Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

njunnujn kto to był Sorge to trochę osób wie ;) Masz oczywiście rację . Japonia podjęła decyzję by nie atakować ZSRR min pod wpływem przegranych starć w Mongoli .Przegrane starcia to słabe słowo ,to były pierwsze tak poważne klęski z Rosją(jak wiadomo ZSRR to spadkobierca Rosji) Japończycy zdali sobie sprawę z tego że są zbyt zacofani technicznie (artyleria ,broń pancerna,transport) by pokonać Armię Czerwoną.Fanatyzm japńskiego żołnierza to było za mało by wygrać z pancerną nawałą Stalina .Z tego min. powodu Japonia zwróciła uwagę na wyspy Pacyfiku,niestety dla Japoni były już one zajęte przez białego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błagam ratujcie!!!!!!
czy ktoś z piszących tu historyków ;) byłby tak miły i napisałby mi odpowiedzi na kilka pytań?Bardzo proszę o odpowiedz ;) 1.Zestaw informacje dotyczące stanu wojennego a)stan ten został ogłoszony-podaj dokładna datę....... b)powodem podjęcia takiej decyzji było..... c)czy decyzje gen.Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego uważasz za słuszną? 2.Kogo komuniści nazywali ,,zaplutym karłem reakcji''Czy to określenie było słuszne? 3.Podaj 4 metody jakimi władze komunistyczne prowadziły walkę z kościołem w Polsce 4.Odnieś się do słów znanego polityka który stwierdził w 1946 r ,,iż'' ''w poprzek kontynentu zapada żelazna kurtyna'' a)słowa te wypowiedział.... b)co oznaczało określenie ,,żelazna kurtyna''.......... c)wymień 3 kraje które znalazły się po wschodniej części tej kurtyny.......... d)kiedy i po jakich wydarzeniach w Europie zniesiono te podziały?....... Bardzo proszę jeżeli jest ktoś taki kto lubi historię o udzielenie mi odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpal sobie dziecino Wikipedię :D Bo ja nie mam zielonego pojęcia :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Minty, za nakreślenie tła przyczyn, dlaczego Japonia nie zaatakowała. Siła militarna ZSRR to nie były tylko masy ludowe;) A to dziecko z pytaniami, to o Zakątku Historycznym na kafe wie, o wuju Gugle nie słyszało?;) to już jest przesada, że sie nie chce pootwierać stron z odpowiedziami na poszczegolne pytania i skopiować, tylko się czeka na to by ktoś odpowiedział na wszystko po kolei i jednym ctrl+c, ctrl+v przekleić, szczyt szczytow. W piatek na polsacie leciala komedia o durnieniu spoleczenstwa , ze w 2300 będą same tłuki i to nie jest hipoteza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błagam ratujcie!!!!!!
widzę że tu same mądrale są a pytania akurat nie są z podstawówki tylko z LO wiecie mi może i brakuje wiedzy (jakoś nie przepadam za historią)ale co po niektórym kultury osobistej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądzisz, ze ktoś trzyma odpowiedzi na te pytania w swojej pamieci? oprócz osoby, ktora akurat to przerabia albo akurat tego uczy, nikt nie wyklepie wyczerpującej odpowiedzi z głowy, tylko poszuka, zajrzy, przeklei. No to zrób to sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga pomarań czko, my tu z kulturą Ci odpowiedzieliśmy, ciesz się, że nie ma BSA czy Czarnego wtedy zobaczyłabyś brak kultury :P Nikt tu za nikogo nic robić nie będzie, my już dawno pokończyliśmy szkoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć njun :) JA akurat mam w głowie, ale uważam, iż nie należy podawać na tazy wszystkiego uczniom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błagam ratujcie!!!!!!
bardzo dziękuję za tak owocne wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczka po prostu uwielbia łatwiznę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njun nujn sądzisz, ze ktoś trzyma odpowiedzi na te pytania w swojej pamieci? oprócz osoby, ktora akurat to przerabia albo akurat tego uczy, nikt nie wyklepie wyczerpującej odpowiedzi z głowy, njunnujn Możessz nie wypowiadać się za wszystkich? Bardzo bym prosił ,ja znam odpowiedzi na te pytania :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, podaj te 4 metody z glowy. aha, no i przyczyny wporowadzenia stanu, jest wersja dla licealistow? bo sądziłam, że są do dzis dyskutowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, to ju nie pisz, bo w 10 minut to każdy by coś poprzeklejał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podyskujmy o ruchach politycznych w Polsce w XX wieku. Moim zdaniem najlepszym była narodowa demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1aresztowania księzy,procesy 2.zabór (nacjonalizacja)mienia kościelnego 3.cenzura 4.utrudnianie remontów obiektów sakralnych lub brak pozwoleń na budowę nowych itd dużo tego A co do przyczyn wprowadzenia stanu wojennego ,powód to obawa komunistów że stracą władzę ,mogło dojść do wojny domowej(według mnie bardzo realny scenariusz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaablabla
a tak z waszego punktu widzenia czy uważacie ze Jaruzelski dobrze zrobił wprowadzajac stan wojenny?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego punktu widzenia zrobił źle. Uważam bowiem ,że nawet wejście Ruskich by nic nie zmieniło ,a tylko dla komuchów by to się gorzej skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruscy by nie wleźli. bo byli zajęci Afganistanem, po za tym to był rok 1981, a wiec czasy kiedy gospodarka ZSRR mocno się waliła na łeb, to już nie były te potężne ZSRR z lat 50-60 czy nawet w 70. Więc ruscy by na pewno nie wleźli, a stan wojenny był zrobiony po to, aby ci z solidarności nie dorwali się do władzy, bo by pewnie komuchów powiesili, a tak komuchy ich przytrzymali, dogadali się i w 1989 roku nastała przemiana. W sumie cholera wie co było gorsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym urodził się w roku 1960 to w 1981 roku zastrzeliłbym Jaruzelskiego za wprowadzenie Stanu Wojennego. Polska już wtedy mogła się wyzwolić i byśmy byli o 10 lat gospodarczo do przodu. A znając nastroje to komuniści mieliby przejebane i Solidarność zamiast się z nimi lizać, zaczełaby ich wieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zatwardziałym antykomunistą, nawet w szkole na lekcjach historii miałem problemy, bo nazywałem rzeczy po imieniu i wysyłali mnie poza klasę (powiedziałem, że generał Franco to był równy gość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich osób jak Ty było wtedy tysiące, i nikt jednak go nie zabił. Wiesz, poglądy to jedno, zabicie człowieka, to już zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabicie Jaruzelskiego nie miało by sensu, bo był jeszcze Kiszczak. Zresztą Jaruzel miał za wielką obstawę, zwykły śmiertelnik by go nie sprzątnął. Sowieci mieli problem z zabiciem Ceauescu , a co dopiero zwykły śmiertelnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaruzelski nie tyle odpowiadał za stan wojenny, tyle za pacyfikacje strajków na Wybrzeżu 10 lat wcześniej. Strzelał z ostrej broni do robotników. Więc zasługiwał i zasługuje na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×