Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taaka jeddna maama

2 letnie dziecko biegunka, wymioty, odwodnienie...pomozcie

Polecane posty

Gość taaka jeddna maama

witam, jestem mama 2 latka, ktory ponad tydzien temu trafil do szpitala z podejrzeniem zapalenia pluc..po zbadaniu dziecka lekarz przepisal leki( antybiotyk m.in azitroLEk, mucosolvan do inhalacji..) syn juz po pierwszej dawce ozyl i nawet apetyt wrocil...ale teraz mam z nim maly problem otoz od 2 dni robi luzne kupki ( 2 na dobe)nie jestem panikara i taka iloscia kupek sie nie przejelam ale dzisiaj w nocy maly zrobil 3 luzne kupki, puszczal duzo baczkow i zwymiotowal mleko...od rana nic nie jadl oprocz chrupek kukurydzianych, malo pije ma spierzchniete usta, nie chce sie bawic, marudzi...tera spi w sumie nie dziwie sie musi odespac noc...nie ma goraczki tem 36,4 czy mozliwe ze te wmioty i biegunka to po tym antybiotyku, czy powinnam udac sie do szpitala bo dzisiaj sobota lekarza nie zastane...prosze o obiektywne opini bo jak nigdy panikuje ...tyle slysze o tej swinskiej grypie wariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaka jeddna maama
zadna mama nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasofija
Skontaktuj się z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może w ten sposób
jak nie ma gorączki to chyba grypy nie ma... Na biegunkę skuteczny jest Enterol. A podawałaś dziecku jakąś 'osłonkę' przy antybiotyku? Może te biegunki to od tego? Trzeba go obserwować, dawać dużo pić (może jest jakieś picie np. soczek który lubi i chętnie wypije), a jak dalej będzie biuegunka to do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaka jeddna maama
no goraczki nie ma..pije po kropelce herbatki z proszkiem orsalit na odwodnienie...od nocy nie ma biegunki ani wymiotow ( podalam na biegunke smecte) oslonowy podawalam acidolac baby ale nie zawsze wpil bo plul...tez myslalam ze to moze po antybiotyku strasznie sie drapie ma skaze ale nie jadl nic co mu szkodzi dlatego mnie to zaineresowalo i wyczytalam w ulotce tego antybiotyku ze mooze to byc jeden ze skutkow ubocznych znaczy swiad..poczekam jak bedzie sie cos dzialo to pojedziemy na szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
najwazniejsze w takiej sytuacji jest nawadnianie, dobrze że dajesz orsalit.Obserwuj czy sika normalnie u nas żadkie sikanie było pierwszym objawem odwodnienia, póxniej ospałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj maluszkowi lactoral- probiotyk dla dzieci od 6 roku życia( bez laktozy , mleka , glutenu), i ugotuj kleik z ryżu białego.Niech pije po kropelce np rumianek. Jak nie dostanie gorączki to powinno obejść się bez lekarza , no i oczywiście jeśli nie będzie objawów odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×