Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wikulka

jaka forma współpracy z mężem

Polecane posty

Gość wikulka

Witam, Jestem w nast. sytuacji: aktualnie na zasiłku po urlopie macierzyńskim. Mój mąż prowadzi JDG: działalnośc geologiczną. Po zakończeniu zasiłku chciałabym formalnie pomóc mężowi. Wiem, że nie mogę się u niego zatrudnić, no i właśnie zastanawiam się jakie rozwiązanie byłoby najlepsze, powiedzmy pod względem podatkowym, księgowym itp. Założyć własną działalność i korzystać z obniżonych składek przez 2 lata, założyć jakąś (tylko nie wiem jaką) spółkę z mężem. Jeszcze teść ma własną firmę, więc w ostateczności mogłabym u niego znaleźć zatrudnienie, ale wolałabym jego w to nie wciągać. Będę wdzięczna za poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie mialas jeszcze dzialalnosci na siebie, to jest to dobry pomysł ze wzgledu na niskie skladki, dzialalnosc fikcyjna załóż, tyle ludzi tak robi, maz nie może Ciebie zatrudnić, ale może zrobić Ciebie wspolwlaścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikulka
czyli mąż może mnie zrobić współwłaścicielem kiedy ja już założę swoją działalność czy robi mnie współwłaścicielem i powstaje z tego spółka? Zupełnie się w tym wszystkim nie orientuję i potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenekt
https://plus.google.com/+KplmPlAdwokaci/posts Po tej lekturze jestem zwolennikiem Spółki z o.o., dzisiaj sam zus jest dużo droższy niż pełna księgowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×