Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rejestrowiczka

Pomocy, zaświadczenie o dochodach brutto z każdego mies. do UP

Polecane posty

Gość rejestrowiczka

w ostatniej firmie pracowalam przez pare miesięcy na umowe zlecenie, potem 3 miesiące na umowie o prace ale na 7/8 etatu, następnie przez 13 miesięcy na pełnym etacie. mam prawo do zasiłku, bo przepracowałam rok. poszłam zarejestrować się do UP i kobieta powiedziała, że mam złożyć zaświadczenia o dochodach z każdego miesiąca, ze swojej pierwszej pracy, gdzie pracowałam na 1/2 etatu i z tej firmy gdzie pracowałam na zlecenie i niepełny wymiar etatu. Czy tak powinno być? skoro przepracowałam rok na pelnym etacie, czy faktycznie potrzebne są te zaświadczenia z wcześniejszego zatrudnienia? na 1/2 etacie, na zleceniu i 7/8 nie osiągałam najnizszej krajowej, wiec do czego jest to potrzebne? do naliczenia wysokości zasiłku? pytałam ta kobietę, ale mowiła zdawkowo i niezrozumiale, spytałam też czy zmiast tego mogą być druki RMUA powiedziała, że nie :/ Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopae
potrzebne do naliczenia wysokości zasiłku, bo na pałę nikt tego nie wyliczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejestrowiczka
czyli mimo, że wcześniej nie osiągałam najnizszej krajowej to kwota zasiłku będzie wyższa niż jakbym nie pracowała wcześniej wcale?a czy faktycznie tak jest, że druki RMUA nie mogą poświadczyć zarobków? obawiam się, że były pracodawca nie wystawi mi takiego zaświadczenia, jeszcze z rozbiciem na miesiące :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiedenka
Nie mysl tylko rob co karzą jesli chcesz zasilek. Napisz do starego pracodawcy wniosek o wydanie zaswiadczenia o dochodach za kazdy przepracowany miesiac i tym ze placil skladki na fundusz pracy. Wzór pisma: Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie zaświadczenia o wynagrodzeniu brutto za każdy przepracowany miesiąc oraz informacji o opłacaniu ubezpieczenia społecznego i Funduszu Pracy z tyt. zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy w ................................. (nazwa firmy), w okresie od ....... do, z uwagi na bardzo pilną potrzebę przedstawienia w/w zaświadczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy w ...................(miasto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiedenka
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie zaświadczenia o wynagrodzeniu brutto za każdy przepracowany miesiąc oraz informacji o opłacaniu ubezpieczenia społecznego i Funduszu Pracy z tyt. zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy w (nazwa firmy, miejscowosc) w okresie od ...... do ......, z uwagi na bardzo pilną potrzebę przedstawienia w/w zaświadczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy w ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejestrowiczka
coś kafe szwankuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejestrowiczka
dziękuje. a jak miałam zlecenie, byłam jeszcze studentką, więc i tak nie płacili mi składek, czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiedenka
Aha, myslalam ze nie wyszlo to pierwsze:/ Dziwna sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejestrowiczka
jeszcze mam jedno pytanie czy ze zlecenia też trzeba to zaświadczenie? na stronie urzędu jest napisane, ze tylko w przypadku niepełnego wymiaru czasu pracy, a babka kazała też ze zlecenia, po co w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvv10
chcą mieć wszystko - nawet zlecenie, to trzeba do złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×