Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona....

25 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość zmartwiona....

witam:) jestem w 25 tygodniu pierwszej ciąży. Z tego co wiem, będę miała synka, ale martwię się, bo bardzo mało sie rusza. Pierwszy ruch poczułam około 21 tygodnia. Mały nie rusza się często, a jak już to bardzo delikatnie..:( i mam jeszcze jedno zmartwienie; mianowicie mój brzch. Naoglądałam się zdjęć, gdzie panie w 25 tygodniu mają takie ładne brzuszki. A u mnie nic nie widać:( jak bym wcale nie była w ciąży. Miałam trochę swojego ciałka, może to dlatego? Nie należę do szczupłych, ale do otyłych też nie. Jak leżę, to leciutko czuć wypukłość. Siedzę normalnie, schylam się, napinam. Nie wiem czy mam się martwić czy to normalne? Lekarz nic nie mówi, chyba zmienie ginekologa bo jak byłam na USG to nie powiedził mi nic, dopiero jak spytałam czy wszystko ok to powiedział jedno słowo "tak"..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka;(
jeszcze kilka tygodni temu miałam ten sam problem. Mój dzidziuś jest leniuszkiem i tyle. Wariowałam, bo ruchy które czułam były ledwo wyczuwalne. Poczułam je w 18 tygodniu, a takie byle jakie były gdzieś do 27 tygodnia. Dziewczyny na różnych forach piszą jak to im się cały brzuch rusza, więc tym bardziej się denerwowałam. Spytałam lekarza - powiedział mi wyraźnie: mam czuć ruchy raz dziennie, wieczorem lub w nocy, nie muszą być mocne, ale mam je czuć. Wtedy wszystko jest dobrze. Nie mylić z czkawką, która jest charakterystyczna, bo to jakby pulsacyjne ruchy w tym samym miejscu co kilka sekund. Teraz jestem w 31 tygodniu i jak dostane po pęcherzu, albo od strony kręgosłupa to mi nogi podcina z bólu:) i wreszcie czuję je też w ciągu dnia. Nie denerwuj się, bo to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszka123
nie martw się, ja też sama z siebie nie byłam gruba ani chuda, no taki normalny slowiański typ;) ruchy poczułam w 26 tygodniu dopiero, i to bez szału. potem mała się rozruszała. ale jeśli chodzi o widoczność to jak mi urósł brzuszek w 6 m-cu to wyglądałam jakbym miała zaraz na porodówke iść i tak zostało do 9 m-ca, właściwie nie zmienił sie już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem w 23tc
ruchy czuję od tygodnia. Teraz czuje je dziennie i to bardzo często w ciągu dnia. Mam wrażenie, że teraz brzuch zaczął mi rosnąć jak na drożdżach, chociaż przytyłam dopiero ok 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×