srebrny. Od chrzestnego świeca, kasa i taki srebrny obrazek z Matką Boską, bardzo ładny, fajna pamiątka. Od gości pieniądze, i dwie zabawki - i z tego ostatniego synek był najbardziej zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
kolczyki, łąncuszek może to i fajne, ale czy dziecko to założy?? Dziś młodzież takich rzeczy nie nosi, raczej te koleczyki będą leżały w pudełku. Może na komunie jakieś malutkie złote, ale na chrzest to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
tak samo obrazek, jestedn ok, ale co będzie jak chrześni kupia po jednym, dziadkowie też?? pokój zamieni się w mały kościólek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podałam tylko przykład....są tańsze:) Chodzi tutaj o pamiątkę a nie zabawkę;) Myślę ,że taka właśnie pamiątka będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam ,że ja sama mam taka pamiątkę...srebrna łyżeczkę. łyżeczka przetrwała już ponad ..dzieści lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przyszła chrzestna mojego syna pytała czy mu kupić łańcuszek i dobrze ze spytała bo łańcuszka na pewno by nie nosił. Starszy syn tez dostał kilka ( np na komunię) i leżą gdzieś w szufladzie. Uzgodniłyśmy że kupi krzesełko do karmienia i album:) Co do kolczyków to nie jest to dobry pomysł bo nie kazdy chce dziecku uszy przebijać. Ja bym nie przebijała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia - ale jakby dostał taką grzechotkę byłoby fajnie - coś co mógłby oddać potem swojemu dziecku:) Bardzo ładna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmik
jak dla mnie kolczyki to głupi pomysł na prezent na chrzest. bo kiedy je dziecko założy? jak bedzie miało kilka lat. kolczyki to na komunię. My jak robiliśmy chrzciny to byliśmy bardzo zadowoleni z prezentów, wszystko było trafione i pożyteczne. Od chrzestnej śliczny srebrny aniołek, stojący wizerunek matki boskiej z dzieciątkiem oraz karuzela nad łóżeczko i ubranka. Od chrzestnego mata edukacyjna do zabawy, ozdoby do pokoju na ścianę, księga bajek, album dziecka. od pozostałych gości pieniądze. Dobry prezent to taki z którego dziecko bedzie mogło korzystać i się ucieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaHani_nanana
Ja stawiałabym na jeździk. My z mężem kupiliśmy dla jego chrześniaka coś takiego http://hulajnogi.istore.pl/pl/jezdzik-puky-to y-car-czerwony.html. Tylko, że ten chłopiec miał roczek jak był chrzczony. No, ale taki jeździk przyda się prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka098
Będąc chrzestną zaproponowałam matce dziecka, że kupie dla Zosi kompletny strój. Siadłyśmy razem przy kompie i trochę trwało zanim wybrałyśmy. Wybrałyśmy sklep http://nadrexchrzest.pl/category/kategorie-dla-dziewczynki-buty-rajstopki-opaski Jest tam dosłownie wszystko. Sweterki, sukienki, bolerka, wdzianka, rajstopki i buciki na chrzest dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolinka1
Zaglądaliście już tutaj https://www.gugubox.pl ? Jeśli nie, to zróbcie to koniecznie. Jest tam świetne rozwiązanie! Można tam bowiem zamówić pudełko subskrypcyjne dla matek i niemowląt. Są w nim produkty znakomitych marek. Gugubox, to bardzo praktyczny prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sklepach z biżuterią są takie figurki dekoracyjne z opcja grawerowania, jakiś wózeczek, grzechotka ze srebra itp. Można wygrawerować datę i imię, tutaj np.: http://srebropol.pl/figurki-dekoracyjne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na electro.pl można znaleźć dużo fajnych rzeczy które idealnie sprawdzą się na taką okazję związana własnie z prezentami na chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna662
Ja na prezent dla chrześniaka na chrzciny kupiłam coś takiego http://www.swietymarek.com/srebro-medaliki-srebrne/medalik-srebrny-matka-boska-niepokalana,9072,1.html oraz biblę dla dzieci w srodku napisałam kilka słów od siebie , tak by mały miał pamiątkę gdy podrośnie . Do tego można dorzucić kopertę i myślę że prezent fajny i taki z nawiązaniem do tak ważnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikasa1234
A ja kupilam cos co polecala youtuberka - metryczke urodzeniowa. Super prezent, rodzinka mega zadowolona i ramka wisi juz nad lozeczkiem. Znalazlam ta firme na FB - Pluszowa Pracownia. Komentarze maja same pozytywne i zaryzykowalam. Nie zaluje :) Juz po raz 3 u nich zamawiam. Poza tym pakuja to tak slicznie ze zal rozrywac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolczyki sporo pomysł jeśli rodzice się zgodą. Bo jak nie to będą czekać i czekać, może nawet do Komunii ;D Ja polecam bajkę o Aniele Stróżu ze zdjęciami dziewczynki. Znajdziesz książeczkę do wglądu na www.bajkopisarze.pl i tam możesz zamówić. Polecam bo korzystałam i znam Agnieszkę - jedną z właścicielek firmy. Bardzo pomocna jeśli się nie ogarnie aplikacji do personalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×