Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Onalllll

Własnośc domu---rozwód...

Polecane posty

Gość Onalllll

Witam. Mam pytanie,,, Czy jeśli w czasie trwania małżeństwa kupie dom ze swoich oszczędności zebranych przed ślubem i dołożą do niego moi rodzice to wystarczy abym zapisała dom i działkę na której stoi na siebie aby przy rozwodzie należał do mnie ? Czy przy rozwodzie będzie podlegał rozdzielności majątkowej>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jesli bedziesz potrafiła udowodnic ze to kasa sprzed slubu to tak, ale bezpieczniej bedzie kupic dom na rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onalllll
Częśc pieniędzy jest na książeczce oszczędnościowej a częśc na książeczce mieszkaniowej to wystarczy , tam chyba są daty?? Jeśli łączna suma na książeczkach to prawie połowa domu to wystarczy przy rozwodzie? jeśli resztę dołożą rodzice ,a dom będzie na mnie zapisany...?? Czy niecała suma wartości domu to za mało... ? Czy w tedy to , że dom jest na mnie nadal nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onalllll
...bo na rodziców to tak nie bardzo....bo co po ich śmierci...problemy beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw się rozwiedź
a potem dom se wybuduj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej będzie
gdy u notariusza twój mąż potwierdzi, że zamierzasz kupić dom za swoje pieniądze, że on nie daje ze swojej strony żadnego wkładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwykłe draństwo
A co z ciebie za żona? A co z was za małżeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za konus!
Kup ten dom na rodziców, a oni niech go oddadzą Tobie w darowiźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onalllll
Nie chodzi o mnie. Zadałam pytanie, bo znajoma jest w trakcie rozwodu i ma taką sytuację . Czy zawsze znajdzie się ktoś kto musi się mądrzyc, a nie może po prostu odpowiedziec na pytanie.... A po drugie ..życie... różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz szans
ze wykombinujesz ten dom bedziesz musiala niestety dzielic sie z mezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwykłe draństwo
Jak jest w trakcie rozwodu to niech poczeka. Cfana gapo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onalllll
No właśnie....Przygotowała dokumenty zakupu i czeka....ale może można coś zrobic....porąbane to prawo...mężuś nic nie dołożył, a coś mu się należy....a rozwód z jego winy ...paranoja....Rozumiem jakby oboje składali się na dom, ale to były jej pieniądze.... Prawnik coś kombinuje , ale czy się uda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
"""""" Onalllll Częśc pieniędzy jest na książeczce oszczędnościowej a częśc na książeczce mieszkaniowej to wystarczy , tam chyba są daty?? Jeśli łączna suma na książeczkach to prawie połowa domu to wystarczy przy rozwodzie? jeśli resztę dołożą rodzice ,a dom będzie na mnie zapisany...?? Czy niecała suma wartości domu to za mało... ? Czy w tedy to , że dom jest na mnie nadal nie ma znaczenia?""""" Jeśli nie było wpływów na książeczkę oszczędnościową w trakcie małżeństwa , lub wyraźnie wskazanej darowizny na rzecz właściciela książeczki \ umowa darowizny \ to tę pieniądze są Twoje. Co do książeczki mieszkaniowej. Z tego co wiem , to jak była założona nawet przed małżeństwem to w momencie zawarcia małżeństwa wchodzi do wspólnoty majątkowej małżonków. Rodzice jak chcą Tylko Tobie przekazać jakąś część pieniędzy to powinni z Tobą sporządzić umowę darowizny. Z tego wynika , że jakaś część domu będzie również należała do męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIEKAWwwY
Ludzie piszą intercyzy wiec pytania tego typu nie są niczym dziwnym i niestosownym, takie jest teraz życie, niestety.... Mnie też ciekawi ten temat....w takim razie jak w takich przypadkach prowadzic kupno domu aby należało do jednej ze stron ? Masz swój wkład z czasów przed małżeństwem i datek rodziców....i co dalej...spisac wszystko...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystaj
wykorzystaj możliwości jakie daje darowizna powiem ci jak ja przekazałam duży dom córce mężatce pośrednią drogą bo dom był za duży najpierw dałam jej darowiznę w wysokości 18 000 zł w postaci części domu (po 9 tys od każdego z rodziców, i tym sposobem córka stała się współwłaścicielem domu w jakimś małym procencie udziału)......po jakimś czasie zniosłam notarialnie współwłasność domu na rzecz córki bez dopłat i zobowiązań. I tym sposobem córka stała się właścicielką całego domu , jedyną właścicielką...ona a nie jej mąż, a teraz żyją sobie w szczęśliwej rodzinie w tym domu, dom jest jej osobistym majątkiem , a jej mąż ma zabezpieczenie w majątku swoich rodziców (jest jedynakiem)........co chyba sprawiedliwe jest. że majątek rodziców idzie na rzecz własnych dzieci a nie na ich współmałżonków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 787878787
Niestety muszę cię zmartwić- wszystkie rzeczy nabyte przez jednego z małżonków w trakcie trwania małżeństwa są wspólnotą małżeńską , chyba ,ze istnieje między nimi rozdzielność majątkowa. W innym przypadku tylko spadek po rodzicach, albo nabycie mieszkania przed ślubem jest wyłączną własnością jednego z małżonków. Własnie przerabiam taką sprawę w sądzie. Prawo jest jednoznaczne- WSZYSTKO co KUPIONE, OTRZYMANE w TRAKCIE TRWANIA MAŁŻEŃSTWA jest WSPÓLNE, czyli po 50 % udziałów . TYLKO spadek lub przed slubem, albo po rozwodzie moze być wyłacznie jednego z nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może spiszcie z rodzicami akt darowizny dla ciebie wtedy będzie to tylko Twoją własnością nie wchodzącą w skład majątku wspólnego,tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darowizna odd
Darowizna od rodziców musi być tylko na córkę a nie na obojga małżonków, wtedy stanowi odrębny majątek córki, mimo że ona ma męża, mimo że darowizna nastąpiła w trakcie trwania wspólnoty małżeńskiej Rodzice muszą notarialnie zrobić darowiznę na córkę (uwaga na limity aby uniknąć płacenia podatków od darowizny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkdjsaaa
do autorki "Witam. Mam pytanie,,, Czy jeśli w czasie trwania małżeństwa kupie dom ze swoich oszczędności zebranych przed ślubem i dołożą do niego moi rodzice to wystarczy abym zapisała dom i działkę na której stoi na siebie aby przy rozwodzie należał do mnie ? Czy przy rozwodzie będzie podlegał rozdzielności majątkowej>??" Nikt normalny jak się rozwodzi nie nabywa nieruchomości, co za tym idzie nie zakłada takich durnych topików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdddds
jesli ezatka kupuje dom ze srodkow przed panienskich , na akcie notarialnym musi to byc wpisane, i maz muzsi to na akcie podpisac!!! przed 10 laty bylo inaczej tylko sie podawalo ze ze srodkow przed malozenskich kupuje sie nieruchomosc, teraz zeby nie bylo niejasnosci wrazie rozwodu, alozonek musi sie podpisac ze wie ze to jest z zony kasy przed malozenskiej, inaczej to tylko na rodzicow mozna kupic...a rodzice przepisza tylko na ciebie !!! i maz nie bedzie nalezal, tylko nalezy do nieruchoosci ten na ktorego jest ksiega wieczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×