Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kuba_oln

Jak prać czarną męską koszulę?

Polecane posty

Witam :) Potrzebuję pomocy kobiety. Ja sam jestem mężczyzną i jedna z niewielu rzeczy, które sprawiają mi trudność, to pranie. Jakiś czas temu kupiłem w Vistuli czarną, bawełnianą koszulę z białym kołnierzykiem i mankietami (kolor biały jest tylko od wewnątrz). Założyłem kilka razy, widzę ewidentnie, że przydałoby się jej pranie, ale boję się ją zniszczyć, bo to moja ulubiona. 1. Jak prać czarną koszulę z białymi elementami tak, aby nie zafarbować oraz aby czarny kolor nie wyblakł? 2. Po pierwszym założeniu pod pachami pojawiły się plamy od potu, czyli białe obwódki od soli. Po wypraniu nie znikły jednak do końca - jak to usunąć? Czytałem, że trzeba koszulę wypłukać w roztworze wody z ok 4 łyżeczkami octu. 3. Biały kołnierzyk jest lekko żółtawy - jak to usunąć? Zaprać wodą z mydłem? Za wszelkie podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny! Pozdrawiam Kuba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to proste, bierzesz mydło
i przecierasz ręcznie miejsca ewidentnie brudne. tak namoczoną i namydloną koszulę wkładasz do pralki (proszek do kolorów) jeżeli jednak czarna część koszuli barwi, to niestety całość musisz wyprać ręcznie używając tegoż samego proszku do kolorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zafarbuje mi białych elementów? Koleżanka mi mówi, że tylko jednolicie czarne rzeczy można prac, bo takie płyny do czarnych mają jakiś składnik pogłębiający czerń i mi przez to zafarbuje kołnierz i mankiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl;
zgadza sie,płyn do czarnego przyciemni ci białe mankiety.Wypierz ręcznie w łynie do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a było kupić dwie
i na jednej eksperymentować. Wypierz w płynie do czarnych rzeczy i będzie po krzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
powinna być naszywka na koszuli jak prać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×