Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

Gość baranekk....
sztyletnicy poprzez swój terror niejako 'wymusili ' powstanie , kładąc trupem i wymuszając , przeciwników tego tego zrywu , który kosztował Polskę , więcej niż mogli niektórzy przypuszczać . to np. podaje współczesne i oficjalne szkolnictwo Skutki wybuchu powstania: -całkowite uwłaszczenia chłopów -przyczyniło się do wewnętrznego wzmocnienia Polaków. Zjawisko to ujawniło się silnie zakorzenionymi więzami Polaków w trzech zaborach. Stanowiło przełomowy moment w tworzeniu się nowoczesnego państwa polskiego - Walka stała się okazją do zamanifestowania idei „za naszą i waszą wolność - Wystąpienia klas robotniczych doprowadziły do powstania I Międzynarodówki Poległo 250 tys. ludzi. Przeprowadzano egzekucje. Nasiliły się represje. Skonfiskowano 3454 majątki - Carat zabrał wszelkie ustępstwa autonomiczne, podjął pełną rusyfikację szkół i administracji. ' czyli nieco negatywne , ponieważ chociaż zginęło 250 tys Polaków, ale jednak pozytywne podejście - ponieważ.... ...powstała Międzynarodówka , a Polacy poczuli tzw. chęć zjednoczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slalom Malejkum miszczum
bo jest tumanem bez wyzszego wyksztalcenia:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk....
proszę nie obrażać i nie wyzywać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slalom Malejkum miszczum Zapomniałeś o jeszcze paru inwektywach typu: puszczalska, paszczur, itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
BSA ma swój honor i nie obraża kobiet, chyba że one zaczną obrażać BSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
Co prawda to fog mnie wkurzyła, bo chciała coś na mnie wymusić szantażem i udawanie pokrzywdzinej, czego nie lubię, ale jest kobietą, więc u kobiet to normalne zachowanie, ich stara taktyka aby podporządkować sobie faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
Pcham..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego napisałam, że to nie BSA, on jak chciałby mi dopiec to na pewno nie od wiedzy by mi dokuczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
WomanInTheFog- A z czego jesteś dobra? Umiesz gotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
WomanInTheFog- No cóż, każdy ma swoją taktykę działania. Ty masz swoją a ja swoją, z tą różnicą że ja ci nie dokuczam, a ty swojej taktyki przeciwko mnie to użyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem pomarańczko kim jesteś, żadnej taktyki nie mam, tym bardziej jej nie używam przeciwko nikomu. Moje odejście tłumaczyłam tym, że nie pasuję tu do tego forum. Na pana BSA wkurzyłam się w momencie nawania mnie suczą.( bardzo proszę się do tego nie odnosić, bo już mam dość kłótni, poruszyłam to tylko w kwestii wyjaśnienia o co się zdenerwowałam) Zresztą to już nie ma znaczenia, trudno mogę być ta zła, chociaż raz w życiu będę miała jakąś odmianę. Co do tego co umiem, to jest to szeroki zakres rzeczy, więc nie ma sensu tu wszystkiego wymieniać. Zresztą nie wiem po co komu taka informacja, zwłaszcza, że Cie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
wracając do tematu ...zginęło 250 tys. Polaków - głównie drobnej partriotycznej szlachty, wierzącej w ideały propagowane przez dowódców powstania - chłopi nie poparli powstania , jako czegoś niemożliwego do przeprowadzenia w aktualnej sytuacji politycznej i geopolitycznej . na miejsce zrebeliowanej szlachy , którą wytłuczono i wysłano na Syberię ...sprowadzono 70 tys . rodzin żydowskich majacych przejąć rolę dawnej ciągle buntujacej sie i podpuszczanej przez rożnych takich bazującycych na chęci rozwalenia zaszłości - nteligencji polsko-drobnoszlacheckiej ...a więc - co naprawde skłoniło do wybuchu powstania ? ... i kto , podpuścił a potem zdradzil ? kto wydal dowódców powstania , i kto je niby finansował na poczatku ? kto dostał najwyższe odznaczenie od cara za zasługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą jakby pan BSA poczytał poranny wątek, to wiedziałby, że jeszcze rano go broniłam ( tak samo jak pana ofermę ), i przyznałam się do tego, że mnie nerwy poniosły. Więc całe kafe to widziało, wątek pani swatki próbowałam obrócić początkowo w żart, natomiast zrobiła się z tego wielka niepotrzebna awantura. Chyba wszystko już wyjaśniłam, uważam sprawę za zamkniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
do wafla schwedta - macie wątek poboczny , macie wątki jeszcze gdzieś tam indziej musicie akurat tutaj pinkolić !!! ...'o dupie Marynie ? ", czyli nie na temat ??? !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek o ile się nie mylę to mój temat, więc jeżeli mam ochotę coś wyjaśnić czy napisać to mam do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
WomanInTheFog- BSA nie potrzebuje adwokata, bo miażdży swoich wrogów. Rano mnie nie było, bo obowiązki wzywają. Zresztą to dobrze że mnie nie lubią, znaczy że się boją, w realu by nawet słowa nie piskli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem niczyim adwokatem, po prostu nie lubię jak ktoś chce decydować kto powinien żyć a kto nie, tylko dlatego się tam odezwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
dobra - zostawiam ci te bajery kafeteryjne , skoro uważasz że to 'twój topik ' ja nieco starszy i poważniejszy jestem aby się bawić w jałowe dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapisałam tego tematu w ulubionych z wiadomych względów. Więc nie mam linka. To jest temat z soboty, albo z niedzieli rana, to poszukaj sobie. Baranek możesz tu pisać ( jeśli kogoś zainteresuje Twój temat to na pewno odpowie), ale nie zabraniaj pisać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BSA
Polska nie istnieje praktycznie od czasów zaborów, sama się wykończyła... Gdyby nie Niemcy w obecnej polsce to polska by zdechła, bo tak naprawdę to ten całe Wschód ciagnięty jest przez Niemców z zachodu polski. Polska tak naprawdę nie istnieje, po I wojnie została stworzona przez Francuzów, aby osłabić prusy, gdyby trzy wielkie mocarstwa nie przegrały wojny, to polski by nie było, a w 1945 roku polskę stworzył Józef Stalin, bo ci z nim współpracowali i razem atakowali Niemcy. Więc jak widzisz to polska nie może być polską, bo nigdy przez polaków stworzona po zaborach nie była, a jedynie raz przez Francuzów a potem przez samego Stalina. Wiec gdzie ta twoja polska, stworzona przez polaków? Gdyby nie obcy narody, to polski do dziś nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sldd
hahaha autorka jak wiatraczek na druciku :D opierdoli bo pisza nie na temat w JEJ TEMACIE i opierdoli bo ktos chce pisac na temat w JEJ TEMACIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzućcie sobie na luz pomarańczki, ja tylko dopowiadałam na pytanie. Od paru dni prowokujecie, ale już się nie dam. Także działanie bezcelowe. I nikogo nie op....lam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
moja obecność tutaj rzeczywiście jest zbędna aby dyskutowac , zakładać takie tematy należy mieć wiedzę ...a jak się nie ma - to przynajmniej chęci do skorzystania z wiedzy , albo przynajmniej pogłębienia jej inaczej jest to jedynie blablanie , albo gęganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×