Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dyzio_33

Sprawy porozwodowe

Polecane posty

Gość Dyzio_33

Witam, moze powinienem pojsc do prawnika i napewno to zrobie, ale moze ktos z was byl w podobnej sytuacji i podzieli sie doswiadczeniami. Chodzi o to ze 2 lata temu pojechalam do afganistanu. Po powrocie na moim koncie zamiast honorarium byl debet 4000zł, moja zona miala dostep do tego konta. Przyznala sie ze wydala kilkadzisiat tys zl. Co sie okazalo wydawala na pierdoly i na swoich kochankow. Z jednym znich zaszla w ciaze. Jestem po rozwodzie i chciałbym odzyskac chociaz polowe pieniedzy od niej ale nie wiem czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że możliwe jest uzyskanie wyroku w sprawie podziału majątku wspólnego w skład którego wchodzą m.in.dochody - udowodnisz to łatwo mniemam, bo dochody wpływały na konto .Druga rzecz to to , czy uda się wyegzekwować część , którą sąd ewentualnie przyzna ???? no chyba, że macie jeszcze inny majątek do podziału. Oczywiście są to trudne dosyć sprawy ale przy odrobinie szczęścia i dobrym adwokacie masz duże szanse na uzyskanie podziału majątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
A jezeli ona nigdy nie pracowala, a konto tamto zostalo zamkniete to czy mozna z banku uzyskac wydruki za tamten okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście :)) nie ma znaczenia czy konto jest dalej prowadzone czy nie - należy iść do banku i poprosić o historię rachunku z okresu jaki cię interesuje. Fakt, że żona nie pracowała nieco komplikuje sytuację ale co do zasady "...wszystko na pół " - nie powinno być absolutnie żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
A po uzyskaniu wyroku jesli ona nie odda mi pieniedzy co powinienem zrobic. Mysle ze mam duze szanse na wygranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam sprawy więc trudno mi się odnosić do tego ale generalnie jeśli nie ma porozumienia co do spłaty to uzyskuje się klauzulę wykonalności wyroku i ....komornik z egekucją wchodzi na majątek żony lub dochody etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zaznaczam, iż to jest bardzo ogólnikowo napisane poza tym musisz liczyć się z tym, iż w przypadku podziału dochodów najpierw należy udowodnić wydatki lub ich brak na codzienne potrzeby rodziny etc a potem dopiero dzieli się to co ewentualnie zostanie - biegły rzeczoznawca to wyliucza jeśli strony się nie zgodzą etc sprawa dosyć trudna, uciążliwa i ciągnaca się dłuuuugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Powiem tak, przychodzila wyplata 2500 zł i kilka dni potem honorarium za afganistan znacznie wieksza. Tak bylo przez pol roku. Nie moge sobie darowac ze tak sie wkopalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno mi oceniać ale małżonka zawsze może twierdzić, że własnie tyle kosztowało utrzymanie domu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny temat podziału dochodów i niestety choć wierzę, że wreszcie się uda to mam też świadomość iż sądowi i ewentualnemu adwokatowi łatwiej i szybciej dzielić coś co jest typu nieruchomość , oszczędności , ruchomości - dochody , zwłaszcza skonsumowane są dosyć trudnym tematem ale oczywiście możesz powołać się na niegospodarność co stanowi przesłankę do nierównego podziału majątku - nawet jeśli w praktyce jest to dosyć trudne do udowodnienia to warto chwycić się każdej ewentualności. Nie daj się zbyć adwokatowi bo dochody też są składnikiem majątku i jako takie powinny być przedmiotem podziału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Mi chodzi tylkoo pieniadze za afganistan i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka.k
Dyzio pytanko nawet jeśli sąd stanie po twojej stronie a powinien to będzie miała cię z czego spłacać ma jakiś majątek pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Bedzie musiala cos wymyslec, bo inaczej komornik wyniesie jej wszystko z domu. Ja pojechalem zeby zarobic czesc na mieszkanie a teraz nie mam nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli uzyskasz podział a następnie wyrok i klauzulę to do końca życia jej możesz próbować ściągać to od niej - każdorazowe podjęcie pracy przez nią to ...komornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Moze ktos pomysli ze jestem podly, ale ona zgotowala mi koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety podłość to nie tylko domena mężczyzn :)) zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Bylem dzis u prawnika, powiedzial ze sa bardzomale szanse na odzyskanie pieniedzy. A majatek dzieli sie ten co zostal a nie ten ktory zostal roztrwoniony. Skoro byla moja zona mogla przepuscic pieniadze bez zadnych konsekwencji!!! POLSKIE PRAWO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Bylem u prawnika, powiedzial ze sa bardzo male szanse na odzyskanie pieniedzy bo byla moja zona i mogla robic co chciala z pieniedzmi z mojego konta. A majatek dzieli sie ktory jest a nie ten co zostal przepuszczony. I co mi po tym afganistanie skoro nic z tego nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zmień prawnika jak najszybciej !!!! To trudny temat ale nie daj się zbyć - zanim trafisz do kogoś kto potwierdzi moje zdanie pewnie minie trochę czasu ale chyba warto ???? Sama jestem prawnikiem ( nie praktykującym ale jednak :) ) i była u paru adwokatów i dopiero jak sama zaczęłam szukać podstaw, uchwał SN, kazusów to przyznano mi rację . Droga przez mękę ale się opłaca :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Dziekuje za slowa otuchy, napewno bede walczyl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Czy mozesz mi cos poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacyfa
" I co mi po tym afganistanie skoro nic z tego nie mam" To nawet ordera ci nie dali? Żenada! Kup se pacyfe , przykręć na czole i tak choć (chodź?).... dobra... i tak maszeruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacyfa
Dziwny z ciebie żołniesz (rzołmierz?)... dobra... wojownik. Wziąłeś sobie żonę za żonę, dałeś jej nazwisko i dostęp do kąta (konta?_...dobra... do pieniędzy. Potem ją zostawiłeś na wiele miesiency (miesięcy?)... dobra... lat, dla pieniędzy. I dziwisz się że korzystała z pieniędzy? Dziwny jakiś jezdeś (jesteś?)... dobra... jesteś dziwak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Łatwo jest oceniać kogoś kogo się nie zna i nawet nigdy na oczy nie widziało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio_33
Monique43 wchodzisz jeszcze na moj watek? Musze jeszcze się Ciebie cos poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacyfa
Ruchać wam sie chce żołnierzu? Mało macie wyjebane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Dyzio_33 Witam, moze powinienem pojsc do prawnika i napewno to zrobie, ale moze ktos z was byl w podobnej sytuacji i podzieli sie doswiadczeniami. Chodzi o to ze 2 lata temu pojechalam do afganistanu. Po powrocie na moim koncie zamiast honorarium byl debet 4000zł, moja zona miala dostep do tego konta. Przyznala sie ze wydala kilkadzisiat tys zl. Co sie okazalo wydawala na pie**oly i na swoich kochankow. Z jednym znich zaszla w ciaze. Jestem po rozwodzie i chciałbym odzyskac chociaz polowe pieniedzy od niej ale nie wiem czy to mozliwe?""""" Ja proponował bym Ci, założyć jej sprawę karną o kradzież. Bo to jest kradzież a nie tzw. zwykły zarząd majątkiem wspólnym. Jeżeli otrzymał byś wyrok na Twoją korzyść \ a jest duża możliwość \ , to ona zostałaby zmuszona do zwrotu pieniędzy albo poszła by do wiezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×